Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » És hogyan tudnék szakítani...

És hogyan tudnék szakítani ezek után?

Figyelt kérdés

A történet a következő, itt olvaható:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az a gáz hogy nekem már rémálmaim vannak, reggel elalvás előttig ezen gondolkozom, reggel felkelés után meg már rögtön ezen agyalok. Nem bírom.. A fejem is fáj.. Szerintem már az agyamra ment az egész.


Mit tegyek, hogyan szakítsak? Nem akarok utána szenvedni és utána meg azon gondolkozni hogy jól tettem-e?

(egyébként akármikor szakítottam a barátommal utána bármikor kibékült velem, secperc alatt)


2011. ápr. 10. 09:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%

Hát szerintem nem szakítanod kellene, hanem összeszorított foggal küzdeni, ahogyan a többiek is.

Aztán ha célt értetek, akkor lehet hátradőlni, és élvezni amíg tart.

Vagy ha te bodlogulsz önállóan is, akkor amíga párod munkával tölti az időt, töldsd te is azzal és építsd ki a saját tólük független háttérbirodalmad, ami még jól jöhet biztosítékként.

2011. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
Az előzőnél a pont. Bár nem biztos, hogy engedni fogja a barátja, hogy a háttér birodalmát kiépítse, főleg, ha gyerek is lesz.Ha neked eddig megfelelt, tényleg szorítsd össze a fogadt, és tűrj. Tűrd el az anyóst is. Légy kedves hozzá, sertepertélj mellette, amikor ő a konyhában főz, kérd ki mindenről a véleményét. Vagy megszeret e miatt, vagy elmenekül.
2011. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem bírom már azt hogy ennyire szarba néznek!!


Az anyja is csinált kaját a munkásoknak, meg maguknak is, 16 embernek jutott (volt akinek többször is) de 17 embernek már nem jutott. (vagyis én mikor ott voltam náluk az egész család félrevonult enni, engem nem kínáltak meg)


Aztán mikor vitték ki az ebédét a sok embernek, direkt szóltam nekik, hogy én még kinnt állok a kocsival, szóljanak és majd segítek kivinni, meg segítek teríteni. Hát nem szóltak. Direkt nem szóltak. Aztán mikor páromnak mondtam hogy nem szóltak pedig direkt megkértem rá őket, akkor azt mondta, hogy ne fárasszam már ilyen hülyeségekkel, mindig csak a hülyeségimet kell hallgatnia, van ennél jobb dolgai is, meg nem akar az anyjával veszekdeni.

2011. ápr. 10. 10:14
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg rövid távon működhet,jó sok veszekedéssel...

Hosszú távon biztos nem.

Arra vigyázz,hogy amit most összeszorított foggal elnézel,megteszel Neki,azt később elfogja várni, mint ahogy már most is teszi.

Itt például a kiszolgálásra gondolok,nem biztos,hogy 10 év múlva,gyerekek mellett munka után...szóval érted.

De csak idézni tudok tőled:

"Ő megmondta, hogy el is fogja várni, hogy egész életében kedves legyek vele, kb kiszolgáljam. (elé tegyem a kaját, legyen mindig rend, fegyelem, és nekem ott nem lehet semmi miatt kiborulnom)"

"Párom kifejezettem örülne neki, ha az anyja a konyhában főzne. Pedig én mondtam, hogy én meg kifejezettem NEM örülnék neki."

"Én egy csendes, normális, nyugodt családi életet szeretnék vele, nem betoppanó és a konyhámban főző anyóst, akit nem szeretek!!!!"

"És azt mondja amig ezeken nem változtatok nem is lesz köztünk semmi komolyabb.."

Stb.

Szóval szerintem,hosszú távon biztos nem.

Ja és dehogy késő új kapcsolatot kezdeni :)

2011. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

ma 10:12


Nem kell róla tudnia a párjának.


Én a kérdező helyében bebiztosítanám magam, mert ebből az egészből nekem az jön le, hogy a kérdező párja függ a szüleitől akik nem kedvelik a kérdezőt.


Namost a kérdezőnek nem kellene kiszolgáltatnia magát a párja szüleinek, illetve a párjának sem, ha ennyire bizonytalan a helyzet, ezért kell egy saját háttérbirodalom, egy mentőöv.

2011. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Te jó ég, hát hagyd ott!! Ez így sehova sem fog vezetni. Minek kellesz neki egyáltalán, ha nem is akar veled lenni?? És mi az, hogy az anyja fontosabb neki, mint te, meg majd állandóan bejárhat a házba...

