Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több, mint 8 óra fizikai...

Több, mint 8 óra fizikai munkát végzők, ti mennyire fáradtok el a munkában?

Figyelt kérdés

Annyira, hogy hazaérve már csak a tv-t van kedvetek nézni?

Annyira, hogy nincs kedvetek beszélgetni a párotokkal?

Annyira, hogy nincs erőtök játszani a gyerekeitekkel?

Annyira, hogy a szex szinte már eszetekbe sem jut?

Mi a véleményetek arról, hogy egy 30 éves férfira igazak a fentiek?

És arról, hogy a heti 1-2x2 óra focihoz nem fáradt az illető, de ha a párja szeretne valahová vele kimozdulni otthonról, akkor persze minden baja van?

És hogy mindezeket kizárólag azzal magyarázza, hogy ő nem egy irodában ücsörög 8 órát, hanem 10 óra fizikai munkát végez, így szerinte igenis joga van ennyire fáradtnak lenni. Állítása szerint semmi gond sincs a kapcsolatukban, nincs 3. fél (ez utóbbit el is hiszem, de az előbbit már nem annyira)...

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 9. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem dolgozom így, de a párom volt segédmunkás egy ideig.

A fent leírt kérdések teljesen igazak voltak rá. Pontosabban mivel tévénk nincs, beült a gép elé és zsibbasztotta az agyát vele egy darabig.

Őszintén szólva szerintem ez normálisnak tekinthető, ha néhány napig valami nagyobb munka van otthon, meszelünk vagy ásom a kertet, ilyesmi, utána nekem sincs kedvem semmivel foglalkozni, képes vagyok csak lefeküdni az ágyra és nézni ki a fejemből akár órákig.

Sajnos ezzel nem is nagyon lehet mit csinálni. Megjegyzem, ha az irodában húzok le 10 órát, én utána is hulla vagyok.

Ha megtehetitek, esetleg kezdjen el másik munkát keresni.

2011. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy ki miben mennyire fárad ki, az teljesen egyéntől függő. Nekem a 8 óra szellemi munka is kimerítő, szinte csak hétvégén marad időm valamire. Más meg tök friss és üde munka után is. Ugyanez igaz a fizikai munkára is. Van, aki teljesen kimerül tőle, de van, akinek még szinte mindenre van ideje.

Az is igaz, hogy egy kis testmozgás mindenkinek kell.

A gond ott van, hogy magára van ideje, csak a párjára nem. A gond itt van, a hozzáállással, és nem a fáradtsággal.

2011. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor 12 órákat dolgoztam, nagyjából igazak voltak rám a fentiek és amikor a férjem dolgozott ennyit, nagyjából rá is, bár gyerekünk még nincs, úgyhogy ilyen témában nincs tapasztalatom, de az biztos hogy az átlagember nagyon ki tud merülni estére.... vagy reggelre.
2011. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, a hozzáállás...

Amikor megismerkedtünk, még nem volt ilyen probléma. Persze, akkor még csak 25 évesek voltunk. Akkor is voltak persze lazulós napok, amikor semmit sem csináltunk, nekem is jól esett a tv vagy a gép előtt zsibbasztani az agyam, na de mellette szükségünk volt a szellemi és a fizikai feltöltődésre is, na meg persze a rendszeres szexre is...

Neki ebből a 3-ból már csak a fizikai van meg, amit a foci jelent.

Nem járunk el sehová, állandóan itthon vagyunk, mert hogy ő fáradt. Este 8 előtt a gyerekek miatt nem tudunk elindulni, ő meg 9-kor már esik össze.

Jó oké, én megértem, hogy fáradt, nem is azt várom, hogy még plusz 8 órát melózzon, hanem hogy olyan dolgot csináljon, amit régen még szeretett csinálni (velem beszélgetni, kimozdulni, szexelni).

A másik pedig, hogy nemsokára én is ismét melózni fogok, és tudja, hogy akkor majd még a háztartási munkákból is ki kell vennie a részét. Tehát most még "arany élete" van, mivel jelenleg meló után semmi dolga itthon, max. fél órát csacsogást, meg heti 2-3x fél óra lepedőgyűrögetést várnék el tőle.

