Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan sértődött...

Szerintetek jogosan sértődött meg rám egy barátnőm?

Figyelt kérdés

22/L vagyok, van egy barátnőm, akivel már vagy 10 éve barátok vagyunk, de nagyjából csak e-mailen tartjuk a kapcsolatot. A lényeg, hogy tavaly nyáron meghalt az anyukája. Megírta még az ősszel, hogy mennyire szarul van, nincs már munkája sem, még a munkanélküli központba is alig van ereje elvonszolni magát, és csak otthon ül, és szenved hónapok óta, és SEMMIT nem csinál.

Én pedig erre azt mondtam neki, hogy próbálja meg összeszedni magát, mert anyukája sem örülne, ha látná, mennyire szétesett, és keressen munkát, ami legalább elvonja a figyelmét a sok negatív dologról...

Erre besértődött, hogy én ahelyett, hogy együtt éreznék, azt "várom el tőle, hogy lépjen tovább"....

Szerintetek?


2011. ápr. 7. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem mondtál semmi rosszat, de abban a helyzetben teljesen megérthető a viselkedése.
2011. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy annak örült volna, ha fölpattansz és átmész kicsit vigasztalni? Nyilván nem mondtál neki hülyeséget, de ebben a szituációban lehet, hogy én sem hatódnék meg e-mail-ben érkezett jó tanácstól, annyira ki lennék..

De nem tudom milyen volt köztetek a viszony, ha lazább, akkor végül is..

2011. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem volt túl szoros, találkozni is kb évente 1x találkoztunk... én már korábban is mondtam neki, h találkozzunk, meg ha szüksége van valamire szóljon, és rám számíthat (ez akkor volt, amikor meghalt az anyukája). találkozni nem akart, h majd csak akkor ha összeszedte magát. azóta se találkoztunk, és pár hónapra rá, a panaszkodására írtam, ezt, amin megsértődött
2011. ápr. 7. 15:00
 4/12 anonim ***** válasza:
nem volt jogos a sértődése.. nem olyat mondtál h az anyja ha látná szégyenkezne..hanem azt hogy azt szeretné ha erőt venne magán. ebbe nincs semmi sértő..és ha egy veled egyidős(22 éves) nő ennyire nem képes összeszedni magát már kb 8 hónap után..hát arra inkább nem mondok semmit..
2011. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszat nem tettél. A helyedben nekem sem jutott volna okosabb eszembe. Te csak jót akartál.
2011. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szegény, nagyon kilehet, hogy meghalt az anyukája. Teljesen érthető a viselkedése, te viszont kissé érzéketlen voltál vele. Ha arról lenne szó, hogy nincs kedve semmihez, akkor oké, de így, hogy elveszítette az édesanyját, jóhogy kivan.
2011. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
idősebb nálam jóval, 45 éves...
2011. ápr. 7. 15:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem sértődött meg jogosan. Én is azt érzem, hogy ki kell verni a tespedtségből, az önsajnálatból. Persze, hogy fáj, de az élet arról szól, hogy tovább kell (tudni) lépni. Nem ülhet otthon hónapokig, ölbe tett kézzel. Ha ő nem akar magán segíteni, akkor más sem fog tudni rajta segíteni. Vagy észreveszi, vagy nem. Ha nem, akkor elmar maga mellől mindenkit, ha igen, akkor rájön, hogy el kell anyukáját engednie, és élnie kell az életét.


Üdv!

2011. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól még együttérezhetsz vele, ha szemébe mondod a véleményed, amivel esetleg ő nem ért egyet. Ezt egy 45 éves ffi-nek azért be kellene látnia. Ennyire ne legyen vak, se önző.
2011. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem mondtál semmi rosszat, viszont a szerettei halálát mindenki máshogy dolgozza fel. Lehet, hogy neki kicsit tovább tart.

Meg az is lehet, hogy nem tanácsot várt tőled, csak annyit, hogy meghallgasd.

Valószínűleg még mindig labilis lelkiállapotban van, ezért sértődött meg, de tényleg nem a te hibád.

2011. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!