Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani, ha valakine...

Mit lehet mondani, ha valakinek maghal egy családtagja?

Figyelt kérdés
Az illető zárkózott, alig beszélt a betegségről is. Nem is tőle tudtam meg. Nem szeretnék protokolláris lenni, vagy esetleg zavarni, mikor egyedül szeretne lenni, nem tudom, mondjak-e egyáltalán valamit. Egy barátról van szó, 4-5 éve ismerem. Nagyon sajnálom őt, nem szeretnék rosszat mondani. Olyan tanácstalan vagyok.
2011. ápr. 1. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy "fogadd őszinte részvétemet".
2011. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogadd őszinte részvétemet a fenti esetben olyan hivatalos, olyan személytelen.


Egy ölelésben és egy sajnálomban talán több van!

2011. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy Sajnálom és mondjuk ráteszed a vállára a kezed szerintem jó lenne. Ha közeli ismerősöd akkor annyit még mondhatsz hogy ha bármiben tudsz szívesen segítesz.
2011. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Röviden mond el neki, hogy őszinte részvétem, vagy sajnálom, aztán átölelheted, ha látod rajta, hogy igényli, aztán meghallgathatod, de ha nem akarja akkor ne erőltess semmit. Próbálj meg természetesen viselkedni, én soksszor akkor sírom el magam, mikor kinyilvánítják, hogy sajnálják, ami történt. Nem is sírnám el magam, de mikor sajnálkozva néznek rám, hát eltörik a mécses.
2011. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából nem személyesen kellene, mert nem szeretne találkozni most senkivel.

A részvétem az hivatalos kicsit, igen.

2011. ápr. 1. 11:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel több szerettemet is elvesztettem már, sajnos elég őszintén tudom mondani, hogy "Nagyon sajnálom, én is átéltem már, úgyhogy tudom mit érezhetsz. Ha valamiben segíthetek, bármikor szólj!" :(

Szerintem akivel nem történt még ilyen eset, az a legjobb szándéka ellenére sem tudja, miről beszél, mikor együttérzésről, részvétről biztosítja a szenvedőt, de mindenesetre szép gesztus.


Szerintem üzend meg a barátodnak, hogy nem tudod, mivel könnyíthetnél a helyzetén, de bármikor számíthat rád, ha társaságra vagy segítségre lenne szüksége.

2011. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!