Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell folyton bántania?...

Miért kell folyton bántania? Miért szól bele, nem tudja elfogadni hogy boldog vagyok? Miért csinálja ezt az apám? Veletek is volt már hasonló lányok?

Figyelt kérdés

lassan 18. éves lány vagyok a barátom 20. És mi ketten 8hónapja járunk, elég komoly a kapcsolatunk, bár nincs egymásnál alvás meg semmi ilyesmi, de jól megvagyunk, ismerik az én szüleim és engem is ismernek az ővéi.

Apám folyamatosan ócsárolja, hetente már többször is "beszélget" velem erről. Ami nem is beszélgetés hanem már szinte agymosás, azt akarja elérni hogy kiszeressek a barátomból, vagy én nemtudom...nemértem.

Oké, nem lángész a pasim, ez tény! De azért tud egyet s mást, és én egyszerűen szeretem Őt, jól érzem magam vele, boldog vagyok mellette, bármit megadna nekem, törödik velem, lesi minden óhajomat, szeret engem.

Van egy szakmája, most érettségit akar szerezni, oké 11.be megvágták, évet ismételt, most meg meghúzták angolból.

Apám folyton ezeket mondja nekem, tegnap is elkapott:" Édes lányom, ez a fiú nagyon buta, te sokkal okosabb vagy nála, nincsen tehetsége semmihez, a báytád is mondta hogy látta a régi szobádba a verseit és tele van hibákkal... céltalan, vesztes... nem ért semmihez. szégyen. Azért felnyílhatna a szemed, hogy milyen fiú mellett is vagy te. És te vele akarsz lenni? Ha eljön az ideje vele akarnál összeköltözni? Ez gáz. Persze én nem szólok bele."

Nem szól bele, de minden 2. nap ezt végighallgatom. Annyira rosszul esik hogy cseszegeti. Azért túlzás amiket mondd, nem is ismeri eléggé, előtte mindig képmutató. És engem bánt hogy folyton szapulja.

És egyre durvábbakat mondd rá.

Én jól érzem magam vele, szeretem Őt.

Vagy apám akar nekem pasit választani, esetleg majd eldönti hogy egy ügyvád, vagy multi milliomos észlény legyen mellettem? Vagy valami extra okos üzletember, akinek van legalább 3 Ferrarija??


2010. jún. 19. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk ugyanez volt a helyzet! Azzal a különbséggel, hogy diszkréten célozgattak rá, hogy nem hozzám való, folyton nekem mondogatták, hogy mit csinál rosszul, nem neki a szemébe. Ráadásul már a férjem, az elsö babánkat várjuk de együtt lakunk a szüleimmel. És terhességem elsö 2 hónapjában folyamatosan ez ment, míg nálam elpattant a húr, idegösszeroppanást kaptam, hatalmas balhé volt, csoda hogy nem vetéltem el. Ezek után észbe kaptak a szüleim, hogy türelmesebbnek kell lenniük vele, más a képzettségi szintjük (szüleim diplomásak, páromnak csak érettségije van és szakmunkás bizonyítványa), másak voltak a szokások az ö családjában stb. Azóta béke van, meg is kedvelték, mert amellett hogy munka és családszeretö, nagyon sokmindenben segít és jószívü, belátták, hogy a tanultság nem minden, késöbb is fejlödhet még ezen a téren, hiszen fiatal.

Neked is azt tanácsolom, hogy érvelj a párod jò tulajdonságaival, hogy ezt meg ezt megteszi érted, amit más nem tenne (egy diplomás, gazdag sem), hátha megbékél vele.

22/L

2010. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Szia! próbálok objektív lenni...

valamilyen szinten van valami abban amit apukád akar mondani. Persze, hogy nem jogos, ez biztos...de tény, hogy egy apa sem egy "buta" férjet képzel a lánya mellé, tudod a szülők mindig nagyon elfogultak...persze ami az igazsághoz hozzátartozik, az az, hogy iskola nélkül is lehet valaki nagyon becsületes ember és szeretnivaló...de azért az a minimum, hogy valaki a 12 osztályt plusz érettségit megcsinálja, sajnos a mai világba a nélkül nem lehet...


