Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akad itt olyan nő (vagy...

Akad itt olyan nő (vagy férfi), aki nem kezdene egy magánál 15-30 évvel idősebb személlyel párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
Olyan gyakran olvasok ilyenekről, hogy már teljesen az az érzésem, normális ekkora korkülönbség. Szerintem ez azért nem így van, ez efféle szükséges rossz, egy párkapcsolaton belül ha csak az életkor a baj, akkor ezt a különbséget még eltakarja a szerelem, illetve néhányan direkt az idősebb férfiakhoz/nőkhöz vonzódnak. Én nem ítélem el az ilyen kapcsolatokat, de azért ne szóljon már be nekem senki, amiért engem nem érdekelnek az apám korabeli férfiak!
2011. ápr. 11. 21:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
ja, bocsi, melleolvastam. Ugy ertettem, hogy a 30 evesek undorito kategoria
2011. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
15%
Jaj kérlek..olvasd már el a kérdést, és amit válaszoltam..30 évvel idősebb..én vagyok 22..22+30 az 52.
2011. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%

Nekem már az olyan 8-10 év különbség is sok.

De ahány ember, annyiféle igény-ízlés-ideál.


Én sem ítélem el azt, akit nem zavar a nagy korkülönbség, mert nem tudhatom miért jó az neki. Lehet teljesen logikus magyarázata van rá, vagy a szerelem is logikus.


Életben nincs nagy gondom az apámkorabeliek "lekoptatásával", mert kb úgy viselkedem velük, mintha a kölykük lennék, és onnantól kezdve elmegy a kedvük.


Viszont ha neten kényszerülök ismerkedni, ott nehéz megmagyarázni, és nem fogadják el érvnek a korkülönbséget. Hanem azt mondják, hogy simán letagadhatnának tíz évet, fiatalosan néznek ki, hasonlók.


Egyszer megkértem egy férfit, aki nem értett velem egyet, hogy beszélgessünk és mesélje el miért nem korához illő nőt keres. Következőket írta:

- Legfontosabb indoka az volt, hogy a korombeli nők közül sokan nemcsak hogy nem találnak korombeli pasit, hanem nem is keresik, mert túl gyerekesek és komolytalanok ezek a srácok. Családot, gyereket is csak később terveznek, míg a nők már azon gondolkodnak. Ezért inkább választanak idősebbet, komolyabbat.

Nos erre a magyarázatra én magam addig nem is gondoltam, de tulajdonképpen van benne valami. Ettől nem fogok én is idősebbeket keresni, de megértem azt, aki igen.


A többi okot inkább nem sorolom, majd a többiek.

2011. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Úgyúgy..:D A 30 nem az :) De nekem az is sok..maradok az én 23 éves szerelmemnél,hogy majd együtt legyünk érett 30asok..;)
2011. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17%

Most kezdenék egy idösebb Növel, mert van aki 37 évesen úgy néz ki, hogy a gatyámról önmagától repkednek le a gombok...a tanárnöm...


Viszont, majd ha 30-40 leszek, akkor tuti, hogy a 20 éveseket fogom orrba szájba nyomni, azért mert most pont lesz@rnak, azért mert nincs egzisztenciám.

2011. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Elég durva, hogy beszólnak neked ezért. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy te a veled egykorúakat, vagy az idősebbeket szereted. Én az a típus vagyok,aki az idősebbeket szereti, de soha életemben nem szóltam meg, akinek önmagával egykorú párja volt. Mi közöm hozzá? A szüleim között is 2 év van. Ha elvárom másoktól, hogy ne szóljanak bele abba, hogy én a 20 évvel idősebbeket kedvelem, akkor a minimum, hogy én sem szólok bele mások párkapcsolatába.
2011. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Ez a kérdés most komoly??? Ilyet még nem hallottam, inkább fordítva, ha valaki nála 15-30 évvel fiatalabbal jár, annak szólnak be, de legalábbis összesúgnak a háta mögött a nagy különbségek miatt. Férfiként a nálam max. 9 évvel fiatalabb nők jöhetnek elvileg szóba, de én már az idő fogalmát is másképp fogom fel, mint az átlag emberek, nemhogy a húszon évesek (tojáshéjjal a hátsójukon...). Ha megfigyelitek az embereket, rájöhettek, hogy nem egyformán öregszenek. Sok 20-on évest néztem már 30-nak és fordítva. Igen, többre becsülök egy 30-as nőt (mint egy 20-as, szinte még gyereket), aki mondjuk huszonötnek néz ki, vagy kevesebbnek, mert szép, lassabban öregszik, sokkal jobb karban van, mint a nagy átlag, a gyerekek is jó géneket örökölnek tőle.

