Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a helyzet hogy apukám...

Az a helyzet hogy apukám elhagyott minket, és anyukkámal élek. És nagyom szegények vagyunk! Apukám nem küld nekünk pénzt, anyukám meg sajnos nem talál munkát, mit tudnánk csinálni? 13/L

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
forduljon anyukád bírósághoz.
2011. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
anyád tegyen rendőrségi feljelentést a gyerektartás nem fizetése miatt és jelentkezzen közmukára
2011. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Volt már hivatalos gyermekelhelyezési per? Ha nem, anyukád írjon egy beadványt, hogy nála helyezzenek el és kérjen tartásdíjat.

Ha már volt, akkor apukád, ha nem fizet, végrehajtást kell kérni a tartozására. Ha van min behajtani, jó, ha nincs, akkor lehet kérni az állam általi tartásdíj megelőlegezést. Ebben az esetben az állam 3 évig fizeti a jogerősen megállapított tartásdíjat az apa helyett.

2011. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Közmunkára nem lehet jelentkezni. Arra vagy hívják az embert, vagy nem....
2011. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
van valami álláskeresési támogatás is, nem tudom hogy zajlik, googlezzatok utána, vagy hátha valaki tud itt segíteni, illetve van átmeneti segély is, ha br 28.500 alatt van a havi kereset.. amúgy meg tényleg a bíróságon kell jelezni, hogy nem fizet.
2011. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsétek fel a görényt.
2011. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Közmunkásokat már csak 4 órában foglalkoztatják!Sajnos ahol én élek,csak közmunkán tud elhelyezkedni!Aki nem, az vagy boltos, tanár, óvónő vagy hivatali munkás.Ha nincs autód, meg vagy halva!És a közmunkások sajnos már nem kapnak többet a 28 ezer ft-nál, ha behívják őket, mert 4 órában alkalmazzák őket csak.


Sajnállak nagyon, tudom mit érezhetsz, az én szüleim is elváltak, anyukámmal élek én is,és apukám is csak havi 10 ezret ad gyerektartásként, ennyiben egyeztek meg a bíróságon, pedig neki nincs munkája már, mert tönkre ment teljesen, az apech elvitt mindent, a házunk felén adósság, persze ez is az övé,amit árvereznek minden évben 2x.Vállalkozását vissza kellett adni, tb-je is úgy van, hogy külön csekken fizeti, semmi pénzt nem kap az államtól!De örüljünk, hogy ezt a keveset is ide tudja adni, az élettársa pénzéből, aki szintén ugyan ott állít, mint az apám, az összes havi bevételük az élettársa rokkant nyugdíjja, huszon ennyi mennyi

2011. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Hogy ne lehetne közmunkára jelentkezni!!

Oda mkit felvesznek melózni...a drága ci**nyoknak is azt kéne...és nem csak beszebelni a segélyt..:)

Amúgy meg szerintem is pereljétek be, mert ez nem állapot!

2011. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 14:34!


Közmunkára nem lehet jelentkezni. Ahhoz, hogy közmunkás legyél, az kell, hogy kimerítsd a munkanélküli járadékot és a munkanélküli segélyt. Ezután be kell menni az önkormányzathoz és BérPótló Juttatást -régi nevén Rendelkezésre Állási Támogatást- kell igényelni. Amikor valaki megigényli a BPJ-t, alá kell írnia egy nyilatkozatot, miszerint vállalja a közmunkát, amennyiben felajánlanak neki rá lehetőséget. Nem lehet rá külön jelentkezni, a munkaügyi központ válogatja ki a munkanélküliek közül, hogy kinek kell mennie. A januári törvényváltozás miatt minden munkanélkülit, aki BPJ-t igényel évente egyszer 2-4 hónapra ki fognak közvetíteni 4 órás közmunkára. Aki visszautasítja, nem lesz jogosult a továbbiakban semmilyen szociális segélyre. Az "oda bárkit felvesznek" nem egészen értem mi akar lenni, gondolom arra utaltál, hogy a "csak 6 osztályom van csókolom" is ki van közvetítve. A közmunka végzettségtől független, egyedül az a megkötés, hogy alacsonyabb végzettségű nem lehet a közmunkás, mint amit az adott munka megkövetel. Tehát a 6 osztályt végzett simán seperhet utcát, ahogyan a 4 diplomás is, ha igényli a BPJ-t, viszont az alapfokú végzettségű nem lehet irodai asszisztens.

2011. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ajha!:O

Hát akkor bocsi!

Mondjuk lenne mit csinálni közmunkán, tehát simán osztogathatnák....

2011. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!