A saját példámból kiindulva apukám nagyon elfogult emlékszem egyik udvarló-jelöltnek beszólt volt, hogy "a lányom bokájáig sem érsz fel" szóval hagyd békén....hát sült a bőr a pofámról rendesen...aztán mikor megismertem a hosszú hajú barátomat 11.ben akkor is volt nem kevés fenntartása a dolgokkal szemben...Persze ennek már több mint 3 éve (azóta is vele vagyok) és levetkőzte ezeket a dolgokat...vagyis a kezdeti előítéleteket és most összeteszi a kezét, hogy olyan párom van amilyen...


Nem mondom, hogy a két történet hasonló mert nálatok egyféle nálunk másféle volt az "előítélet" de a lényeg ugyanaz.


Ha a barátod bizonyítani fog hosszútávon (pl. leérettségizik, melót kap, tisztelni fog Téged, együtt maradtok éveken keresztül) akkor biztosan elfogja fogadni, hiszen apukádnak is a Te boldogságod a legfontosabb. Csak próbál "jó" (vagy szerinte jó) útra vezetni...


Ha kitartotok egymás mellett megváltozik a hozzáállás:)

2o-L

2010. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Apád nagyon maradi!

Azért mert nem volt szín jeles mindenből.NA ÉS?????

Az a lényeg,hogy téged szeressen és ha eljön az idő el tudjon tartani téged és a leendő gyerkőc(öket)is.

Miért jobb lenne egy diplomás aki ha olyan kedve megverne téged?

Most nem arra értettem,hogy a diplomások agresszívek!Na ebbe jól belekeveredtem.:)Remélem érted a lényeget!

2010. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megértetni apáddal, hogy a te barátod, a te választásod. Ha összekötöd vele egyszer az életedet, akkor te fogsz vele élni, nem az apád. Fogadja el, nyugodjon bele, és ne tartson példabeszédet. Jogod van azt szeretni, akit választasz, aki viszontszeret. Tudod: ki milyen virágot szakít, olyat szagol. Ezt neki is tudomásul kellene vennie. Ne legyen már ennyire nagyravágyó, ne akarja elvárni, hogy esetleg őmiatta érdekházasságot köss. Kérdezheted tőle, hogy mi a fontosabb: az hogy a lányát boldognak lássa, vagy hogy szófogadó, de boldogtalan legyél?

Az én lányommal azért szakított a szerelme, mert az anyuka rangon alulinak találta a lányomat a fia mellé. Na, nem vagyonosak ők sem, csak az anyuka lakberendező, rengetek újgazdag házában megfordul (20 éve még nem volt ilyen felkapott a foglalkozása), és ő már egy ilyen újgazdag családba látta benősülni a fiát. Addig csesztette a srácot, míg az nem bírta tovább, és az anyjára hallgatott. Közös ismerősöktől meg hallom, hogy teljesen magába fordult, megkeseredett srác lett belőle. Tarts ki a szerelmed mellett, mert minden normális szülőnek az a legfontosabb, hogy boldognak lássa a gyerekét. Ezt apád is értse meg.

2010. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Hát nem is fogok szakítani vele apám miatt. A szerelmi életembe ne szóljon bele. És főleg abból van elegem, hogy előttem bántja a háta mögött, és fel akarja hívni a figyelmemet a barátom hibáira. És apám annyira tudja már most, hogy a barátom engem nem fog tudni eltartani.

Nem vagyunk gazdagok de azért kicsit jól élünk, van egy családi vállalkozásunk, és apám meg azt akarta/akarja, hogy a párom nála dolgozzon, és még megvolt sértődve amikor a barátom mondta neki, hogy "köszönöm nem."

mert a barátom ezt megalázónak tartja én meg megis értem.

2010. jún. 19. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik előző vagyok...

Miért lenne megalázó apukádnál dolgozni? Csak néhány hónapig-évig? Szerintem egész jó lehetőség és apukád nagylelkűségből ajánlotta fel...

