Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a legjobb...

Mit tegyek, ha a legjobb barátnőm nagyon maga alatt van, és valószínűleg az öngyilkosságon gondolkodik?

Figyelt kérdés

Sajnos minden összejött neki. Szerelmi csalódás, egy nagyon súlyos betegsége van, amin egy nagyon komoly és kockázatos műtéttel lehetne segíteni, az édesapja is beteg, rengeteget kellene tanulnia. Próbáltam már mindent. Elterelni a gondolatait, apró kedvességek (csoki, csecsebecse, koncertjegy stb..), beszélgetések, pszichológushoz is elment, mert rábeszéltem (az sem segített egyáltalán neki), mellette vagyok, tudja, hogy bármikor hívhat, ha gond van, hívtam hozzánk is vendégségbe, hogy pihenjen, de semmi sem segített. Most az a legújabb "heppje", hogy szeretne egyedül lenni, nem akar senkivel (még velem sem) találkozni, mert gondolkodni szeretne, de tudom, hogy nagyon sötét gondolatok járnak a fejében, mert mondta, hogy már nem egyszer gondolt arra, hogy jobb lenne, ha vége lenne mindennek, és akkor nem tudna tovább szenvedni. Mit tehetnék? Erőszakkal nem ronthatok rá, hogy már pedig akkor is velem fogsz beszélgetni, és nem leszel egyedül.

Mit tehetnék még?


2011. okt. 30. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Pszichológus eszedbe sem jutott?
2011. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Bocsi látom ott is volt...
2011. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán pont arra van szüksége, hogy ráronts és kirángasd ebből az állapotból. Emlékeztesd a számára fontos dolgokra, hass a büszkeségére, mert az apró kedvességek nagyon kis eséllyel ébresztik csak fel benne a küzdő ösztönt, amire most szüksége lenne. Sokkal inkább azt éreztetik vele, hogy sajnálod, mint, hogy szereted. Néha arra van szüksége az embernek, hogy kapjon két pofont, hogy magához térjen.
2011. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben levő barátra már rúgtam rá az ajtót egy táskával a kezemben. Mondtam, hogy le van xarva, hogy mit akar, én most itt maradok vele és alszom a kanapén, mert ő beszűkült és nem azt akarja, ami jó neki. Pár órát veszekedett velem, viszont láttam, hogy ezzel is adja ki a feszültséget.

Egy hónappal később megköszönte, hogy akkor erőszakoskodtam vele, mert már a plafont méregette, hogy mekkora súlyt bírna el néhány csavarral...

2011. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
barátnőmre, a férje halála után napi 24 órában vigyáztunk rá, váltásban, a barátai. Féltünk, hogy valami hülyeséget csinál. Sajnos hajlamos volt az ilyenre. Végül, 2 hetes "őrködés" után sikerült rábeszélni, hogy orvosi segítséget fogadjon el. Beutalták szanatóriumba, majd 1 hónap után saját felelősségére kijött. Rendbe jött valamennyire, utána még kezelésekre járt. Nem szabadna hagynod, hogy eluralkodjon rajta ez az állapot. Igenis, néha jobb az erőszak, mint ha elfordítod a fejed, és ráhagyod. Ha elküld, menj vissza, lógj a csengőn, telefonálj percenként, ha kinyomja. Egyszer csak tudsz vele beszélni.
2011. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szerelmi csalódás? Majd jön másik szerelem...

Betegség? Ne hagyja, hogy letörje! Inkább mozgasson meg minden követ, hogy meggyógyulhasson!

Édesapja beteg? Hát akkor pont neki kell helytállnia!

Rengeteget kell tanulnia? Tekintse a kitűzött célt, hogy el kell érnie, és hogy akkor jobb lesz minden!


És te pedig ne hagyd el! Ha LB-k vagytok, akkor te kulcsfontosságú szereplő vagy! Egyike azon dolgoknak, ami miatt még nem követte el eddig, és ami hátráltathatja a jövőben is attól, hogy megtegye!

2011. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
48%
igen -is röncds be az ajtón ne engedd hogy hülyeséget csináljon mond neki hogyha ő is önygilkos lessz akor te is és akkkor biztos nem lesz
2011. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
utolsó válaszoló : már bocsi, de az engem nem hatna meg. ...ha azt mondanák a szeretteim hogyha én is akkor ök is ...
2014. ápr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!