Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik nyugat-európai országba...

Melyik nyugat-európai országban van a legjobb dolguk a nőknek a házasságban? Hol tudnak a munkában a legjobban érvényesülni?

Figyelt kérdés

A legtöbb házasságban Magyarországona nőnek csupár a háziasszonyszerep jut, akinek a kemény sorsa a takarítás, mosás, főzés és a gyereknevelés, ez a konzervatív "hagyomány" még él ebben a népben. De mivel a nőknek az utóbbi évtezedekben megadatott a lehetőség a rendes munkára is (akárhogy a férfiaknak), az volna logikus, hogy a házi teendőkben kölcsönösen osztozna a férfi és a nő is. Az a kérdésem, fogy melyik nálunk fejletteb országban jellemző főleg ez a gondolkodásmód (tehát h a házastársak megosztoznak a teendőkön)?


Másik dolog, hogy a munkában lenézik a nőket, vagy ha nem is lenézés ez, de úgyis megkapja a kritikát: "ez csak egy nő". Melyik nálunk fejletteb országban nincs már ez az elavult és egy kicsit komikus látásmód? Minden nyugati országból eltűnt-e már ez a felfogás?


Tegyük hozzá, hogy Nyugat-Európában szeretném leélni az életemet (és nem kell engem ócsárolni, hogy miért megyek ki, jó?) Csak kíváncsi vagyok, hogy ott amellett, hogy az infrastruktúra fejlettebb, okosabban is gondolkodnak-e?


2011. júl. 12. 15:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%
Az emberek nagy része megteheti, hogy bejárónőt alkalmaz, így itt nincs mit osztozni. Egyébként itthon is találsz olyan férfit, aki segít a takarításban, vagy bármiben. Főzni nem fognak ott se helyetted.
2011. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

Hollandiában. ott általában négy órát dolgoznak, és mellette tudnak a családdal foglalkozni.Németországban is így van, csak egy statisztika alapján a holland nők a legboldogabbak.Németországban a gyerekek csak délig vannak suliban, az anyák meg csak délelőtt dolgoznak ált. és várják haza a gyerekeket. Viszont nincs Túró Rudi.


Én Magyarországon élek. Nő vagyok. Én nem szeretném, ha kevesebbet foglalkozhatnék az otthonommal, vagy acsaládommal. Én azt szeretném, ha kevesebbet kellene dolgoznom, és több időm jutna a családra. Szerintem a családnak is ez lenne a jobb. Nme valami buta maradiságból vágyom erre. Mindenfélét kipróbáltam: voltam lestrapált anya, családfenntartó, megvalósítottam magamat a munkámban: végül erre a következtetésre jutottam: Az a legegészségesebb, ha a nők nők tudnak maradni és a férfiak férfiak. Persze vannak kivételek, de a legtöbb nőnek, férfinak és gyereknek az az ideális, ha az anya eleget tud törődni a családjával, a férjének hátországot tud nyújtani, és van valamilyen saját munkája is, de ez jobb, ha valamilyen rugalmas vagy kötetlen formában végezhető. Persze, vannak párok, akiknél nem így működik. De ahol működik, ott ez nagyon jó. Nagyon jó eredményt ad.

2011. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

Már bocsánat, de elég gyerekes a felvetésed. Nem azon múlik, hogy melyik országban, hanem hogy kivel és milyen munkahelyen.

Én nem érzem azt, hogy lenéznének nőként a munkahelyemen. És a férjem sem házicselédnek használ.

2011. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%
sehol sem becsülik meg a női munkaerőt annyira mint a férfit,ez csak ábránd, ezenkívül ha külföldi vagy szintén nem becsülnek meg annyira mint egy odavalósit, külfödi nőként pedig dupla hátránnyal indulsz
2011. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

Számomra a házimunka, főzés kikapcsolódás.

A férjemnek is.

A gyerekeimhez be kell jelentkezni a határidőnaplójukba :)

46 nő

2011. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

En nem elek otthon, de ùgy érzem a magyar férjek tisztelet a kivételnek, nagyon sokat be vannak vonva a hàztartàsba. Legalàbbis az ismeröseim körében ezt hallom.

A màsik pedig anyagi helyzettõl is függ, nincs nyugaton sem meghatàrozva, hogy hol élnek jobban a nõk.

Viszont valoban le a kalappal a magyar nok elott, hogy ekkora energiàval rendelkeznek, és igenis igy is szebbek és csinosabbak, mint a nyugati nok.Ebben biztos vagyok.

2011. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

Nekem Magyarországon jól fizető állásom volt.Nem néztek le,sőt egyenértékű voltam a férfi kollégáimmal. Én alapból utálok főzni,.Mivel a férjem imád sütni főzni,így a konyhában ő az úr..Én csak mosogatni megyek ki(azt imádok)

A takarításnál is közösen oldunk meg mindent.Én pucolok ablakot,a férjem porszívózik.Én törölgetem a port,a férjem megjavítja amit kell.Teljesen közösen,egyenlően dolgozunk itthon is.Kint élünk Angliában,és kint is ugyanez a helyzet.Csak annyi változott,hogy most nem sz otthonunkban élünk,hanem egy idegen országban,albérletben.

Szóval a kérdésedre a válasz,hogy egyik országban sem jobb vagy rosszabb a helyzet.Ez nem az országtól függ,és ha így gondolod akkor valamit nagyon nem tudsz..

Minden csakis rajtunk múlik..Ha a férjeddel/pároddal harmonikus kapcsolatban élsz,és az elején megbeszélitek,hogy ki mit vár el a másiktól akkor nincs semmiféle elnyomás,semmi kemény háziasszonyi élet.

Minden csakis rajtunk áll.

2011. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
21%

"az volna logikus, hogy a házi teendőkben kölcsönösen osztozna a férfi és a nő is."


Nehez olyan pasit talalni aki az "Eletben" oroszlan, otthon meg nyuszi.


Vagy dominans mindenhol es jol keres, de nem mosogat, vagy nem dominans sehol es akkor sz@rul keres, viszont akkor otthon mosogat.


37F

2011. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
2011. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Azzal én si egyetértek, hogy főleg házastárstól függ, milyen a házasság, de talán más országban más a felfogás. Vagy nem?

És köszi az eddigi válaszokat!

2011. júl. 12. 16:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!