Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az élet alapja a család?

Figyelt kérdés
bővebben is kifejthetitek :)
2011. ápr. 6. 07:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon igaznak tartom ezt a kijelentést. Bár azt is hozzá kell tennem, hogy semmi probléma nincs a családommal. Nyilván, ha problémásak lennének másképpen élném meg a dolgokat. Akkor nem lenne annyira fontos.
2011. ápr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az élet alapja a fajfentartás, amihez a család lenne az ideális állapot.

Viszont ma már a család foglama is megoszlik. Régen a család a gyerekeket, szülőket, nagyszülőket és még esetleg nagynéninket, nagybácsikat jelentette, ma már a család lehet 2 fő is. (Apuka nélkül maradt anyuka gyerekkel, vagy gyerek nélküli pár stb).

Szerintem az a legjobb, ha van kihez tartozni. Azt nem tudom, hogy egy nagy család milyen, mert nekem abban soha nem volt részem, de szerencsére mindig tartozhattam valakihez. Vagy édesanyámhoz, vagy a férjemhez, illetve hát mindkettőhöz.

2011. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

07:34-gyel egyetértek.

Nekem csak széthúzó családom volt sajnos, alkesz apával stb. Na ilyen alapja ne legyen az életemnek! Sosem tartoztam senkihez. Mióta férjnél vagyok és kisbabám van, ök a családom, hozzájuk tartozom. Nélkülük nem lenne értelme.

Tehát szerintem igaz az állítás.

2011. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez relatív h. kinek mi az élet alapja, egyértelmű h. a fajfentartás, de van aki pl. a munkájának él vagy az az egyetlen célja h. másokat megmentsem és emiatt nincs lehetősége családot alapítani,de mások védelme és megmentése,tanítása boldoggá teszi.
2011. ápr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
mivel nem vagyok bulizós típus hanem inkább családcentrikus így mindenképpen helyeselnék.
2011. ápr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Miért lenne? Ha valami valaminek az alapja, akkor az a kettő egymástől elválaszthatatlan. Család nélkül van élet, mind az embereknél, mind az állatoknál stb. Vagy mondjuk a növények azok nem élnek?? Mégsincs családjuk. Viszont az emberi társadalomnak már lehet az alapja, mint annak a legkisabb alapegysége,de életnek ugyanmár:) Fogalomzavarban vagy.
2011. ápr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék élni a családom nélkül! Ki akar egyedül lenni?
2011. ápr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Na igen, nyilván magamból indultam ki ( előző) én is tartom, hogy ilyen körülmények között kell a család. Ha másmilyenek lennének akkor már nem biztos.
2011. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát annak kellene hogy legyen, csak ott a baj, hogy manapság eléggé széthullanak a családok, inkább csak látszat fenntartása a célja a szülőknek.
2011. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem. Nyilván a többségnek igen, de nem lehet ezt így általánosságban kijelenteni. Nem volt nekem sem amúgy rossz családom egyáltalán, de én a szokásos családon belüli zűröket sem bírom, megőrülök az ilyesmiktől, hogy várni kell a fürdőre, vagy elpakolják a cuccaim, vagy hogy mindig mindent tudatni kell velük és nekem is érdeklődnöm kell... Szóval nekem pl. tökre nem kell család, mióta teljesen egyedül élek, azóta vagyok a legboldogabb.
2011. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!