Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képes elfogadni,...

Miért nem képes elfogadni, hogy én Vele vagyok boldog? Miért bánt engem?

Figyelt kérdés

Anyukám még gyerek koromban meghalt, nagymamám "nevelt". Azért idézőjelben, mert neki nagy traumát okozott anyu, majd a férje halála és csúnyán rászokott az italra. Ha sokat ivott, akkor sokat is szidott, engem is, aput is. Sokszor hallottam tőle, hogy k. vagyok és ingyen ribizli, pedig akkor én még ezt sem tudtam mit jelentenek, 13-14 éves lehettem. A nevelése annyi volt, hogy ételt adott.

Amikor összejöttem az első barátommal, 16 elmúltam. A srácot soha sem ismerte igazán, csak bemutatkoztak egymásnak, de nagyon szerette, agyon dícsérte, de főként a szüleit. Nagymamám szerint jó szülei vannak/voltak (velük is egyszer találkozott) és ha jó szülei vannak, akkor ő maga is jó. Pedig a srác szülei nem voltak soha sem mintaszülők, a srác pedig minden volt csak jó nem. Ő pedofil volt, mint utólag kiderült, mellette pedig nagyon sok káros szokása volt, inni nem ivott, de napi 3-4 doboz cigit szívott el, a pénzét a játékgépbe dobta, és természetesen veszített. A végére már dolgozni sem volt hajlandó, mert rájött, hogy honnan lophat pénzt. Szakítottunk.

5 éve vagyok együtt a párommal és most babát várunk. Mire közölte velem nagymamám józanul(!), hogy jobban járnék ha öngyilkos lennék, mert ez a srác engem csak kihasznál, és csal vagy csalni fog, verni fog stb. De persze az exem az milyen agy áldott jó ember volt. A párom segített neki, amit tudott az 5 év alatt, házat festett, csatornázott, kéményeket rendbe rakta, a jószágainak terményért ment (50 kg-os zsákok, kukorica, búza, árpa, napraforgó és a nevelő táp) csak hogy egy pár dolgot említsek. Az exem soha nem tette volna ezt meg. Ma már nem akar segíteni, mert ő is és én is belefáradtunk abba, hogy nagymamám ezt állandóan a fejünkhöz vágja. Én majd 20 éve tűröm. De várandósan nem akarom magam ezen idegesíteni. És nagymamám büszke a jó ember ismerő képességére.

Engem nagyon bánt. Szerintetek tehetek valamit? Vagy hagyjam rá és ne is halljam meg? De nekem ez olyan rossz. Én szeretem és nem szeretném ha megszakadna a kapcsolatunk. De nem akarom, hogy a babának is hasonlókat mondjon.


2011. ápr. 6. 14:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyszer volt egy próbálkozásom, arra, hogy próbálja a Szerelmemet elfogadni. De megmondta, hogy én ne akarjam a srácot jobb színben feltüntetni, mert ő átlát rajtunk, neki jó az ember ismerő képessége. Mindig az a vége az ilyen beszélgetéseknek, hogy "jobban jársz ha még ma meghalsz". A meghalsz helyett más szót használ, de azt nem mertem leírni.
2011. ápr. 6. 14:12
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem felesleges aggódnod! Ha a férjed ennyire dolgos ember és ennyire segítőkész, és főleg szeret téged és veled együtt örül a babának, akkor bárki bármit is mond rá, nem kell vele törődni. Különösen egy olyan nagyira nem, aki csak akkor érzi jól magát, ha részeg.

Persze őt is meg lehet érteni bizonyos mértékig, mert minden szülőnek legnagyobb fájdalom, amikor a gyermekét ő temeti el, és szeretet, tisztelet azért, hogy téged mégiscsak felnevelt. Akármilyenné is vált, mégiscsak neki köszönheted, hogy nem kerültél állami gondozásba, ne (nagyon) ítéld el azért, hogy rászokott az italra.

A kapcsolatot ne szakítsd meg vele, hiszen előbb-utóbb eljön az az idő, amikor már ő szorul a te gondoskodásodra, és szüksége lesz rád. Az pedig még odébb van, hogy a te babád megértse azt, ha ő valami olyasmit mond a férjedre (az ő papájára) amit te nem szeretnél hallani. Hogy arról akkor hogyan szoktatod le, vagy mit fogsz tudni ellene tenni, ráérsz akkor gondolkodni, hiszen ez még minimum 3 év.

Most örülj a babának, és tégy meg mindent azért, hogy egészségesen szülessen meg.

2011. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg a nagyidnak ezt amit leírtál.
2011. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
megbolondult ez ellen nincs mit tenni...
2011. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem ítélkezem. A kapcsolatot ő szakította meg velem, mert közölte, ha megtartom a babát és a pasit, akkor jobban járok, ha a közelébe nem megyek. De ha elvetetem akkor se menjek felé, mert akkor is csak szégyen vagyok.

A páromért hálás vagyok, mert tényleg nagyon aranyos és minden megcsinál, és szeret minket.

De engem még is bánt, hogy a nagymamám ilyen. Nem mondhatom el ezt neki, mert ha bemennék hozzá, bezárkózna és ki sem jönne amíg ott vagyok. Elzárkózik mindenfajta kommunikációtól. És tényleg azt hiszi, hogy neki igaza van, mert az ő szavaival élve, ő már többet élt.

2011. ápr. 6. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Nézd a jó oldalát: akit a nagymamád szid, az nem is lehet rossz ember.
2011. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok! Beszélj valamelyik szomszéd-asszonyával, mondd el neki, mi a helyzet. Kérd meg, hogy figyeljen oda rá, és ha valami baj van, szóljon neked. Akkor mindig tudni fogod, hogy jól van-e, minden rendben van-e nála, mégsem kell a közelébe menned. Szerintem már nem tud "normálisan" gondolkodni, és valószínű, hogy ez jobb már nem is lesz. Bármennyire fáj és bánt ez téged, ezt sajnos el kell fogadnod, változtatni rajta valószínű, nem fogsz tudni.

Légy boldog a pároddal, e tekintetben én nem hallgatnék a nagyira. Ha megteszed, akkor majd talál más kifogást veled kapcsolatban. A boldogságodat ne hagyd miatta elúszni!

2011. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass egy kicsit utána, hogy az alkohol milyen torzulásokat okoz az ember gondolkodásában, érzelemvilágában. Akkor rájössz, hogy az ilyen dolgokat valóban egyik füleden be, a másikon meg ki. Tényleg szép volt tőle, hogy enni adott neked, de ez nem azt jelenti, hogy cserébe pokollá teheti az életedet. És igen, vannak helyzetek, amikor érthető, ha egy ember úgy dönt, az én életem az enyém, én döntöm el, kinek engedem, hogy beleszóljon. Ez pont egy ilyen helyzet. Ne hagyd, hogy az agyad ezen zakatoljon, azt meg főképp ne, hogy esetleg a kapcsolatod rovására menjen. Ti már külön család vagytok a pároddal, nemsokára a picivel. Arra törekedj, hogy nálatok minden rendben legyen, a mamádra nem Te mérted ezt a sorsot, nem is kell elviselned, hogy rajtad "álljon bosszút". Sok boldogságot a picihez!
2011. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!