Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól raktatok a...

Mennyi idős kortól raktatok a baba ételébe pici sót, esetleg cukrot? Hogy jobb íze legyen a dolgoknak.

Figyelt kérdés
Babám hétvégén evett anyukám krumplipüréjéből. Amit persze nem neki csinált, de kinézte a szájából. Annyira ízlett neki. Margarinnal volt összetörve, és persze a krumpli vizében só is volt. És annyira ette a sima krumplit.
2011. szept. 26. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel 6-8 hónaposan már ami ételünkből szedtemki neki a zöldséget,akkor már kapott sót. cukrot extra nem raktam semmibe, azt túró rudiban kapott először
2011. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, almával.Aztán pár hét után a krumplival próbálkoztam úgy, ahogy a nagykönyvben írják, de öklendezett tőle fiam.Így kb 5 hónapos lehetett mikor adtam neki anyáék húsleveséböl répát, krumplit, na azt ette mint kacsa a nokedlit!Én onnantól sózom, ha kell cukrozom picit az ételt(pl meggyszósz), szóval úgy csinálom nagyjából mint magunknak.Mi sem eszünk túl sósan, fűszeresen, nagyon szereti a főztöm,nem is ette az üveges ételeket.

Jövő hónapban 1 éves, és jó evő baba:)Főleg a gyümölcsöket nagyon szereti:)

2011. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krisztivan ***** válasza:
A fiam is kb.6 hósan evett a mi levesünkből zöldséget és onnantól neki is fűszerezek.Sajnos nekem majdnem 2 hónap kellett hoy rájöjjek miért nem eszi meg a zöldségeket.Hát a húsleves megadta a választ.1 éves és szó szerint mindegy mit rakok elé mert két pofira tömi.
2011. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jujj, most örülök :)) 7 hónapos. Akkor én is adok ízt a dolgoknak, mert elég uncsi lehet neki ez a szolid íz. Megeszik többnyire mindent így is. De látszott, hogy jobban ízlett a magunknak szánt krumplipüréből enni :)) Édes volt. Nálunk is a gyümölcs a menő, abból minden jöhet, bármikor. De nem tehetek mindenbe almát, hogy megegye jobban a főzeléket...
2011. szept. 26. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb. 8 hós korától előfordult, hogy sóztam, de először megkóstoltattam só nélkül az adott ételt, ha elutasította, legközelebb enyhén megsóztam. Cukrot kb. 1 éves koráig nem adtam neki, a gyümölcsöket, édes ételeket banánnal édesítettem (pl. gyümölcsös túró v. joghurt).
2011. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!