Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van megoldás? Sikerült már...

Van megoldás? Sikerült már valakinek is túlélnie a kilátástalanságot?

Figyelt kérdés

Annyira magamba vagyok zuhanva.. Egyedül érzem magam, olyan mintha csak egy céltalan életforma lennék, akinek minden napja egyforma, unalmas és azzal telik hogy várja a csodát. Félek az élettől, attól hogy mi lesz velem, attól hogy nem lesz belőlem senki és hogy boldogtalan maradok mindörökre. Félek mi lesz ha meghalnak a szüleim és tényleg teljesen egyedül maradok.. Ők az egyetlen támaszaim, egyedül anyukám mellett érzem biztonságban magam, ő az aki meg tud nyugtatni, apukámmal nem annyira szoros a viszonyunk de őt is szeretem. Úgy érzem viszont, hogy ők is egyre távolabb kerülnek tőlem. Elváltak már jó pár éve, én apukámmal maradtam, mert nem tudtam elfogadni 13 évesen hogy anyukámnak új kapcsolata van. Előtte sem volt fényes az életük, sokat veszekedtek, anya sokat sírt, sokszor kiborult. Igazából sosem éreztem magam boldognak, voltak/vannak jó pillanataim, de általában a hangulatom letargikus. Sok ismerősöm van de igazi barátaim nincsenek, egész nap itthon ülök a gép előtt, ritkán járok el bárhová is.. Mindig fáradtnak érzem magam, néha eltervezek dolgokat hogy de jó lenne például elmenni biciklizni, vagy sétálni egy jó nagyot de néhány perc elteltével teljesen elmegy a kedvem és megint olyannak érzem magam mint egy zombi. Nincs akaraterőm, túlsúlyos is vagyok, párkapcsolatom sem volt még igazából sosem. Az elmúlt hónapban kibukott belőlem minden és pánikbetegséget állapítottak meg nálam, szorongásos depresszióval párosítva, kaptam nyugtatót és a pszichológushoz is elküldtek, de nem akarok 21 évesen gyógyszereken élni, begubózva. Néha rám tör a sírhatnék a semmiből, olyan gondolataim vannak amiktől magam is megijedek. Szerettem volna anyukámékhoz költözni legalább egy kis időre, erre kiderült hogy a férje "nem akar velem egy fedél alatt lenni", mert már nem vagyok gyerek és nem tud ugyanúgy viselkedni a saját házában akkor ha én is ott vagyok.. Aláírom igaza van, nem hibáztatom de ez a hír nagyon lesújtott.. azt hittem tök jóban vagyok vele és hogy szereti is ha ott vagyok, mert mindig kérdezte nem megyek e át, erre ilyen dolgok derülnek ki.. Nem akarom hogy bármi módon is vita legyen köztük anyukámmal MIATTAM, de így már kedvem sincs elmenni hozzájuk. Tudom hogy anya szeretné ha mennék, de ezek után már nekem is kellemetlen náluk lenni. Sosem bocsátom meg magamnak hogy annak idején nem anyával mentem és ezzel óriási fájdalmat okoztam neki, de akkor még nem tudtam ezt tudatosítani magamban, de így már sosem lesz olyan a viszonyunk mint amilyen lehetett volna. Legszívesebben meghalnék, megszűnnék létezni, de nem lennék képes fájdalmat okozni a szeretteimnek azzal hogy megölöm magam. Úgy gondolom olyan álmaim vannak amiknek többségét lehetetlenség elérni, sőt van olyan amit biztos nem lehet. Tudom mik tennének boldoggá de képtelen vagyok elérni ezeket. Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy sikerült kilábalnotok ebből?


Tudom hogy nekem kéne változtatni, csak én tudok saját magamon segíteni, de egyszerűen képtelennek érzem magam bármire is. Nem akarok így élni 21 évesen.. :(


2011. ápr. 6. 17:15
 1/2 habibi ***** válasza:

szia :)

először is, válts nézőpontot, ne azt nézd, h. mi a rossz, hanem a szépet keresd. A felhők felett süt a nap :)

Azzal tönkreteszel mindent, ha úgy gondolkodol, h. nem vágok bele, mert úgysem sikerül. Nem ez így rossz, csúnya dolog, ha már vannak álmaid, kitaláltad őket, akkor már csak meg kell őket valósítani. nemi önsanyargatóan kell élni és nézni ahogy múlik az idő, te pedig egy helyben ácsorogsz, nem fel kell venni a kesztyűt és harcra fel. Az álmokért harcolni kell, és még ha teljesen reménytelen is a helyzet akkor is tovább kell harcolni, sose szabad feladni! ha nincsenek álmaid, céljaid vagy ha feladod őket, akkor nem élsz. tehát harcolj! Tudom milyen érzés mikor magadba zuhansz és nincs kedved semmit se csinálni, átéltem én is, de akkor mondtam magamnak: emeld fel azt a löttyedt segged és menj ki, mert süt a nap és talán jobb kedvem lesz. Valahogy kivánszorogtam akkor és jobb lett a kedvem, mert elfelejtettem a gondjaimat, csak éltem, néztem hogyan száll a pillangó, hallgattam a madár énekét és éreztem a szél fújását. Jó volt nagyon. próbáld ki. Bár szerintem elég önbizalomhiányos vagy, ha akarod segítek, nem vagyok vmi pschihológus, de olykor segít az is, ha olyannal beszélsz, aki átérzi a helyzeted, mert átment rajta. tehát írj rám nyugodtan és akár e-mailezünk, akár msn, benne vagyok :)

2011. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne hagyd hogy a gondolataid uralkodjanak feletted!

Az a rész amikor írod hogy úgy elmennél ide-oda csak aztán eluralkodik rajtad a depresszió nálam is volt ilyen időszak.

Ne gondolkozz csak menj csináld ami jól esik, és ha kell orvossal irass fel gyógyszert.

2011. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!