Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék követségi vagy...

Szeretnék követségi vagy konzulátusi sofőrként dolgozni. Van esetleg aki ott dolgozik? Vagy van valakinek olyan barátja, családtagja aki ebben a beosztásban dolgozik. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Mi a feltétele a munkavállalásnak? Hogy működik a gyakorlatban? Mi kell ahhoz hogy ilyen beosztásban gépkocsi vezető lehessek?
2010. dec. 20. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
én csak annyit tudok róla hogy tökéletesen kell oldalsó visszapilantóból vezetned hátrafelé pl ha megtámadnak a teróristák szemből
2010. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én dolgoztam ott, hivatásos jogsi, PÁV1 és egyéb oktatások, és nagyon jol kell tudni bánni az autoval, ismerettség nélkül nem lehet bekerülni! de azért sok sikert
2010. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom a feladattól függően (teherszállító furgon, nagykövetségi dolgozók szállítása) leellenőríz a nemzetbiztonsági hivatal. Lehet, hogy azon országé is, amelyiknek a követségéről van szó. Ha meg a konzul családját fuvaroznád, akkor szerintem oda gyakorlatilag lehetetlen bekerülni, hacsak nem sakkozol/teniszezel együtt egy magasabb beosztású ottani alkalmazottal. Amúgy nem mindegy, hogy hol dolgozol, magyar követségen külföldön, vagy külföldi követségen Magyarországon. Melyikre gondoltál?

Gondolom elvárás az adott ország nyelvének magas szintű ismerete.

Laikusként is protekciós munkának tűnik.

2011. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Előző vagyok!

Milyen nyelven beszélsz? Gondolom elsősorban azon ország követsége/azon országbeli követség alkalmazna, amelyik nyelvét beszéled. Ha nem beszélsz 5 nyelven, akkor a kör eléggé leszűkül.

2011. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Oda csók nélkül nem kerülsz be .
2011. okt. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá semmilyen különleges papír, csak jó angol nyelv-tudás, + ISMERETTSÉG! Én is majdnem az lettem, de sajnos mégsem engem választottak.
2011. okt. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na ismeretség, ez a kulcsszó. De azért az adott ország titkosszolgálata azért biztosan utánanéz néhány dolognak. Na meg azért csak elvárás az adott ország nyelvének az ismerete legalább társalgási szinten, ha embereket is fuvarozol, és nemcsak áruszállító vagy.
2011. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
32%
Szeretnél, de te nem lehetsz. Sajnálom!
2012. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!