Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom, a tesojáék kislányá...

A barátom, a tesojáék kislányának lesz a keresztapja. Így én is a keresztanyja leszek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Csak, ha te mint keresztszülő vagy bejelentve. Az egyik keresztszülő párja nem lesz automatikusan az. Elképzelhető az is, hogy két külön párból egy férfi és egy nő a keresztszülő.
2009. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sztem meg inkább szokás kérdése.Nekem is 4 keresztszülőm van.
2009. márc. 1. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresztszülő az aki a templomban a keresztvíz alá tartja a

gyereket.Az már más dolog hogy pl.nálunk a sógorom felesége

is olyan mint ha a keresztanyja lenne a fiamnak,úgy tekintünk rá és Ő is úgy viselkedik,pedig a keresztelőkor még tervben se volt.

2009. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem szokás kérdése, mert csak az keresztszülő, aki hivatalosan is be van jegyezve, név szerint felvezetik a keresztlevélbe, szerintem te is nézd át a tiedet, hogy biztosan be vannak-e jegyezve 4-en. Nekem pl. 1 keresztanyám és 1 keresztapám van (anyu húga és öccse), de öcsémnek pl. 2 keresztanyja és 1 keresztapja van (anyu húga, anyu öccse, és anyu öccsének a felesége, akivel nem sokkal előtte házasodott, mikor én születtem, még nem ismerték egymást, nem is hívom keresztanyámnak, mert nem az). De ismerek olyanokat is, akiknek a saját szüleik a keresztszüleik is egyben, ez is lehetséges, és akkor őket írták be a keresztlevélbe.

Ha téged felkérnek és hivatalosan név szerint bejegyzik a nevedet a keresztlevélbe, akkor keresztanya leszel, de ha nem, akkor nem leszel az, akkor se, ha a férjed keresztapa.

2009. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem annak idejen keresztanyamnak meg nem volt ferje, de miutan ferjhez ment automatikusan keresztapam-nak szolitottam a ferjet. a masik keresztanyamnal ugyanigy. szerintem szokas dolga. a papir nem sokat nyom a latba. ha a parom keresztapja lenne valakinek, en az illetot kereszt lanyom, fiam-kent kezelnem
2009. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
15:40 Az, hogy te hogyan kezeled, semmit se jelent hivatalosan.
2009. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan az a keresztszülő, aki a keresztlevélbe bejegyzésre kerül. Az más kéréds, hogy én is akkor lettem keresztanya, amikor a férjem még a kanyarba sem volt, (tahát más keresztapja van hivatalosan a gyerkőcnek, aki be is lett bejegyezve a keresztlevélbe) a keresztgyerek mégis úgy tekint a férjemre, mint a keresztapjára.
2009. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!