Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig nézed el valakinek, ha...

Meddig nézed el valakinek, ha figyelmetlen veled?

Figyelt kérdés

A valaki alatt természetesen egy számunkra fontos emberre gondolok, legyen az barát/barátnő/rokon, viszont az embernek mondhatni nincs oka siránkozni, számonkérni a másikat, mert azért mégsem párkapcsolatról van szó.


Pl. én már nem tudok mit kezdeni az olyan barátnőimmel, akiknek gyerekük lett, vagy új pasijuk van, és emiatt folyamatosan nyelni kell tőlük. Elfelejt válaszolni, reagálni, visszakérdezni, de ha neki kell valami, akkor jön, szervez.. Eleinte nem sértődöm meg, hisz érthető az indok, de mégis meddig érdemes egy olyan kapcsolatot ápolni, ahol a másik fél, akkor bukkan fel, ha neki igényei vannak, barátnőzni támad kedve, ha meg én próbálom keresni a társáságát nézzem el, hogy csak a kapcsolatáról/babájáról van szó, aztán bocsi rohannia kell..

Viszont az aggaszt, hogy tényleg csak addig élnének a kapcsolatok, míg az embereknek összhangban vannak az igényeik?


2011. szept. 23. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
én is így vagyok a barátnőimmel. a kapcsolat egyre gyérebb, mert mindig kifogás van hogy miért nem találkozunk, de ha valamelyiknek baja van akkor megtalálnak. én sem erőltettem magam és így ezek a kapcsolatok egyre fakóbbá válnak, gyérebbé a találkozók és ennyi
2011. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Viszont az aggaszt, hogy tényleg csak addig élnének a kapcsolatok, mig az embereknek összhangban vannak az igényeik?"


Sajnos ez valóban igy van. En is igy vagyok ahogyan te.

2011. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy barátnőm(jó én még gimis vagyok)akit alapvetően szeretek, csak gyakran mérges leszek mostanában rá és ez szerintem csak azért van, mert például eszem a csokimat és kunyizik belőle, de mikor ő eszik valamit nem is kínál meg, hanem részletezi az ízét a kajának minden harapásnál, jó ez még csak egy kaja, de a másik barátnőnknek nem adott semmit szülinapjára, és nem is köszöntötte fel, meg semmi egyszerűen bamba ilyen szempontból, és szinte mindig minden esetben csak magára gondol és nem veszi észre a másikat, én ennek ellenére szeretem, még ha gyakran mérges is vagyok rá, mert tudom, nem direkt csinálja, ő ilyen egyszerűen nem tud másra figyelni.
2011. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy akadnak sorstársak.:)

Viszont eléggé tanácstalan vagyok, mert hiába igyekszem én is "lazán" fölfogni a dolgot, hogy végül is, nem rossz azért, ha néha össze tudunk ülni, örülni annak ami maradt az egykori barátságokból.. mindig rá kell jönnöm, hogy engem felőrölnek ezek a felszínes, kényelmi barátságok. Másrészről luxusnak érzem megszakítani a kapcsolatot bárkivel is.

2011. szept. 23. 15:13
 5/6 A kérdező kommentje:
15:12, szerintem ilyen esetben lehet neki finoman szólni, hogy vegye észre magát. Mert jó, hogy ti így szeretitek, elfogadjátok, de ne adj Isten, kerülhet olyan közegbe, ahol majd ferde szemmel néznek rá, és ő nem fogja érteni, hogy mi a baj vele.
2011. szept. 23. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
15:12es vagyok. Sajnos hiába próbálunk neki bármit is mondani, csak megsértődne, ugyanis nagyon álomvilágban él. egyszer ezt meg monda neki egy osztálytársunk és vérig sértődött, hogy ez nem igaz, pedig az, nem veszi észre, hogy nem nagyon szeretik az osztályban rajtunk kívül, és ebből nagy pofonokat fog kapni az élettől, talán akkor megérti. Amúgy szerintem legtöbb ember el van foglalva a saját problémájával és csak azzal tud foglalkozni és az emberek mostanában úgy veszem észre alig próbálnak valami jót, vagy valami szépet látni az életben ezért csak rosszat látnak és elvannak foglalva azzal, hogy miért pont őket veri a sors vagy valami hasonló, ezt nem teljesen sikerült megfogalmaznom, de remélem érted.
2011. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!