Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Siralmas helyzet, szerintem...

Siralmas helyzet, szerintem nem normális, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van egy kolléganőm, mindketten 30as éveinkben járunk. Nekem férjem van, egy kiskorú gyerekem. A kolléganőmnek van egy ún. párkapcsolatat, már több mint 15 éve, szokott róla mesélni, és én már alig bírom magamban tartani a véleményem. Régen, még diákkorában dolgozott egy helyen, ahol belehabarodott a főnökébe, és az kapott az alkalmon, bár nős. Még mindig az asszonnyal él, és még mindig találkozgat a kollégámmal kéthetente kb. egy napot hétvégén. (a kollégám lakásában) ő nem hívhatja fel a - szerinte - párját amikor otthon van, és nem is mehet oda. Természetesen a Karácsonyt és ilyeneket nem vele tölti a férfi, de ez nem tűnik fel neki, nem költöznek össze, hiába van a lakás... azt hiszi boldog párkapcsolatban él harmonikusan az ő szerelmével és arról álmodozik hogy majd egyszer gyereke lesz. Mit tehetnék? Próbáltam finoman beszélni vele hogy ez igy nem biztos hogy normális de az lepereg róla. Viszont a lelkébe gázolni nem akarok...egyébként egy teljesen értelmes nő...nem értem hogy viselkedhet így.
2011. ápr. 4. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem semmi közöd hozzá.
2011. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
15 ev alatt mar biztos rajott a kolleganod hogy mi van. Oneki igy megfelel, biztos vannak okai, hogy mit miert csinal. Lehet ezeket nem mondja el. Nem ertem miert akarod kioktatni, tudja hogy o mibe van, es lehet hogy pont igy felel meg neki. Lehet szerinted nem normalis, oneki meg igen.
2011. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Aki szamár s vak az az is marad...ne foglalkozz vele...éld a magad életét és örülj hogy nem vagy ilyen.....
2011. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy semmi közöm hozzá de már hétfön meg se akarom kérdezni hogy telt a hétvége..
2011. ápr. 4. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
MÁr nem azért, de nagyon ostoba a kelléganőd... Megértem a helyzetedet, engem is zavarna a dolog.
2011. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát attól függ mennyire jó a kapcsolatotok: ) szoktatok e beszélgetni pl egy kávé mellett,vagy ilyesmi.Ha igen,és esetleg látod rajt hogy valami nincs rendben,akkor kérdezd meg minden rendben van e?: ) Vagy hasonló.Ezzel aztán igazán nem sértesz meg semmit.Nagyon szép dolog,hogy aggódsz érte,de sajnos tényleg nem tehetsz többet,mert az már bántó lenne! : ( szurkolok: ) !
2011. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te úgysem tudod kirázni ebből a helyzetből. Nyilván ő is pontosan tudja mibe van benne, ezért nem is az hiányzik neki, hogy valaki rávilágítson erre.

Nekem is volt 1 ismerősöm, aki (legalább próbálta titkolni), de vígan élt ilyen szerető státuszban, sőt, végül gyereket is szült ebbe a "kapcsolatba", hátha elcsábítja a pasit.. persze maradt minden a régiben.

Megértelek, rossz nézni, ha szereted őt, de tényleg nem lehet ebbe beleszólni.

2011. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem tudsz segiteni neki. Rendes toled, de kizart, hogy te kulsoskent ki tudd ebbol huzni. Van, akinek igy jo. Ezek szerint neki is, hisz 15 eve igy el es valtoztathatna, ha akarna...az, hogy ertelmes, nem szamit. Mas ertelemben ettol meg lehet az. En is ismerek sokdiplomas not, aki naprol-napra el, neha ehezik is, a fizetese hatalmas, nem tudja beosztani a penzet, pedig pont ezzel kapcsolatos a szakmaja is. Ne foglalkozz a maganeletevel, o igy szokta meg, nem fog valtozni a helyzete, amig o nem akarja. Nem kell megkerdezni, hogy mit csinalt a hetvegen. Ezer mas dologrol is lehet beszelni.
2011. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értelmes, intelligens emberek is elképesztő dolgokra képesek. És sajnos néha csak úgy tudsz felébreszteni valakit, ha a lelkébe gázolsz. Lehet, hogy most rosszul éli meg, ha ráébreszted a helyzetre, de borítékolható, hogy ha így marad, később sokkal rosszabb lesz neki. Mire magától rájön, hogy csak egy eszköz volt a férfi számára, már késő lesz, és joggal érzi úgy, hogy kidobta a fiatalságát. Onnantól pedig pánikszerűen fogja keresni az igazit, lehet, hogy egyetlen gyermeke sem születik, ami valószínűleg még inkább aláássa a lelkivilágát. Valahogy ki kellene rángatni a zsákutcából.
2011. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne szólj, az ő élete, ő tudja mit csinál, ha meg nem, akkor hiába mondanál bármit mert nem akar tudomást venni a helyzetről. Engem egyszer figyelmeztettek barátok hasonló esetben jóindulatúan, segítő szándékkal. Totális összeomlás lett belőle részemről, majdnem belehaltam ahogy "finoman" a képembe vágták hogy mit tudnak, de a kapcsolatot mégsem tudtam lezárni. Csak az lett az eredménye hogy a barátaimmal megromlott a kapcsolatom, én pedig elindultam lefelé a lejtőn..
2011. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!