Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokallom a gyerektartást,...

Sokallom a gyerektartást, szeretnék csökkentést kérni. Van erre esélyem?

Figyelt kérdés

A fizetésem 20%át fizetem. Jól keresek,300.000 körül szoktam kapni,így 60.000Ft.ot fizetek. Igen ám,de nekem a maradékból még fizetnem kell az albérletemet,meg a jelzálog és még 2 személyi kölcsön felét. Plussz a gyerek külön órái,és az autó hitel is ott van.-ez csak az én nevemen van,csak én fizetem,még 6 év van vissza belőle.Alig marad vmi,hogy meg tudjak élni.

Szeretnék csökkentést kérni,legalább addig amig a személyi kölcsönök nem futnak ki. Az egyikből 4 a másikból 5 év van vissza.

A volt nejemmel nem tudok beszélni h legalább amig a személyi kölcsönök nem járnak le,addig csak 40 et adjak. Hiába mondom neki,h a külön órákat ugyanúgy fizetném,meg a nagyobb kiadásokra is adnék pénzt,csak pár évig 60 helyett,40 ezret adnék.

Ha bírósághoz fordulok kaphatok csökkenést? Ha kell vállalom azt is,hogy miután a személyi kölcsönök lejártak,apránként visszamenőleg oda adom. Mik az esélyeim?


2011. ápr. 12. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
45%

Már bocsánat, de szerintem a gyermeked nem tehet róla, hogy van egy autó hiteled és 2 személyi kölcsönöd. Ő ezeket nem kérte ... Bár, szerintem van esélyed csökkentést kérni.

Sok sikert.

2011. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
a személyi kölcsönök és az autó hitel is a házasság alatt lett felvéve. Tehát közös. Az autó hotel azért került át teljesen az én nevemre,mert nekem a munkám miatt szükségem van rá,így egyeztünk meg anno a feleségemmel.
2011. ápr. 12. 17:08
 3/66 anonim ***** válasza:
86%

Itt veres anyagtigrisek vannak, valszinu fogsz kapni hideget is, meleget is. :)

Ha nem tudsz beszelni a gyerek anyjaval, akkor en a helyedben a kulon orakat fognam vissza. Abbol a 60bol lehetne fizetni azt is.

Azt nem vagom viszont, hogy a jelzalog, amit fizetsz az arra a hazra van, ahol a gyerek lakik az anyjaval, vagy a kulon hazad. Mert ha az elobbi, akkor a birosagon tudsz kerni kompenzaciot. Elvegre azt nem tehetik meg veled, hogy te fizetsz mindent. Viszont, ha a jelzalog a te hazad, ha akkor csak azt tudom mondani, hogy sajnalom, de a hitelek felvetele elott kellett volna gondolkodni. A gyerek bizony igy is ugy is enni ker, ruhazni kell stb... szoval erted.

2011. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
94%
én fizeném a gyerektartást, de az egyebeket nem. arra nem ítélt a bíróság. és 60.000 a feleségednek is elég kellhogy legyen (az ugye az ő részével együtt 120 ezer,abbólminden különóra kijön.)
2011. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
A jelzálog a közös házunkra van. Nem akartuk eladni,mert a 20 évből már csak 11 év van vissza,és a gyereknek legalább lesz öröksége. A feleségem és a fiam maradt a házba,én költöztem
2011. ápr. 12. 17:11
 6/66 anonim ***** válasza:
100%

Jól palira vesz az exnejed, az alapján, amit leírtál, hogy mindent te fizetsz.

Csak azzal lehet ezt megcsinálni aki hagyja.

Fogadj egy ügyvédet, és kérj csökkentést. Meg fogod kapni, ha minden úgy van, ahogy leírtad.

2011. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
96%

De neked miert kell fizetni a gyerek kulon orait meg a gyerektartas mellett? Azert van a gyerektartas, hogy abbol fedezodjon ez. En a helyedben azt csinalnam, hogy ugyanezt a gyerektartast fizetnem, mert akkor nem kell bajlodni es a volt feleseggel kell megbeszelni, hogy nem fizeted a kulon orakat, mert arra van a gyerektartas. Szerintem ez igy fair es megfelelo osszeget fizetsz most, kizart, hogy ez nem fedezi a kulon orakat. Mennyit tesznek ki a kulon orak? Egyebkent az exfeleseg nem mondhat csak ugy nemet, ha egyszer jogtalan ez, hisz ez plusz penz. A te dontesed, hogy fizeted-e a kulon orakat, nem a volt feleseg donti el.


(no vagyok)

2011. ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
93%
lényegében te fizeted a lakést ahol a feleséged lakik. én kidobanám. az albérlet se olcsó. menjen ő albérletbe probléma letudva
2011. ápr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:
lovagolni jár heti 2x,ez havi szinten 20 ezer ft. meg külön angolra,havi 12 ezer ft ba van benn. De persze a külön órákat is felesbe fizetjük
2011. ápr. 12. 17:21
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fizetni semmit a megítélten kívül.

Még csökkentést is kérhetsz, mert az exed ingyen lakik a közös házban, amit te fizetsz, neked pedig bérelni kell.

Nő vagyok.

2011. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!