Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ha van olyan...

Szerintetek jó ha van olyan roma ember aki kiakar szakadni abból a rétegből?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm történetét mesélném el.

20éves lány, édesanyja roma, édesapja magyar, szülei elváltak.

A lánynak már van érettségije, és most épp szakmát tanul, (vendéglátás-és idegenforgalom)

Most épp több mint 200km-re van tőlem mert elment nyáron dolgozni, egy gyárba.

Ez a lány elég csendes, visszafogott.

Van barátja 5éve.


Ő megmondta hogy a fb-on nem jelöl vissza roma embereket, ő nem fogja magát égetni azokkal hogy ott legyen az ismerősei között.

Minap mutattam neki egy videót amin egy roma nő csúnyán beszélt erre vissza írta ezt: (öööö

nos

cigány

bunkó

tudatlan

ápolatlan

csúnyán beszél

rossz példamutató

a gyerekek mögötte játszanak

ő előttük így beszél

csak azért

hogy színészkedjen

mert ez csak színészkedés

ha valóban ideges lenne

akkor nem nevetné ki saját magát


16:52



egyszóval azt hiszi hogy most hú de vicces

közben meg az a vicc benne

hogy léteznek ilyen szánalmas emberek

a másik probléma az vele,hogy rögtön az van hogy na mert mocskos cigány és az ilyenek miatt vesznek mindenkit egy kalap alá

a másik dolog hogy rögtön mindenki írja a szép kommenteket

miközben aki írja semmivel sem különb nála

mert az is ugyanúgy mocskos szavakat ír

és még biztos szórakozik is a videón

csak azt hiszi hogy ő különb

nos

én inkább nem nézek ilyen sz@rokat ha nem haragszol)


Szerintem ritka ilyen emberek vannak mint ők.

Nekem ő a legjobb barátnőm, szerintetek milyen hogy ő kiakar ebből szakadni??


2011. jún. 3. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Szuper, de a helyébe biztos haragudnék rád azért, hogy kiteszed ide a privát beszélgetéseteket.
2011. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha ki akarnak szakadni. Csak az kár, hogy ez nagyon ritka, mint a fehér holló.
2011. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek két cigány nőt, akik kiszakadtak, normálisan élnek, van iskolájuk, munkahelyük és intelligensebbek mint sok magyar. Szeretik őket. szerintem jól teszi a barátnőd. Az emberek szeretik az olyan embereket akikben van ambíció a jobb életre.
2011. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
te csodálkozol, hogy kiakar szakadni abból a rétegből? szerintem, nagy erős jellem lehet, elismerésem, hogy szembe mer szállni velük,ez nem annak a meg tagadása, hogy honnan jött hanem megmutatja, hogy tud "átlagos magyarként" is viselkedni így lehet viszi is valamire az életbe
2011. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelendő, hogy ő legalább normális értékekkel próbál élni a világban. Lsd.: tanul, dolgozik és viszi is valamire.


Jó pár csoporttársam van a főiskolán, aki roma származású. Saját maga jutott el odáig, becsülöm és tisztelem is őket emiatt.

De megvetem azokat, akik azért szülnek gyereket, hogy a segély minél nagyobb legyen, akik lopnak, csalnak, hazudnak ...

Sajnos MO-n már ez a menő ...

2011. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem ő a legjobb barátnőm, szerintetek milyen hogy ő kiakar ebből szakadni??"

Most tedd a szívedre a kezed: Jobb lenne, ha a cigánysorról valamelyik putriból írna neked, hogy hogyan neveli a nyóc gyerekét, a kicsi Ármándót, Dzsesszikát, Pámelát, stb...?

Biztos örül, hogy kiteszed a privát beszélgetéseteket.

2011. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen már, hogy így állsz hozzá?

Mi ez a kérdés?"Szerintetek jó, hogy egy roma ki akar törni?"

Őszintén számítottál arra, hogy bárki azt írja;nem ez rossz.Szerintem szerinted a barátnőd "csak egy cigány", mert nem kérdeznél ilyet, hanem simán büszke lennél rá.Egyébként is azért vannak magyar barátai, mert normális.Pont, hogy te hívod fel rá a figyelmét, hogy cigány.Ő valószínűleg egy mások által elfogadott ember, lehet hogy megküzdött a "cigányságával", de el is fogadja magát.Cigányokról szóló videót küldesz neki a fc-on?Ez milyen már?Van olyan barátom akinek a szülei alkoholisták, nem tennéd meg, hoyg küldesz neki videót alkeszekről?Egyébként mivel a barátnőd félvér, ezért épp annyira magyar, mint cigány, tehát nem biztos, hogy neki a cigányság a természetes közege, ha magyar morálban nevelkedett, akkor soha nem is volt igazán cigány, tehát nincs honnan kitörnie.Szerintem inkább támogasd.

2011. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy örül-e de az biztos hogy csak azért írtam ki hogy lássátok hogy milyen emberek is vannak.:) Persze csak pozitív értelemben.

És igen nagyon örülök hogy ő a barátnőm, aki roma de tisztességes jó hozzáállású lány, volt egy magyar barátnőm aki meg egy na nem tudok róla jót mondani.Rosszabb nála az a lényeg.

2011. jún. 3. 19:23
 9/14 A kérdező kommentje:
Jaj csak volt egy bolond nő a neten láttam és csak elküldtem neki, mert szoktunk egymásnak vidiket mutatni
2011. jún. 3. 19:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Szakadna ki az összes, legalábbis a falunkból!
2011. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!