Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a testvérem...

Mit tegyek, ha a testvérem irigy rám?

Figyelt kérdés

Már elegem van abból, hogy állandóan piszkál, pusztán azért mert irigy. Ha elmondok neki valamit, ami nekem öröm, akkor biztos talál benne kivetnivalót, csak azért mert vele nem történt meg ugyanaz a jó. Nem örül annak ha én örülök, mert irigy.

Van valaki akinek ilyen a testvére?


2009. febr. 27. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Igen, nekem az egyik nővérem épp ilyen. A másik viszont olyan rendes, hogy a világért nem adnám. Egyetlen dolgot tehetsz: magasról rá.
2009. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rám gyakorlatilag az összes tesóm irigy, mivel a szüleim előző házasságából születtek, tehát az ő szüleik elváltak (nem harmadik fél miatt, hanem mert nem működött együtt), és én "egész családban" nőttem fel. Mindig próbáltak bekavarni a szüleimnek és igyekeztek mindig egymás ellen fordítani őket. Egyikben sem bízhattam meg, mert akármilyen titkot elárultam nekik, rögtön szétkürtölték.

Szóval, nyugalom. Tapasztalatból mondom, hogy igazából nincs mit tenni. Vagy megváltoznak, vagy nem. Ha az utóbbi, akkor egyszerűbb békén hagyni, a békesség kedvéért.

2009. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos sok szülő elköveti azt a hibát, hogy az egyik gyereknek több mindent megendednek amit a másiknak nem. Lehet, hogy nálatok is így van, Te nem veszed észre, ő viszont igen.

Nem tudok addig igazat adni Neked ismeretlenül, mert ezt Te tudod, hogy ez nálatok is így van-e?

Egyébként szinte mindenhol így van, aki tagadja hazudik, de igenis az egyik gyerek mindig picit jobban van kényeztetve vagy szeretve. Sajnos nálam is így van, de van annyi eszem, hogy ezt ne éreztessem a gyerekeimmel. SZóval, igyekszem mindkettőnek egyformán adni az érzelmi és anyagi dolgokból. Nem mindenki ennyire erős.

Gondold át a dolgokat, miért érezhet a tesód irigységet?

2009. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon tudok a második hozzászólóhoz viszonyítani, mert rám a párom családja irigy amiatt, hogy én egész családban nőttem fel. Az ilyen fajta irigységgel nem lehet mit kezdeni, de megmondom nektek őszintén, hogy az ilyen embereket néha szeretem bosszantani most már, mert megérdemlik a kegyetlen beszólásaikért. Engem nem zavar, ha tovább fokozódik bennük az irigység, az irigy ember úgysem viszi semmire, ha maga nem dolgozik a sikerért, tehát az irigységével semmire nem megy, csak az energiáját pazarolja és megbánt másokat. Ne törődj vele! A testvéred nem veheti el azt, ami neked megadatott/amiért te dolgoztál.
2009. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!