Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az élet alapja a család?

Figyelt kérdés
bővebben is kifejthetitek :)
2011. ápr. 6. 07:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Akkor én úszok az árral szemben :) bevállalom


Szerintem nem. Lehet lepontozni nem érdekel. Az élet(em) alapja az hogy boldog legyek, hogy megtaláljam önmagam. Ha úgy gondolom, hogy ez a karrierben testesül meg akkor karrierista vagyok/leszek, ha ez a családban akkor abban nyilvánul meg. Mit sem ér egy olyan "családot" (vagy inkább nevezzük vagyonközösséget) alapítani ahol elnyomott vagyok és vagy nem tudok kiteljesedni, mert az nem élet az csak nyomorgás, egy helyben toporgás. HA netán úgy hisszük hogy megtaláltuk életünk párját, akkor is történhetnek olyan dolgok, amikor már nem lehet "családról" beszélni. Gondolok most arra, hogy ha az egyik szülő balesetben meghal...akkor ugyebár megint egyéni szinten (alapon) leszünk, egyedül kell boldogulnunk (ha rövid időre is)...ha van egy gyerek az már így neccesebb. akkor ott a megcsalás esete is..valaki elviseli illetve eltűri, valaki nem...aki nem az megint csak az egyéni szinten tud kiteljesedni... és akkor még meg sem említettem a családon belüli erőszakot, mert sokan vannak akik elviselik a helyzetet csakazért is mert mit szól majd hozzá apám, anyám, szomszédom...stb...meg milyen az ha elválunk?? Vagy ha nyomorban kell családot alapítani, vagy fenntartani... vagy ha az egyik fél akarja a gyereket a másik nem és megzsarolja hogy elhagyja..igaz családról beszélünk itt is, de ugye nem mindegy hogy milyen minőségben.


Szerintem az élet alapja az egyéni boldogulás és a boldogság, az egyéni cél az hogy egyedül is tudd jól érezni magad (magam), hogy ne legyél kapcsolatfüggő. Ne legyen az ha a párod (vagy a párom) egyszer kiszáll mellőled (mellőlem) akkor ne zuhanj (zuhanjak) meg, hanem a lehető legkisebb lelki sérüléssel állj(ak) fel a padlóról és folytassam ott ahol abbahagytam. Lehet ez a modern kori női felfogás (mármint akik hűségesek és van egy csöpp eszük), de a fejemet tenném rá hogy a mostani pasik és nők (hűtlen illetve csapongó) viselkedése igencsak befolyásolják a "család" fogalmát: Régebben az volt hogy kezdjük 0-ról közösen az életet, most már az van, hogy ne menj bele addig egy kapcsolatba ameddig el nem értél 1-es szintre (karrier), és ha borul az egész legalább az 1-szinten maradj és ne a 0-ról kelljen előröl kezdeni tök egyedül...

2011. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az élet alapja az, amit adsz neki.
2011. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen. Fontosak a rokonok, ők azok, akikre elvileg mindig számíthatsz. Nagy bajban sokszor nem támaszkodhatsz a barátokra, néha fel is szívódnak ilyenkor. Extrém esetektől eltekintve a szüleidre, testvéreidre azért biztosan. Ez egy íratlan szabály is, ha érzésből valaki nem is segítene, szégyellné magát környezete előtt, így megteszi. A barátokra, haverokra nincs ilyen szabály. A karrieristák pedig, ha nem alapítanak családot, nyugdíjasként szerintem megbánják, könnyen magukra maradhatnak.
2011. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Jaj megint feltűnt egy "vállaljatok gyereket csak azért hogy nehogy egyedül maradjatok és legyen nyugdíjatok" kampányoló! Kedves válaszoló, az nem önző dolog hogy csak azért vállalj gyereket, hogy ne legyél egyedül öregkorodra, igaz neveljél egyszerre tízet, igaz hogy nincs pénzed amiből tudnál kaját venni nekik, de potyogtasd a gyereket mert az jó??? Kinek??Neked?? Szerinted mire nyugdíjasok leszünk lesz olyan hogy nyugdíj? Megsúgom nem lesz. Ezt már most lehet tudni. A társadalomnak jó ha több gyerek van mint amennyinek a száját meg tudod tömni kajával? Nem mert akkor többen fogják tépni a szájukat a segélyekért, és több bűnözés lesz csakis azért "hogy legyen mit adnom a gyerekemnek"... Környezetnek jó? Nem, mert úgyis túlnépesedtünk! Kinek jó akkor? megsúgom: a POLITIKUSOKNAK MERT TUDJÁK FEJNI ŐKET!


Amúgy ennyire kapcsolat- társ- és emberfüggő vagy??? Ennyire magányos lennél????

2011. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát én valahogy úgy vagyok vele, inkább fiatalabb koromban legyen jó, a nyugdíjas évek már nem számítanak, különben is ha valakinek van pénze, akkor a nyugdíjas évek sem arról szólnak majd hogy egész nap otthon tespedünk a Való Világ 65-öt nézve... Én ismerek egyedülálló 80+ évest, teljesen jól megvan.
2011. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki véleményét :)

10:17-es nagyon sokat segítettél, köszönöm :)

2011. ápr. 6. 22:20
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


10:17-es vagyok!

Szabad megkérdeznem, valami miatt padlóra kerültél?

2011. ápr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem, hál' Isten. Egy dolgozathoz kellett, úgymond közvélemény kutatás :)
2011. nov. 7. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!