Bármilyen undorítónak is titulálják egyesek, jelenleg teljesen elfogadott a 30-as férfi és 20-as nő, vagy a 40-es férfi és 30-as nő párosítás. De olyanról is tudok, hogy a nő javára van 9 év.

2011. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök hogy nem vagyok egyedül:)

Nekem a legidősebb barátom nálam 7 évvel volt több, és mint kiderült felelőtlen, megbízhatatlan link alak. A magamnál fiatalabb barátaim pedig érett férfiként viselkednek a nehéz helyzetekben is.. Szóval szerintem általánosítás ez a minden huszonéves kölyök, a negyvenesek pedig biztos egzisztenciával rendelkező családcentrikus figurák.


Én is úgy vélem, mindenkinek megvan a maga oka, amiért választ vagy nem választ valakit. Ismerek olyan 10 évvel idősebb férfit, akiért bármikor összetenném a kezem, de messzebb nem mernék menni.. az annál is idősebbek már egy másik világban felnőtt, sokkal tapasztaltabb, dominánsabb személyek számomra. Nem tudnék az árnyékában élni.. Nekem fontos az, hogy a párom sokáig mellettem legyen egészségben, és hogy azt a bizonyos közös életet együtt alapozzuk meg. Amúgy is furcsa nekem, hogy miért jó egy idősebb férfinak, ha a párja szinte egy fél élettel tapasztalatlanabb és kiforrottabb személyiség, mint ő.. Mindenesetre életkortól függetlenül lehet valaki szoknyapecér vagy mintaférj szerintem.


Utolsó, örülök a hozzászólásodnak, én is valahogy így gondolom az egészet:) Ez mindenki magánügye és ízlése, amit senkinek sincs joga bírálni. Mégis ha véletlenül kiszalad a számon olyasmi, mint pl félnék, hogy 40 évesen egyedül maradok 3-4 síró gyerekkel, akik az apjukat akarják, meg vagyok kövezve.


Lehet, hogy én is túlságosan sztereotipizálok, de szerintem a másik oldal is..:S

2011. ápr. 11. 22:17
 19/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat, utolsó előttinek címeztem az előbbit:)


Utolsónak pedig: igen, ez komoly. Igen gyakori az 50-20 párosítás, a férfi javára. Szerintem ezek közül a férfiak közül korántsem mindet nemes célok vezérelnek, és csak kevesen alkalmasak biztos kapcsolatra, a többi lány sajnos csalódik a végén.

2011. ápr. 11. 22:20
 20/24 anonim ***** válasza:

az eddigi rekordom komoly kapcsolatban a nálam 7 évvel idősebb első nagy szerelmem volt :D

felelősségteljes, rendes srác volt, de néha azt éreztem, hogy én vagyok az idősebb.

a vőlegényem fél évvel fiatalabb nálam, de már most tud úgy viselkedni, mintha 30 lenne, 23 éves létére :D


egyáltalán nem vonzó számomra egy "tisztes ősz halánték" :D azt meghagyom anyumnak :D

nem is nagyon tudnék mit kezdeni egy olyan férfivel, aki az apám lehetne, és folyton úgy is érezném. nálam ma már max 5 év fér bele, kizárólag a férfi javára.

2011. ápr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!