Ha nem lenéző és nem bánik úgy a barátoddal mint egy ronggyal akkor miért ne dolgozhatna ott? A munka nem szégyen...

2010. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Vannak dolgok,amikben igaza van apukádnak,és vannak dolgok,amelyekben neked van igazad.Egyetértek apukáddal abban,hogy akinek a hozzáállása a dolgokhoz már középiskolában nem megfelelő,az a későbbi élete folyamán is így fog viselkedni.Aki a középiskolában lusta,nemtörődöm,hanyag,az később is ilyen lesz.Aki szintekkel butább,vagy unintelligensebb Nálad,azzal soha nem fogsz tudni beszélgetni egy jót,vagy akár megbeszélni bármilyen fontos,esetleg hivatalos ügyet.Nem biztos,hogy nyugodt szívvel küldheted el akárhova elintézni valamit,vagy meg tudsz jelenni Vele egy társaságban,ahol művelt,tájékozott emberek vannak.Nem biztos,hogy tíz év múlva olyan emberre lesz szükséged,akivel a kocsmában történteken kívül másról nem lehet beszélni.Tudod,a szerelemből nem veszel a boltban kenyeret.Az én szüleim is mindig ezt mondták,akkor idegesítette,de maximálisan igazuk volt,és nekik köszönhetem,hogy nem rontottam el az életem annak idején!Apukád csak félt Téged,hogy a barátod semmire nem fogja vinni,és ezért nem való Hozzád!

Viszont,ha Te úgy érzed,mindez nem igaz,akkor bizonyítsátok be az ellenkezőjét!A barátod álljon neki tanulni,és tervezze a jövőjét.Ha apukád látja Rajta az igyekezetet,akkor talán megbékél.Ehhez viszont tennie kell a barátodnak.

Végül még annyit,hogy a tanulmányi eredmény,a helyesírás,a tanuláshoz való hozzáállás rengeteg mindent elárul egy emberről.Ezen gondolkodj el.Nem rosszindulatból írom,csak jó tanácsot szeretnék adni Neked.

2010. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
a barátom tisztában van azzal hogy apám ki nem állhatja, amikor ittvan nálunk akkoris érezteti vele. Az érzés ezek után pedig kölcsönös. Nem nagyon kedvelik egymást. Hát ez az oka.
2010. jún. 19. 15:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a ti cipőtökben jártunk, és valahol még most is...pedig már 2 éve házasok vagyunk.

Nem tudom miért csinálják ezt a szülők, mert nálunk nem csak apum, hanem anyum és az egyik testvérem is dettó. Csak a tőlünk már távol élő tesónk nem támadott minket, hanem próbálta megértetni a többiekkel, hogy én boldog vagyok a választottam mellett. Még azt is el akarták érni zsarolással, hogy szakítsunk, csak mi képtelenek voltunk ezt megtenni...Szerencsére, mert bár még olykor most is kapunk bántásokat, de ezt leszámítva boldogok vagyunk :D és ez a lényeg!

Kitartás nektek! Ha titeket is egymásnak teremtettek, akkor túl fogja élni ezt a kapcsolatotok! Fel a fejjel, mást sajnos nem tudok mondani!

2010. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 15:51 es!

Miaz hogy kocsmás ember? azért nemkell túlozni, és nemkell lenézni egy olyan embert akit nem is ismersz. Nem iszik, nem cigizik és nem drogozik. Fiatal vagyok és szerelmes! Nem adok igazat apámnak, a pasim pedig nem apámmal jár, hanem VELEM ezáltal nem fog másnak semmit se bizonygatni! Nekem bizonyít és ennyi épp elég, akinek nem tetszik hogy együtt vagyunk, azt nagyon sajnálom.

ÉS NEM SZÉGYELLEM ŐT! MERT ÉN SEM VAGYOK SEM SZNOB, SEM MŰVELT, SEM EMINENS TANULÓ! EGY GETTÓ ISKOLÁBAN TANULOK JÓL, NEM NAGY DICSŐSÉG

2010. jún. 19. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!