Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez komoly? (Kérdésed túl...

Ez komoly? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

egy alkoholista dugdossa a piát nem??

amikor kimentem a konyhába láttam h anya eldugta a gáztűzhelybe a sört és amikor meglátott megijedt:S

félek

apa nem szereti ha iszik


2011. ápr. 8. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen ismerősöm, ugyanígy dugdossa a piát, és rendszeres alkohol-fogyasztó. Tulajdonképpen még nem alkoholista kategória, mert ha kell meg tudja állni, van mikor nem iszik, de sajnos ez az alkoholizmushoz vezető út...
2011. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez kevés infó. Ennyiből még bármire lehet következtetni. Ha anyukád rendszeresen iszik, sűrűn be van rúgva, vagy csak nem tudja megállni, hogy naponta, vagy hetente többször ne nézzen alaposan a pohár fenekére, akkor lehet, hogy problémái vannak.

Ellenben ha nem így van, csak néha-néha nagyritkán szeret egy-egy sört, vagy valamit meginni, viszont apukád annyira eltökélt alkohol ellenes, hogy még ezért is haragszik, akkor lehet, hogy egyszerűen csak ezért ijedt meg és ennek semmi köze nincs az alkoholizmushoz.

2011. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek, de szerintem sima zugivó.
2011. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A dugdosás nem feltétel.

Alkoholista valaki, aki

- rendszeres iszik, ez az élte része

- nem tud lemondani erről, csak alkalmanként bírja megállni, aztán megint előkerül az ital

- nincs tisztában azzal, hogy ez probléma, nincs betegség-tudata

- az italozás konkrét problémákat okoz az életvitelében, legyenek ezek akár társasági, akár egészségügyi jellegűek.


Elég nehéz megkülönböztetni elviekben egy olyan jómódú embert, aki szinte minden ebéd mellé megiszik egy jófajta pohár bort attól, aki el sem tudja képzelni az estéjét a söre nélkül. Illetve ránézésre mégis könnyű, mert a legtöbben ezt látjuk, legtöbbször tapasztalatból meg lehet állapítani, hogy az egyik "társasági ember" a másik "kezdő alkoholista". Vannak azonban határesetek, és ez az elvi határ nagyon vékony! Persze egy masszív alkoholistát mindenki felismer, nem csak az, akinek volt ilyen a családjában.


A Te eseted így ismeretlenül ez is lehet, meg az is. De komolynak tűnik a leírásod alapján.

2011. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyomtad rád egy zöldet, mert korrekt, összeszedett választ adtál, de van valami, amiben nem értek egyet veled:

Szerintem a társasági ivók is alkoholisták, csak van stílusos, és stílustalan alkoholista.

2011. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az exanyósom is ilyen!!

Szidja a férjét, hogy alkoholista, miközben

ő is megissza a magáét csak sutyiban!!

Estére mind a kettő, tök részeg.


(Amúgy nagyon sok nő zúgivó, egy statisztika szerint.)

2011. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14:30 - lehet innen is nézni, én nem ellenzem. Onnan próbáltam megközelíteni, ha valakinek SEMMILYEN gondja nem származik belőle, sem életviteli, sem társasági, sem egészségügyi, akkor én minek mondjam rá, hogy beteg, ha egyszer nem az? A határvonal meg valahol itt van. Ha már nem tud lemondani róla, előbb-utóbb lesz belőle valami probléma szerintem. Ezt viszont nem kell neki megelőlegezni. Vagy bekövetkezik vagy nem.
2011. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!