Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Hogyan reagálnátok,...

Szülők! Hogyan reagálnátok, ha a fiatok/lányotok egy roma fiúval/lánnyal állítana haza, hogy ő élete szerelme?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 12:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok szülő, de van egy cigány osztálytársam. Ha mondjuk a lányom egy hasonló karaktert választana, sírnék a boldogságtól :D
2011. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%

Megkínálnám süteménnyel és beszélgetnénk. Nem érdekel a bőrszín, a származás. Mondjuk az én gyerekeim is félvérek, csak nem roma vér van bennük, hanem néger.


Inkább egy rendes roma, mint egy kifogásolható fehér ember.

2011. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
14 éves koromban az első nagy szerelmem roma volt, anyum okosan úgy gondolta ennek is egyszer vége lesz.Fél évig tartott.
2011. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
remélem ez nem következik be, de gondolni sem merek rá
2011. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%

Tuti hogy harakirit hajtanék végre.

Még belegondolni is borzalmas.

2011. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Marhára nem érdekel a származása, csak az, hogy hogyan viszonyul a gyerekemhez.
2011. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Én szülő vagyok, de nekem is volt egy roma szerelmem fiatal koromban.Ha lehetne, azt a napot kitörölném az életemből, amikor megismertem.Egy évig tartott, de annyi bajt hozott rám, hogy soha nem fogom tudni elfelejteni.Megvert, megalázott, majdnem prostit csinált belőlem, a családom elfordult tőlem, nem lehetett velem bírni, teljesen megbolondított.A mostani férjemnek sikerült kiszabadítani a szó szoros értelmében közülük, ha Ő nincsen, én nem is tudom, hogy ma hol lennék.Ennek már 15 éve, de még kocsival sem szeretek arra menni, ahol most az lakik, mert mindig attól félek, hogy megismer, vagy csak meglát, és én akkor elájulnék.Szégyellem magam még ma is, és érdekes, a fiamnak soha nem beszéltem erről, de Ő zsigerből utálja őket.


Kérdésedre:Foggal-körömmel harcolnék azért, hogy ez ne történjen meg.A vér nem válik vízzé soha.

2011. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%
Én nem vagyok szülő, de rasszista sem. Mindig úgy neveltek a szüleim, hogy ők ugyanolyan emberek, mint mi. És ahogy a 'fehérek' közt is vannak rossz emberek, közöttük is vannak jó emberek. Nem értem miért kell elítélni valakit a származása alapján. Szomorú...
2011. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%
Aki azt mondja hogy őt nem érdekli az hazudik.
2011. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Kétféle emberrel szemben vannak előítéleteim, az egyik a roma, a másik a szektás. Az előbbit eleinte szégyelltem, bár már egyre kevésbé, pl. szülőfalumban rokonaimtól egy utcára lakik egy család, a busztól a rokonomhoz gyalogolva mindig hallom az üvöltő mulatós zenét, néha már a buszon az üvöltözésüket, veszekedésüket hallom, akkor hallottam mást olyanról beszélgetni, hogy kit hogy fognak megkéselni, tehát azért nem olyan alaptalan ez az előítélet (bár lehet, hogy én kerülök mindig ilyen emberek társaságába, és rossz oldalról kell látnom őket) Viszont ha bebizonyítja, hogy rendes, akkor legyőzném az előítéleteimet vele kapcsolatban.
2011. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!