Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire nem lehet elfogadni,...

Ennyire nem lehet elfogadni, hogy valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom,van,akinek ez az élete,de miért nézik le azt a nőt,aki nem akar szülni? A szokásos érvek: csak így lehet kiteljesedni, ez az ösztön, egyedül leszel öregkorodra...

Szerintem,ha valaki egyedül nem tud kiteljesedni,az máshogy sem fog(tisztelet a kivételnek), nem mindenkiben él ez az ösztön,lehet másra is fókuszálni,van akinek más a fontos,nem feltétlen a karrier,de akár a tapasztalatok szerzése más téren,a tanulás,a barátok,a kóbor kutyák mentése,szociális munkák,vagy épp csak úgy látja,inkább örökbe fogad,mert annyian vannak árvaházban,hogy az csoda,és nem akar szülni,ha felnevelhet egyet,akinek jobb életet adhat mint ami vár rá. Ha pedig valaki annyira önző,hogy 'jajj,ne maradjak egyedül öregkoromra',szerintem az szót sem érdemel.

Hatalmas nyomást érzek,hogy mindenki elvárja hogy én márpedig szüljek,úgyis meggondolom magam,mi lesz veled gyerek nélkül,és ez pokoli érzés,hogy semmibe vesznek,mert nem vagyok ősanya tipus.

Vélemény?


2011. ápr. 3. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/190 anonim ***** válasza:
42%

1. Ha TE nem akarsz gyereket, akkor jobb, ha nem is lesz, mert valószinüleg nem tudnád úgy nevelni, hogy neki jó élete legyen. De ez a te magánügyed.

2. Nem értem, hogy MIÉRT kell ezt viszont közölni másokkal - elvégre magánügyed.

3. Ha valaki rákérdez, akkor kevésbé lesznek agresszivek, ha nem azt mondod, hogy SOHA nem akarsz, hanem hogy MÉG MOST nem - vagy azt, hogy neked NEM LEHET gyereked. Akkor sokkal hamarébb leállnak a témával.

2011. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/190 anonim ***** válasza:
35%

nem szeretnélek befolyásolni. ha eldöntötted, minden bizonnyal így is lesz. én biztosan szeretnék gyereket.


ismerek pár nőt, az egyik konkrétan a szomszédom: soha életében nem volt se gyereke, se férje. igaz, van egy doktori fokozata, de törölheti vele a valagát.

most kb 70 éves, és szó szerint bolond. mivel semmi nem tölti ki az életét, így mindenféle hülyeséget kitalál, és cseszeget vele másokat. nem alap szinten.


nem elsődleges életcélom, h gyereket szüljek és neveljek, de dobogós helyen van. ha jól sikerül, akkor tudom, hogy nem éltem hiába.

2011. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/190 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 2 van, de azt is el tudom fogadni, ha valaki nem akar. Az emberek hajlamosak mindenkinél okosabbnak képzelni magukat, hogy majd ők megmondják a tutit, de a gyerekvállalás magánügy, te döntesz, ha nem akarsz és le akarod őket szerelni, mondhatod azt, hogy nem jön össze vagy még nem érzed magad elég érettnek hozzá. Tudom, hogy nem őszinte dolog és mért kell magyarázkodni, de van az a pont, amikor már nincs kedve hozzá az embernek.
2011. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/190 anonim ***** válasza:
93%

Csak nem a Velvet blog vitájából jöttél ide? :)


Nekem is ezen pörög még az agyam, hihetetlenül ellenségesen, megalázóan viselkednek a gyermekvállalás mellett érvelők a gyermektelenekkel.


Itt is leírom, le is lehet pontozni érte: nem akarok gyereket, mert egyszerűen nem vagyok az erre megfelelő típus, lelki alkat, stb.


És mindemellett teljesen kiteljesedettnek érzem magam. Gondolom, ez botrány, de ez van.

2011. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/190 anonim ***** válasza:
13%
Az a véleményem,hogy nem vagy meddő. Ha az lennél,20 körömmel kaparnál,hogy lehessen gyereked. Pont mint a gazdag ember,aki azon gondolkozik,hogy ráunjon-e a kaviárra,míg a szegény ember örülne neki,mert reménye sincs rá. Kérdezz csak meg egy meddőt.
2011. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/190 anonim ***** válasza:
98%

Második:

1, az hogy valaki gyereket nem akar, nem jelenti azt, hogy párkapcsolatot sem.

2, sok öregember bolondul meg. Olyanok is akiknek gyerekük van. Azt mivel magyarázod?

2011. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/190 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem azokat, akik mindenáron rá akarnak venni egy nőt, hogy szüljön, "mert csak... ez a nők dolga, máshogy nem lehetnek boldogok"... jesszus. Vannak emberek, akik nem alkalmasak szülőnek (nem feltétlemn azért, mert piásak vagy agresszívak), és ha hozzájuk születik egy gyerek, akkor, ha a gyerek labilis idegzetű is ráadásul, egy merő pokol lehet az élete. Én úgy vagyok vele, hogy amíg vki más biztonságát nem veszélyezteti, élje úgy az életét, ahogy ő akarja, nekem nincs senki életébe beleszólásom...

Én magamról még nem tudom, hogy a fiatal korom, és erre a "feladatra" meg nem érettségem miatt nem érzem úgy, hogy készen állnék az anyaságra, vagy alapból nem vagyok olyan ember, aki nem képes kezelni a gyerekeket...


21/l

2011. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/190 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok, természetesen az utolsó mondatban a nem szó nem kell a "képes kezelni a gyerekeket" elé :).
2011. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/190 anonim ***** válasza:
65%
22:33 milyen vitáról van szó? :)
2011. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/190 anonim ***** válasza:
16%
A felvilágosult emancip*uncik küzdenek a jogaikért. Közben meg észre sem veszik,hogy az élet természetes menetére hívják fel a figyelmüket.
2011. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!