Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van 2 lánytestvér, mindig...

Ha van 2 lánytestvér, mindig a fiatalabb az erősebb személyiség?

Figyelt kérdés
Mondjatok már ellenpéldát, mert én eddig csak ilyennel találkoztam!
2011. ápr. 9. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Mit értesz erősebb személyiség alatt? Nálunk pl. húgom sokkal nyitottabb, barátkozósabb, stb, én meg inkább magamnak való vagyok, de jobban tudom mit akarok és hogy, a rossz dolgok sem nagyon ráznak meg, könnyen tovább lépek.
2011. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
nálunk én vagyok az erősebb személyiség, a húgom kis nyunyómunyó, én meg nőstényoroszlán, de mi ezt így szoktuk meg :)
2011. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudok ellenpéldát mondani : O
2011. ápr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Most olyanokra gondoltam, mint pl céltudatosabb, akaratosabb, nyíltabb ...

De akkor már is van ellenpélda..:)

2011. ápr. 9. 22:57
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Én is csak ilyennel találkoztam, legalábbis külső szemlélő számára úgy tűnhet. Én idősebb vagyok, de korántsem gyengébb, csak türelmesebb és toleránsabb. A húgom hamar elkezd üvölteni, ha nem sikerül keresztülvinnie az akaratát, és elég határozottan, nyíltan ellenkezik, ha valami nem tetszik neki:)

Én ugyanilyen akaratos és makacs vagyok, nem engedek az igazamból, csak máshogyan érvényesülök. Többnyire diplomáciával..:)

Szerintem ez általában a születési rend miatt alakul így, az idősebb gyakran anyáskodik a fiatal felett, elnéz neki dolgokat, türelmesebb, a kicsi pedig jobban a figyelem központjában van, megszokja, hogy mindig minden az ő kénye kedve szerint alakul (ameddig pici). Ezért felnőttként önkéntelenül is azt akarja, minden az ő kedve szerint történjen, márpedig azonnal:) Egyébként hatásos taktika..

2011. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

hogy az egyik válaszoló szavaival éljek, nálunk én vagyok a nyunyómunyó, nővérem az erős akaratú.

már 30on évesek vagyunk de még mindig az van amit Ő akar a családi összeröffenéseken, nekem beleszólásom sincs :D pici gyerekkoromtól ez a jellemző, nálunk mindig Őt kérdezték szüleim, hogy mit szeretnénk, Ő dönthetett mindenből, gondolom ez ritka mert a kicsit szokták hagyni, talán ezért? :)

2011. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Én vagyok az idősebb, a hangosabb, a nyüzsibb, az akaratosabb, az extrovertáltabb. (A húgom egyáltalán nem az.)

Mindketten céltudatosak vagyunk, de a húgom céljai mindig átlagosak voltak (fősuli, munkahely, család, gyerek), az enyém pedig összetettebbek: kreatív munkahely, nem csak valamilyen, extrovertáltságot kívánó hobbi).

2011. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk én vagyok a "vadabb" pedig én vagyok idősebb.Ő teljesen más karakter. Én nem vagyok olyan csöpögős, máshogy élem meg a dolgokat. Sztem egyáltalán nem függ össze ez azzal h ki az idősebb vagy a fiatalabb!
2011. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Nàlam mindig a hugom volt az erõsebb személyiség, és jobban is el volt kapatva.
2011. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tényleg attól függ,hogy ki mit ért erős személyiség alatt.

Nekem 6 évvel idősebb a nővérem.Sok mindent megélt már,sokkal több mindent mint én,és sajnos kb 11 éve rossz irányba vitte az élet azóta se tudott kikászálódni belőle.

Ez a 11 év őt nagyon keménnyé tette,és mondhatom azt is,hogy ő nem fél semmitől.

Én viszont mindentől félek.Van férjem gyerekem,éldegélünk,de kicsit sem vagyok olyan határozott mint nővérem.Most is azon parázok,hogy hogy fogok tudni visszailleszkedni a régi munkahelyre 2,5 év után.

Viszont férjem engem tart erősebb személyiségnek,meg okosabbnak is.

2011. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!