Mi lesz, ha még esetleg mosogatnia, teregetnie kell majd, vagy játszótérre vinnie a gyerekeket? :)))))

2011. ápr. 9. 15:54
 5/11 napietus ***** válasza:
100%

én volt, hogy nyári szünetben diákkoromban állandó éjszakás 10 órás műszakokban dolgoztam, és volt, hogy reggel műszak után még segítettem anyumnak főzni, pár órát aludtam, aztán délután elmentem lovagolni, kis pihi, este megint meló. olyan is volt, hogy péntek éjjel dolgoztam, délelőtt kicsit aludtam, délután kirándulás, aztán a szombat este meg ugye reggelig tartott, reggel még a mamámnak segítettem a kertben és csak utána feküdtem le.


DE:


1. én akkor 20 éves voltam, családom/párom nem volt


2. ezt 1 hónapig csináltam, nem évekig


3. most már el sem tudom képzelni, hogy bírtam :P


szóval minden ember, és minden élethelyzet más. most szellemi munkát végzek, vezető beosztásban dolgozom, de van, hogy annyira fáradt vagyok 8 óra után, hogy csak azért drukkolok, hogy a volán mögött ne aludjak el hazafelé...még jó, hogy a háztartásban van segítségem, mert nem lenne néha erőm nemhogy főzni a férjemnek, de még felmosni sem...


29/N

2011. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és a melóváltás nem is jön szóba, mivel szereti a munkáját és nagyon jó benne, meg hát annyira nem is fizet sz.rul. Némelyik irodai dolgozó fele annyit keres, igaz, nem is fárad el annyira :)
2011. ápr. 9. 15:57
 7/11 napietus ***** válasza:
76%
ja, még annyi, hogy a fociról le ne beszéld, ha örömmel csinálja! Magyarországon rengeteg ember azért lesz beteg 50 éves korára, mert fiatalon nem sportolt, nem tartotta ezt fontosnak. aztán amikor már itt is fáj, ott is szúr, amott is hasogat, a vérnyomással is baj van, a szívritmussal is, fulladunk is, akkor már késő elgondolkodni, hogy mit hogyan kellett volna...abban kéne inkább megegyeznetek, hogy pl. a vasárnap a családé. szombat estétől vasárnap estig a ház ura a Tied és a gyerekeké. sokat jelentene, neki is, és Neked is.
2011. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi ideig éltetek együtt, mielőtt végleg elköteleztétek magatokat egymás mellett, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a párodnak a tv előtti punnyadás jelenti valójában a kikapcsolódást, és csak a te kedvedért járt el ide-oda, amíg udvarolt neked. Meg valószínűleg nem egy lepedő-akrobata alkat, elvan kevés szexen is.

Ha meg nem, az is számít, hogy mennyi ideje végzi a jelenlegi munkáját. Hozzá kell szokni a terheléshez. Sok barátom, amikor a munkahelyükre kerültek, eleinte esténként csak beestek az ágyba, pedig még csak nem is fizikai munkát végeznek, aztán néhány hónap után belerázódtak, és most már ugyanúgy tudunk akár bulizni is menni esténként.

2011. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8órát dolgozom de úgy 5óra elteltével már fáradt vagyok.
2011. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nálunk is hasonló gondok voltak. Ami a legfontosabb hogy ne nyaggasd de ha problémád van mindenképp beszéld meg vele. Írtad hogy az intim eletetekre sincs kedve. Szerintem, ha megnyugtatnad hogy ez nem azt jelenti hogy + energia neki akkor biztos örülne neki. Pár tipp gyujts gyertyákat fustolot és ha megjön munkából ajanld fel neki hogy megmaszirozod. Esetleg újíts be valami ujjal vegyél pár új szexi fehernemut vagass új hajat. Ezek a dolgok nekünk nőknek apróságok de nekik jóval többek. :)))
2011. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!