Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség kellene, köszönöm,...

Segítség kellene, köszönöm, ha váaszoltok, kérdések lent!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bízom benne, hogy talán Ti tudtok egy-két értelmes és használható választ adni.

Elszeretnénk költözni, de sok az akadály: a házunk fel lett építve, de 4-5 millió jelzálog van rajta. Ami vissza van: áram, szennyvíz, fűtés, hőszigetelés, burkolatok és a berendezés + költözési költségek.

Ez kb. mennyibe kerül?


Egy 3 szobás ház + konyha, fűrdőszoba, spájz, előszoba (szoba nagyságú), nagy kerttel kb. mennyiért adható el? A házon belül van egy-két kisebb-nagyobb repedés, de azt talán megtudjuk csinálni.


Az a baj, hogy pénz nincs erre, de már nagyon akarjuk a költözést, mert kicsi a ház, stb.

Sajnos hitelünk van, azt fizetni kell, a hónap végére nem marad semmink.

Hogyan tudnánk félrerakni a házra való pénzt, lehetőleg már hitel nélkül? Tudnátok ajánlani megbízható pénzkeresési lehetőségeket? Esetleg valami internetes munka? Anyukámnak van számítógépes szakmája, ezzel mit lehetne kezdeni? Plusz varrónő is volt.


A lényeg, hogy körülbelül 1-2 éven belül mindenképpen elszeretnénk innen költözni, addigra kellene összegyűjtenünk azt a bizonyos pénzt. Megtudnátok mondani, hogy a fent felsoroltak kb. mennyibe kerülnek? Ezt azért kérdezem, hogy tudjam, mennyi kell. És hogyan lehet megkeresni ezt a pénzt?


Előre is köszönöm a válaszokat, bocsi a sok, lehet h*lye kérdésekért...

Olyat ne írjatok légyszi, hogy mi nem fogunk tippeket adni, hisz nincs mit, mert akinek nincs munkája, annak se jut, stb. Ezzel tisztában vagyunk mind, sajnos ilyen lett a világ. :( Kérlek Titeket, csak azok írjanak, akik tudnak is válaszokat adni! Köszönöm!


2011. ápr. 5. 16:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy gyerek vagyok, anyukáméknak segítek ebben, ne írjátok azt, hogy ennek semmi értelme, nem az én dolgom, stb. Segítség kell, és ennyi. Aki ezt nem érti, meg ne írjon. Köszi. :)
2011. ápr. 5. 16:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a házatok szerkezetkész, gépészet nélkül.

akkor kb.mégegyszer annyiba fog kerülni a befejezése mint az eddigi építkezés. ha jobb minőségben akarod csinálni,akkor kétszeresébe.

2011. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már tettél fel kérdést...
2011. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__16..

te tetted fel ezt a kérdést is..ugye?

Nos az árat,hogy mennyibe kerülhet a lakásotok,így hogy senki nem látja,és fogalma sincs hogy hol van,mi van a közelben,milyen a ház ,nem fogunk tudni árat mondani.Ahogy az előző kérdésben is ott a válasz értékbecslőt kell hívni.Ő pontos árat tud mondani..

A többi kérdésedre a válasz,hogy munka/kereset nélkül félre tenni nem nagyon lehet..Munkát senki nem fog tudni itt adni anyukádnak,mert neki magának kell keresnie.

Írtad,hogy ne is mondjunk olyat,hogy idézlek

" Olyat ne írjatok légyszi, hogy mi nem fogunk tippeket adni, hisz nincs mit, mert akinek nincs munkája, annak se jut, stb. Ezzel tisztában vagyunk mind, sajnos ilyen lett a világ."

Pedig sajnos ez a helyzet...mást nem nagyon tudnánk írni..

2011. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem én írtam azt a kérdést, kölünben sem lilan26 vagyok, nem is látható a nevem :D

azért várom még a válaszokat...

2011. ápr. 5. 16:49
 6/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi gazdasági helyzetben én inkább azon gondolkodnék, hogy a félig kész új házat el lehet-e adni annyiért, hogy a rajta levő hitelt abból vissza lehessen fizetni, és akkor egy jelentős tehertől megszabadultatok.

Ha maradna valamennyi a hitel visszafizetése után, akkor a meglevőt kipofoznám, esetleg hozzáépítenék.


Másrészt azt írod, hogy azért kellene már költözni, mert a jelenlegi házatokban nem fértek, kicsi. Hányan éltek benne, és a többiek jövedelme?

2011. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!