Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e létjogosultsága a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e létjogosultsága a válásnak? Miért mondják ki oly' sokan a holtomiglan-holtodiglant (jóban-rosszban, egészségben-betegségben stb. ), ha nem gondolják komolyan? Miért nem gondolkoznak ezen az esküvő előtt?

Figyelt kérdés

A házasságnak - elviekben - feltétel nélküli szeretetről kellene szólnia. Házastársunkat nem úgy kellene szeretnünk, hogy saját kedvünk szerint formálgatjuk őt, inkább úgy, hogy elfogadjuk őt olyannak, amilyen.


Tudom, hogy ritka a jó házasság. Itt most bármit felsorolhatnék, csak egy példát említek: ha az évek során párunk alkoholista lesz, szerintem az lenne a feladat, hogy segítsünk neki megtalálni a probléma okát, valamint megoldani azt. Viszont a mai világban úgy látom, hogy sokan a válást választják a problémák tényleges megoldása helyett.


Egyébként is: amit Isten összekötött, ember szétválaszthatja-e?


Előre is köszönöm a véleményeket, kérem, őrizzük meg higgadtságunkat :)


2011. aug. 28. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azzal én sem értek egyetm hogy mint a tampont kiválasztom, kipróbálom, nem válik be kidobom. Ez nem ugyanaz a kategória kéne legyen.

DE! én tapasztaltam már, hogy valami menet közben végérvényesen elromlik, javíthatatlan. Néha jobb megválni, hogy az ember épen folytathassa a maradék kis életét.

2011. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Hiába gondolkodik az ember a házasság előtt, mert a jövőbe nem lát. Bármi történhet. Szó szerint bármi. Ha a szerelem elmúélik, akkor azt nem lehet visszahozni. Ma máeg miért kéne szerelem nélkül együtt lenni? És ez csak a legkevesebb. Az alkoholistákat meg köztudott, hogy nem lehet segíteni és rávenni dolgokra ha ők nem akarják. Ma már nem azért élünk szenvedjünk és majd jó legyen a halál után, hanem hogy jól érezzük magunkat az életben és ez nem bűn.
2011. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és a legtöbbünket nem isten kötött össze, tehát ember szétválaszthatja.
2011. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, te sem éltél még együtt alkoholistával. Ha valaki nem ismeri el, hogy szenvedélybeteg, te a büdös életben nem fogod leszoktatni róla. Maximum titokban csinálja egy darabig, ha fontos vagy neki és a családi béke. Előbb-utóbb viszont mindenképp eldurvul a helyzet. Nekem anyám alkoholista. Mióta megszülettem, azóta iszik egyre többet és többet. Az évek során próbáltuk szép szóval, kedvesen, erőszakosan, mindenhogy meggyőzni arról, hogy változtatnia kell. Nem lehetett semmivel hatni rá. Két verzió volt: vagy azt mondta, hogy ő igenis tud mértéket tartani és nem részeg vagy azt, hogy ő annyit iszik amennyit akar, mert megérdemli. Éveken át szenvedtünk vele, hasztalanul. Egy időben azt állította, hogy azért iszik mert messze lakik az anyukájától és a testvéreitől és egyedül érzi magát. Elköltöztünk 300 km-rel arrébb, hogy egy helyen legyünk a családjával. Na, utána is ivott, még rosszabb lett minden, mert az anyjától aztán rendszeresen megkapta a magáét a piálásért. Végül felnőttem, apával elváltak és megszakítottunk vele minden kapcsolatot. Nem voltam hajlandó többet szenvedni vele. Az egész gyerekkoromat tönkretette, az unokáiét már nem fogja.
2011. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A válások oka, hogy az egyik fél durván megsérti ezt a szövetséget, amiről nem volt szó.

Senki sem várhatja el, hogy együtt éljen egy ember valakivel, aki megcsalta, netán szeretőt tart évek óta, mástól van gyereke/másnak csinált gyereket, aki alkoholista lesz, vagy drogos, vagy játékgépbe dobálja a család összes vagyonát, aki üti-veri (mondjuk két évvel az esküvő után kezdi, előtte meg "elfelejtette bejelenteni", hogy örökké nem fogja magát megjátszani), és ezek még csak a leggyakoribb válóokok.


A legtöbb alkoholista egy idő után agresszív lesz, és mondjuk az a férj, aki rendszeresen eltángálja a nejét, a gyerekeket, késsel fenyegetőzik, stb, nem fog hallgatni a szép szóra, és sza.rik a segítségre. Ha a gyerekeket is bántja, akkor kifejezetten nagy felelőtlenség vele maradni, mert húúúú, a házasság intézménye szent.

A házasságot a Magyar Állam ismeri el, és legális, bevált módszer a válás. Az Isten előtt, csak a templomban megkötött házasságot a jog nem ismeri el. Viszont az egyház nem ismeri el a válást, ezért nem lehet másodszor templomban esküdni.

Az állam és az egyház ugyanis rég különvált.


