Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem folyton elakarja...

A testvérem folyton elakarja vinni a babámat. Mit tegyek? Nagyon zavar.

Figyelt kérdés

Az lányom 8 hós,a nővérem fia 5.Kicsi a korkülönmbség,ezért rengeteget vagyunk velük.

De mostanában folyton mondja,hogy nekem milyen jó,hogy az én lányom sosem sír,bezzeg az övé ha leteszi sikít,nyilvános helyre nem tud vele menni,mert üvölt,stb...

Nem tehetek róla,hogy nyugodt babám van.De megtudom érteni,hogy miért sír szegény gyerek annyit...Semmi rendszer nincs az életében,ott alszik el,ahová éppen leteszi az anyja,meg ilyenek.

És folyton olyanokat mond,hogy egy napra/hétvégére cseréljünk babát.Én nem tudnám ott hagyni valahol még egy órára sem a lányomat,nem hogy egy napra!

Nem értem,miért mondja ezeket?


2011. ápr. 7. 20:48
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
65%
Hát ez elég gáz! Nehogy belemenj! Szegény gyerekek...
2011. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Úristen, ezek szerint ő meg tudna válni az öthónaposától egy egész hétvégére?
2011. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Oda ne add neki! Nevelgesse a sajátját. Bármi baja lenne, verhetnéd a fejed a falba. Ez nem babaruha, amit cserélgetek. Irigy rád, mert az ő kisfia több gondot okoz neki, mint a tiéd neked.
2011. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem csak poénkodik, ki az a hülye aki elcserélné a gyerekét?! Ne foglalkozz vele...
2011. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Ez tényleg furcsa. Viszont ha megtehetitek, akkor elmehetnél hozzá egy hétvégére, vagy ő hozzád, csinálhatnátok ilyen tesós hétvégét, hátha az ő fia tanul egy kis lenyugvást a lányodtól:) De azért kicserélni durva lenne. Max. az, hogy egy hétvégre átvállalnám az ő gyerekét, hogy ő meg elmehessen mondjuk a férjével 1-2 napra valahová, vagy csak egy gyerekmentes hétvégét tudjanak tartani otthon. Ettől még nem lesz az ember rossz anya, a házasságot is ápolni kell, nem csak a gyereket. Szóval oda nem adnám a sajátomat pár napra se (kivéve, ha munka miatt el kell utaznom, de az már nagyobb korban aktuálisabb).
2011. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

8 hónaposan már nyugodtan otthagyhatnád napközben pár órára valakire a babádat.(Apukára,mamára) Neked is lenne egy kis szabad időd.

De a testvéredre nem ajánlanám. Te egy nyugodt babát neveltél,ő viszont egy hisztiset. Az övét te nem tudnád rendszerre szoktatni egy nap alatt,a tiéddel viszont utána sok bajod lenne.

A testvéred valószínűleg szeretne egy nyugodt napot a hisztis kicsije nélkül,ezért javasolja a cserét.

2011. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Sosem tudnám neki odaadni...

De már attól félek néha,hogy a saját kisfiának is ártana.

De tény,hogy ez alatt az 5 hónap alatt teljesen megváltozott külsőleg...Fodrásznál,kozmetikusnál,manikűrösnél szerintem csak szülés előtt volt utoljára,nyilvános helyekre tényleg nem járnak,mert a babája tényleg üvölt a kocsiban.Szóval otthon van egész nap szinte egyedül a babával a 4 fal között,mert mi általában délután megyünk.

2011. ápr. 7. 20:59
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg pont az a baj, hogy a tesód nem viszi sehova a babát. Kell, hogy kimozduljanak, nem lehet a négy fal között élni. Ha több féle inger éri a babát lassan hozzászokik és már nem fog ordítani. Menjetek együtt sétálni, vásárolni.
2011. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Fodrász,kozmetikus,köröm...Lehet hogy neki nem ez a legfontosabb a kicsi születése után.Neked igen?
2011. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Mérei: Gyermekpszichológia c könyvében ír a 8 hónaposok szorongásáról..

hogy ilyenkor különösen nehezen viselik a szokatlan arcokat, helyzeteket, föleg, a megszokott és a szokatlannal együtt ijesztő nekik. Légyszíves, kedvesen értesd meg vele, hogy most nem lenne jó, majd, ha nagyobb lesz, lesz ilyenre is lehetőség, de most még nagyon kicsi ahhoz, hogy a szüleitől külön legyen.

2011. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!