Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a jövőtől. Más is érez így?

Félek a jövőtől. Más is érez így?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok,van barátom 2 éve akit szeretek, vannak barátaim, közgáz szakon végzek hamarosan vagyis aki kivülállóként lát annak úgy tűnik, hogy minden oké és már sínen van az életem.

Viszont félek, szorongok az élettől,a jövőmtől, az új dolgoktól...minden olyan bizonytalan és magamban sem bízok. Mindenki azt hiszi, hogy okos vagyok, csak tanuljak, simán elvégzem már a sulit, biztosan lesz egy jó állásom és happy lesz minden...stb..

Csak én nem érzem így. Egyáltalán nem érzem magam okosnak, vagy talpraesettnek. Inkább elveszett vagyok, a hangulatom hirtelen meg tud változni, magamon sem tudok néha kiigazdoni, apróságok el tudják venni a kedvem mindentől. A suliban 3.5-4 között van az átlagom, de vannak nálam sokkal tehetségesebbek, akikre szinte felnézek és őket sose fogom utolérni. Nem érzem úgy, hogy helyt tudnék állni az életben és ez megijeszt. Az önbizalmam egyenlő a 0 nullával.

Barátom szerint ez azért van, mert itthon sok anyagi problémával szembesülök kiskorom óta és ezért félek kilépni a nagy világba. Én nem tudom, hogy ettől van-e, mert eddig nem éreztem így magam, csak ahogy közeleg a diploma utáni élet, megijedtem és egy görcs vagyok. :(


Van/volt más is ilyen helyzetben? Hogy tudott túllépni rajta? Köszönet annak aki végigolvasta..


2011. ápr. 2. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Hasonlóképp vagyok én is. Csak nekem még annyim sincs, mint neked. Sehogy. :/

20/F

2011. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:( tudom, hogy sokaknak rosszabb a helyzete,mint nekem, szoktam itt olvasni történeteket :S

Csak az is nagyon rossz tud lenni amikor nem tudja az ember, hogy mit kezdjen magával, az életével, vagy merre, hogyan tovább. A környezetemben mindeki tudja, hogy mi lesz vele 1-2 év múlva, én meg nem :(

2011. ápr. 2. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hasonlo " gondjaim ". Felek h elvegzem az egyetemet es nem talalok melot ...
2011. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
73%
Szia! Voltam hasonló helyzetben és azt kérdeztem magamtól: miért teszem meg mind ezt? Mit érnek nekem ezek a dolgok? Miért nem hagyok itt mindent úgy ahogy van? És semmiben sem találtam a boldogságot. Megbeszéltem ezt akkor a legjobb barátnőmmel, de ő nem volt ilyen helyzetben nem értette ezt, úgyhogy próbált felvidítani de hiába. A barátommal sem élveztem az együtt töltött időt, és úgy próbáltam segíteni magamon, hogy hallgattam a szüleimre, akik azt mondták: próbáld meg élvezni az életet. De ez sem segített. Mert nem tudtam élvezni. Egy hétre kikértem magam a suliból és elutaztam egy teljesen csöndes helyre egyedül. Egy erdő széli kis helyen töltöttem ezt az egy hetet, és a napom legnagyobb részét egy kis réten töltöttem, és átgondoltam az egész életem, eszembe jutottak a legjobb élményeim. Egy hét múlva visszamentem a suliba és mintha kicseréltek volna, amikor szomorú voltam visszagondoltam az erdőre és a legszebb élményeimre. Mnden más lett!
2011. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én pár hónapja végeztem, és egyelőre nincs állásom. Már nagyon örülnék, ha lenne. Lehet, hogy az az 1-2 hónap még nem olyan hosszú idő, de én annak érzem, és mostanában sokszor meglátszik a hangulatomon is, úgyhogy én megértelek.
2011. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

... Mindenki azt hiszi ...

Ez nyomás alá tesz nagydarabon az önbizalmatlanságod mellé sajnos !

Ne másokkalfoglalkozz, csak magaddal !

Egyébként én már anyuka vagyok és sokszor mindig így érzem, hogy félek a jövőtől mindamellett, hogy átélem a jelent ami nem a legkönyebb két kicsivel. E mellé arra gondolok, eztán jön a tinikor ahogy rohan az idő itt lesz mindjárt, és bevagyor rosálva rendesen. Ilyenkor rászólok magamra, hogy a jelenre koncentráljak, és esténként direkt dolgozok magamon, ha a jövőn mernék gondolkozni, azt csakis pozitívan lássam. Ilyesmin dolgozni kell.

Neked is hasonló átéled a jelened, ami nem a legkönyebb, és hú kimenni a nagybetűsbe, és mindjárt ott vagy az sem semmi. De tudod mit, napról napra vedd az életet, ne görcsölj rajta. Te is dolgozz magadon, hogy pozitívan lásd a jövődet, legyenek ötleteid mit szertnél csinálni és menni fog, ne a nagy képet nézd.

TUdod én nem szerettem olvasni elém raktak egy könyvet kiakadtam a vastagságán. Már férjnél voltam mikor a férjem azt mondta, egyszerre nem kell kiolvasni ám, oldalanként is elég. Ne is merj többet olvasni eleinte. És nini milyen igaza volt. Az élet is ilyesmi.

Jó munkát magadon ! :-)

2011. ápr. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Huh, hát én hetedikes vagyok, és rettegek a jövőévi központi felvételitől..állandóan ezen görcsölök, és mivel nyelviskolába akarok menni, ezért állandóan azon kell stresszelnem, hogy úristen, vajon mitörténik ha hirtelen anyagi gondjaink lennének, és nem tudnánk majd fizetni..
2011. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megnyugatatót én sem tudok mondani. Talán az élet pont a kihívásoktól szép és érdekes.. az a baj, hogy a jelent kevesen tudják jól megélni..folyton a jövőn görcsölünk, de elfelejtünk örülni a mának..

Ne értsd félre, én sem rózsaszín szemüvegen keresztül látom a világot..csak már megszoktam, hogy úgy is lesz valahogy. Örülj a párodnak, hogy él..és hogy egészséges.

2011. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 redjani79 válasza:

Én egy 33 éves fiatalember vagyok és én is rettegek a jövőtől.24 éves koromig semmi gondom nem volt hiszen voltak szüleim és barátnőm és jó volt.Aztán meghaltak a szüleim.Van egy nővérem akire nem számíthatok 100%-ig.

Nekem is minden napos dolog az hogy azon rágodok,hogy mi lesz velem!mit hogyan és mikor kell tennem ahoz hogy jó legyen az életem.nincs barátnőm bár lehetne de nem akarom az ő életét is elszomorítani.rettegek a jövőtől.de az igaz hogy az erdő és a természet segített nekem is.Van a közvetlen közelemben egy erdő és a minap kimentem a kutyáimmal sétálni és már az boldoggá tette a napom,hogy láttam egy őzike családot a mezőn át szaladni :) elöl ment 6 és később kettő és ez olyan békés volt.

A természet változás is sokat tud segíteni.tavaly Balatonon volt munkám és egy hetet ott töltöttem és ahogy ki szakadtam ebből a szürkeségből rengeteget segített.Csak egy baj van hogy már mennem kéne újra de nem tudok :(

nem tudom mit tegyek és ez félelemmel tölt el.

2013. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!