Nem az a feladatunk, hogy lenyeljünk mindent, és fogadjuk el a másik minden hibáját, de nem ám!! Az a házastársak feladata, hogy alkalmazkodjanak egymáshoz, segítsék egymást, és igyekezzenek mindent megtenni, hogy a másikat boldoggá, de legalább elégedetté tegyék.

Az a válások oka, hogy pl. a munkanélküliséget egyesek poháremelgetéssel, és nem álláskereséssel próbálják megoldani.

Tetszik érteni?? Nem azért van válás, mert az egyik fél intoleráns, és nem akar segíteni, hanem azért, mert a másik fél inni kezdett.


De ezt természetesen más példán is le lehet vezetni.


Régen úgy éltek az emberek, hogy egy asszony köténye mindent eltakar, vagyis ha ivott a férj, verte a családot, hetente volt erőszak, vérfertőzés, vagy bármi, akkor arról hallgatni kell, tűrni kell, mert muszáj.

Mert nincs hová menni, mert a nő nem dolgozik, mert a nő kiszolgáltatott, mert csak cselédje az urának, nem a házastársa.


Ma szerencsére van választási lehetőség, és sokan élnek is vele.


Az pedig régi alaptétele minden házasságnak, évszázadok óta, hogy úgysem lehet a másikat megváltoztatni, aki erre építi, hogy "majd én leszoktatom az italról/játékgépről/ku.rvázásról/stb", az máris temetheti a házasságát.

2011. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szomorúan olvasom a hozzászólásokat. Azt is szomorúan veszem észre, hogy sokan mekkora indulattal kezdenek mondandójukba.


Természetesen megértem, az ember boldogságra vágyik, normális, ha nem szeretünk boldogtalanul élni.


Azt hiszem, szerencsésnek mondhatom magam: mi mindent meg tudunk beszélni a párommal és változtatni is tudunk a dolgok állásán, akár nála, akár nálam merül fel a probléma.


Sajnálom, hogy a többségnél ez nem járható út. Bizonyos mértékig talán mindenkinek kellene pszichológiával foglalkoznia, a 'vétkes' és az 'szenvedő' félnek is, hogy mindketten tudják, a másik min megy keresztül.


Köszönöm a véleményeket.

2011. aug. 28. 13:59
 7/15 ausonia ***** válasza:
85%

nem,persze, nincs neki létjogosultsága.szenvedj inkább egy agresszív, alkoholista, mihaszna ember mellett életed végéig,mert egyszer kimondtad az igent,amikor még minden rendben volt.

boldog házasságból csak egy hülye lép ki.boldogtalanban meg minek élni?megkeserít téged, a gyerekeidet is. amúgy nekem ennek a kérdésnek megint olyan szaga van,mintha csak a nőkre vonatkozna, és csak őket ítélnéd el a házasság felbontásáért, mert "nem tudták vízen tartani a süllyedő hajót".

minden két emberen múlik,ha egy házasság tönkre megy, az is két ember hibája.senki ne ítéljen el mást azért, mert nem hajlandó lenyelni a rosszat amit kap.

egyébként is: a házasságot nem Isten kötötte össze, hanem először is a két ember, akik úgy döntöttek, összekötik az életüket, aztán meg egy anyakönyvvezető, vagy egy pap. egyik sem Isten.szerintem.

2011. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem ekkl szomorúnak lenni. Ha már a párkapcsolatban ilyen szerencsés vagy akkor ölhetsz egy kis energiát az elfogadásba is. Pl annak elfogadásába hogy nem mindenkinek az a véleménye ami neked, nem mindenkinek a házassáf a legeslegfontosabb a világon és ettől még nem szegényebb mint te. Azon kívül az is jusson eszedbe hogy bármikor, de bármikor történhet valami. Lehet hogy a következő percben úgy megutálod hogy többet látni sem akarod. Vagy 10 év múlva. Ez nem pesszimizmus, ez realitás. Két ember kell a dolgokhoz, a másik felet meg nem tudod kényszeríteni akkor sem ha te mindent meg tudnál oldani.
2011. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
*kell
2011. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ava87 ***** válasza:
100%

Oké, hogy elfogadni a másikat olyannak, amilyen, és nem formálgatni. De pont ezaz, hogy az emberek az évek során megváltozhatnak. Fiatalabb korban persze gyorsabban változik az ember (most a gyerekkortól a fiatal felnőttkorig tartó időszakra gondolok). De felnőttként is megesik, még ha lassabban is. Lehet, hogy valaki előnyére változik, de lehet, hogy hátrányára, olyan szinten, hogy az a másiknak már elfogadhatatlan.


A másik, hogy olyan is előfordulhat, hogy teszem azt, 10 év házasság után adódik egy olyan helyzet, ami korábban sosem, és az egyik fél nem úgy reagál rá, mint ahogy a másik várná. Erre nem lehet azt mondani, hogy már korábban végig kellett volna gondolni, hiszen ezt nem lehetett előre tudni.

2011. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!