Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális? Szóba álljak még vele?

Normális? Szóba álljak még vele?

Figyelt kérdés
Apám tiszta hülye,a múltkor verte volna öcsém de az nem hagyta magát,meg énse ,erre öcsémnek azt mondta hogy ezt egy életre nem felejti el.Mindig bármi történik azért mi (a család és nem ő ) vagyunk a hibásak.Ma is pofázott mert elcseszte a biciklijét,elhordott minden szemétnek,de aztán meg elvárta volna hogy javitsam meg neki,nem tettem és erre megint szépen "megdicsért...".Azt tervezem hogy amint lesz munkám elköltözök minél messzebre,sokáig vagy soha nem jövök vissza és még a nevem is megváltoztatom.
2011. ápr. 10. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hajrá.
2011. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
így van, amit írtál, azt kell tenni. Ha függsz a szülőktől - sajnos, tűrnöd kell ezt, míg el nem tudsz költözni. Vagy menj a gyámügyre, ott tegyél panaszt, bár azok sem mindig tudják a helyeset...
2011. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hajrá?
2011. ápr. 10. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt jól teszed, ha ott hagyod és ott is felejted ezt az embert.

Amíg vele laksz, fogjatok össze öcséddel, és igen erősen verjétek el. Ne a képét, ne a fejét, hanem a nadrágját lehúzva a meztelen hátsóját. Pont úgy, mint a teljesen kezelhetetlen gyerekeket szokták a régi időkben. Ez nem csak fájdalmas, hanem egy felnőtt embernek rettenetes megszégyenítés. Lehet, hogy tanul belőle. Tudok rá példát.

2011. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk én a verés előtt elgondolkodnék, hogy miért vannak ki apám idegei.

Tippek:

Nincs munkája.

Sz. a munkahelye.

A feleségével van baja.

Veletek, gyerekeivel van baja.

Betegség emészti.

Nője van.

Sok az adóssága.

Nincs családi harmónia....

A verés előtt gondolkodnék, lehetne-e segíteni valahol, hogy javuljon a kedve, s szebben beszéljen, türelmesebben.Hát egyelőre ennyi.

2011. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem normális.Sok sikert a tervedhez.Én is ezt tenném minél hamarabb ha tudnám: D Nem érdemes szóba állnod vele:)
2011. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:35


Szerintem a kérdező úgy értette, hogy őket veri az apjuk, (verte volna az öcsémET, ez lemaradt) nem ők az apát, de lehet, hogy én értem rosszul.


Figyelj az én apám pl. fiatal korától ivott de csak alkalmanként. kb 15 éve lett egy betegsége amiből ugyan felgyógyult de azóta minden hónapban addig iszik, (úgy hogy 2 hétig egy tiszta pillanata nincs,) amíg el nem fogy minden pénze, ami persze rokkant-nyugdíj volt mert a betegsége óta egy napot sem dolgozott. Évekig próbáltunk rajta segíteni. Pedig az alkoholizmusától eltekintve fizikailag teljesen egészséges. Anyám dolgozott csak, az ő pénzét is elszedte.

Általános iskolába úgy jártam, hogy éjszakánként az üvöltözést, a "megdöglesz te büdös k*rvát" meg gen*ózást kellett hallgatni. Aztán anyám elvált tőle. 4000 Ft. gyerektartást fizetett ennyit vontak le a segélyéből. És ő a mai napig jó apának tartja magát és még követelőzik. Most nagyanyám tartja el, őt is terrorizálja.

Én tudom, hogy a szülőket tisztelni kell, de nem mindegyiket, hidd el.


Hogy a kérdezőnek is válaszoljak: Menekülj, minnél hamarabb!


Bocsi, hogy hosszú voltam.

2011. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom:) Csak mielőtt apámat megverném, próbálnám megérteni, hogy van-e nyomós oka, hogy idegbeteg lett.

Mikor gyerek voltam, jóapámnak eljárt a keze sokszor. Gyerekfejjel nem fogtam fel, hogy eszméletlen sokat dolgozott: járt építkezésre, hogy ledolgozza a kőművesmesternek az órákat, hogy a mi házunk építéséért ne kelljen annyit fizetni. Fáradtan hazarohant, bekapta a kaját s már ment is a 8 órás melóba. Aztán az itthoni munka. S ha még én is tetőztem duzzogással, visszapofázással, akkor kaptam a pofont.De nem ivott, nem ordított - csak kimerült volt, s értünk dolgozott. Akkor nem fogtam fel, most már igen. De aki kivetkőzött emberi formájából, és indok nélkül züllik, attól valóban eltávolodnak a gyerekei, csak legyen rá alkalmuk, el is hagyják. Ilyen emberen szeretettel sem lehet segíteni.

2011. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, értelek. Örülj neki, hogy apukád ennyit dolgozott és gondoskodott rólad. Azt megértem, ha valaki kimerült, vagy problémái vannak és felidegesítik lekever 1 pofont.

Az én sztorimban az a legszebb, hogy bár nem tisztelem nagyon, de szeretem apámat és most, hogy felnőtt vagyok, amikor tudok segítek neki. Mostanra rájött, hogy tönkretette az életét, amikor nem iszik még egész jól el is lehet vele beszélgetni, de már nem valószínű, hogy a piáról le fog tudni mondani:(

2011. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is így gondolom, hogy sok alkoholista nem tud menekülni saját csapdájából, magát is áltatja,hazudik, fogadkozik, de saját magát nem tudja hajánál fogva kirángatni a bajból. Sokszor egy tragédia kólintja fejbe, de ritka a gyógyulás. S vannak szelíd részegek-velük még csak-csak, bár borzalmas lehet az is, de az agresszívok...! Hála Isten, nem volt részem benne.
2011. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!