Meg tudsz szerintem állni a saját lábadon is, nem kell elviselned egy ilyen emberkét, aki még nyaralni sem visz el, hogy kettesben legyetek. És egész életedben azt akarod majd hallgatni, hogy neked semmibe sincs beleszólásod, mert ő építette a házat!!! Na ne már!! Meg, hogy hisztis vagy, mert megmondod a véleményed?? Én tényleg hisztis vagyok, de azért még a barátom az én pártomat fogja mindig:-))

Keress szerintem gyorsan vki mást!! Sok sikert.

2011. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Amúgy ez az egész a hülye szüleinek a nevelése.

Ez egy energianyelő kapcsolat, ha te nem formálod áta fickót akkor örökké cska aa sor végén fogsz állni.


Nálatok az a szitu, hogy a szülők állnak a tápláléklánc csúcsán, és elvárják, hogy a fiatalok őket tartsák ki.


Holott az lenne a normális, ha a szülők támogatnák az ifjabbik generációt, hiszen az viszi majd tovább a nevüket.


Szóval ez egy abnormális helyzet, és az a baj, hogy ezt a párod nem látja, hiszen ebbe nevelték a szülei.


A párod még nem nőtt fel egy önálló élethez, a szüleit "szolgálja".


Tod így, hogy ezt elmondtad, hogy a szülei nem kedvelnek, meg így viselkednek veled, azt mondom, hagyd a francba, nem kár érte.


Ha a pasidnak fontos leszel akkor majd ő megy utánnad, és nem te mész vissza kibékülni.



A párod szülei nem akarják, hogy ti külön családot alkossatok, mert akkor ki szolgálná ki őket? A vége az lesz a dolognak ha ebben maradsz, hogy majd kiszolgálhatod a párodat is meg a szüleit is istápolhatod, magyarul cselédjükké tesznek..

2011. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:

Kedves kérdezö. úgy éreztem válaszolnom kell ( legalábbis tanácsot adnom) neked, mert sok mindenben hasonlit a történeted az enyémre.

Elöször is: mennyire szereted a barátodat? Mióta vagytok együtt? mert ez is nagyon fontos.

Az én barátomnál is hasonló a felállás. Mi másfél éve vagyunk együtt, én 22 vagyok, a barátom 24. az anyja nem csip engem egyáltalán(nincs oka rá, 2x látott),mindenbe bele akar szolni, én nem is mehetek hozzájuk, emiatt már én szakitottam vele, mert nem akarom, hogy egy számomra idegen nö miatt menjek tönkre mind lelkileg, mind testileg. nem éri meg.

Viszont! Nagyon szeretem, és nekünk sok közös célunk van. Ezért fogadtam meg, hogy türelmes leszek. Még nem élünk együtt, egyáltalán nem könnyü, mert ha hazamegy ki tudja az anyja mit beszél neki ellenem...

Nekem is volt már rengeteg álmatlan éjszakám, fizikai rosszullétem,és ugy éreztem neki kell megtennie a kellö lépéseket mert egyedül kevés vagyok ehhez. átértékeltem a dolgokat( szeretem, és nem kell más),na meg választás elé kényszeritettem, döntse el, az anyjával akar élni egész életében,hagyja, hogy beleszoljon mindenbe, vagy engem akar. Engem választott.

Szoval az a tanácsom kedves leányka, hogy tedd meg ezt te is. Gondolkozz el rajta megéri e ez neked, el tudnád e képzelni mással ( talán azzal jobb életed lenne, nem lenne olyan anyós amilyen a mostani, stb), vagy pedig csakis Öt szereted, jo-e ez az élet neked.?

Nekem segitett, hogy összeirtam mennyi jot és mennyi rosszat ad nekem ez a kapcsolat. és meglátod merre megy a mérleg nyelve.

De csakis a bensödre hallgass. Ott lesz a megoldás :)

Eröt és kitartást kivánok neked.

2011. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Hogyan szakíts?


Ne szakíts!

Csald meg, aztán dobd ki.


Kit érdekel mit gondolnak ezek az emberek, eddig se voltál jó nekik, ezután ha fejen állsz sem leszel jobb.


Pároddal meg nyugodtan közöld, hogy gondolkozzon el azon, hogy kell egy nővel viselkedni, vagy keressen olyat aki ezt lenyeli, ennél te jobbat érdemelsz.


Neked férfi kell nem mama kedvence.

2011. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

ma 10:33


Nem sok értelme lenne ennek azok fényében amita kérdező idézett a barátjától, ott elég egyértelműen ki lettek mondva a dolgok, sőt burkolatlanul, sértően, paraszt módon.

2011. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!