Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Anyóssal" levelezni?

"Anyóssal" levelezni?

Figyelt kérdés

Barátom anyukájával mára rendszeresen levelezgetünk e-mailben. Ez válthat ki hátrányokat?

Az, hogy kedves és aranyos levelekkel válaszolok mit válhat ki a barátom édesanyjából? :D Jó érzés ez neki, vagy csak mindent tudni akar rólam? Szemmel tartani?

Ti csináltatok ilyet? :D


2011. ápr. 7. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Valamiért nem szívesen lennék a barátod anyukája. Talán mert túlságosan racionálisan mérlegeled a levelezés lehetséges előnyeit/hátrányait? Pedig ő lehet, hogy egyszerűen csak barátságos.
2011. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Miért kell mindenbe ellenségességet belemagyarázni? Ha tudtok egymással jól kommunikálni,akkor örülj neki!
2011. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Most mért baj, ha átgondolja a dolog minden eshetőségét? Miért baj, hogy gondolkodik?

Amúgy meg szerintem csak szimplán kedves és megismerne jobban vagy hasonló.

2011. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
A párom rendszeresen hallgatta anyám panaszkodását arról, hogy neki milyen szar gyerekkora volt, kisírhatta magát a vállán, tanácsot adott neki, segített, hogy az összes gyerekével normális kapcsolatot alakítson ki, törődött vele, mikor más nem stb. Erre anyám mit mond a múltkor? Neki az a baja a párommal, hogy túl kedves, valamit biztos el akar érni.
2011. ápr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Én is rendszeresen e-mailezek barátom anyukájával, sőt mostanában kirándulni is eljárunk együtt...Szerintem nincs ezzel semmi baj. Engem biztos nem akar szemmel tartani, csak szimplán kedves. :) Te hány éves vagy? :)

19/l

2011. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Örülj neki, hogy ennyire kedves! Még mindig jobb mintha hozzád se szólna, mert nekem annó ilyen volt az anyósjelöltem, a durcás köszönésen kivül fél évig nem mondott nekem semmit, úgy kellett kenyérre kenni, hogy legalább valami látszat-kapcsolat legyen köztünk a "béke" érdekében....

Egyébként a legjobb barátnőm is a kezdetektől nagyon jóban van az anyósjelöltjével. Őt például telefonon szokta hivni az anyósjelölt kb heti 2-3 alkalommal. Ilyenkor beszélgetnek úgy 10 percet. Ő se úgy fogja fel, hogy az anyósjelölt ellenőrizgeti őt, hanem úgy, hogy mennyire jó, hogy jó köztük a kapcsolat.

2011. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a másik oldal vagyok, azaz (majdnem) anyós.

Rendszeresn levelzgetek a fiaim barátnöivel, egyzserüen azért, mert szimpatikusak, és igy jobban meg tudjok ismerni egymást, mint ha nagy ritkán eljönnek hozzánk és pár órát vagy esetleg 1-2 napot itt vannak. Mert ugye akkor se a barátnö meg én beszélgetünk egymással, hanem mindenki ott van, ezért eléggé általános témákról van csak szó.

Szerintem nálad is ez lehet, hogy igy akarna megismerni - és ha nem lennél szimpatikus neki, akkor egész biztos nem forditana ennyi idöt rád.

A legjobb, ha öszintén irogatsz, és nem keresel hátsó gondolatokat a levelezés mögött. Inkább örülj, hogy az anya elfogag téged, és keresi a kapcsolatot. Sokkal jobb, ha jóban vagytok, mintha elutasitod és lesz belöle egy olyan anyós, akivel csak veszekedtek.

2011. ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!