Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy kisbabát hordotok a...

Ha egy kisbabát hordotok a szívetek alatt. Számotokra melyik a jobb kifejezés? TERHESSÉG vagy ÁLDOTT ÁLLAPOT. Mellesleg, szerintetek is kettő helyett kell enni? Szerintem egy baba nem teher, inkább égi ajándék, nem de?!

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 10:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Tök mindegy! Kicsit túl van ez fújva,hogy hogy is nevezzük. A terhességere is mondják,hogy édes teher. Én egyébként úgy szoktam mondani,hogy babát várok. De abból sem csinálok gondot,ha valaki terhességnek hívja. Barátnőm várandósnak nevezi magát! Nem tök mindegy?
2011. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

A terhesség szó jobban elterjedt, mert úgye a legtöbb ember azt mondja, hogy teherbe akarok esni, terhes vagyok.

Szerintem nem ez a lényeg, hogy hívod a baba ott van és kész :)

És nem kell kettő helyett enni. Egyél annyit amennyi jól esik, de ne azért egyél sokat mert terhes vagy....

2011. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom a többség a sugárban hányáskor terhesnek, a mocorgó csöppség érzésekor meg áldott állapotúnak érzi magát... :D

Szerintem a "várandós" a kellemes középút a kettő közt.

A "kettő helyett kell enni" vége szokott a 30 kiló plusz és egy férj mínusz lenni, tehát bár nem vagyok híve a "sovány" és alakjáért betegesen aggódó kismamaságnak, azért nem árt figyelni.

2011. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem nem szép szó az,hogy valakire azt mondják,hogy terhes!


Inkább az szebb,hogy: várandós :) vagy áldott állapotban van!

2011. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

"állapotos, vemhes, terhes, áldott állapotú, viselős" ezeket találtam a terhességre. Én várandós voltam.

Evés: kettőért és nem kettő helyet kell enni:)


/teher: hát a gerincemnek hiába mondogatom, hogy két kicsi kincsem lett, ha egyszer fáj:(, szóval valójában igen is teher, fizikailag. Az már más lap, hogy valóban ajándék/

2011. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Az elsővel "áldott állapotban" voltam, a mostanival inkább "terhes" vagyok. Nagyon várom a végét, tök puding vagyok, mindenhol fáj, húzódik, nyom stb. elég volt, alig várom már a végét. Félreértés ne essék, imádom már most a tesókát is, de a terhességből elegem van.
2011. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell kettő helyett enni, ez tévhit!! Várandós vagy az áldott állapot kifejezés szebb szerintem is.
2011. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Én babát várok és pont. Ahogy az egyik előző válaszoló is írta, amikor pl egész nap a rosszulléttel küzdök, és alig bírok enni, akkor elég terhes tud lenni :). Ebből kifolyólag kettő helyet ha akarnék sem tudnék enni.
2011. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%
Én a várandósat szeretem használni :) Természetesen nem kell kettő helyett enni, hiszen egy pár grammos kis lényről beszélünk, nem egy másik felnőttről.
2011. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
hát, a 8-9. hónapban, sztem teher... amúgy nem kell kettő helyett enni. csak minőségi táplálékot, egészséges cuccokat kell fogyasztani, akk a baba szépen gyarapszik, míg jó eséllyel az anyuka feneke kevésbé látványosan:D
2011. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!