Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavar ha nyúzzák a...

Titeket zavar ha nyúzzák a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Az egyik fiam fél éves és állandóan nyúzzák. Szegény gyereknek szerintem már fáj h állandóan húzzák össze vissza. főleg anyósom szereti ezt csinálni vele. A feleségem már többször is elmagyarázta neki hogy ne csinálja ezt vele de azért is. meg ha valami öreg meglátja akkor elkezdi csipkedni (ahogy az öregek szokták) meg ilyenek. Elég mosolygós gyerek szinte mindenen nevet. ezért is nyúzzák állandóan. Mikor szoknak le erről? nincs vele bajom csak már nekem fáj amit csinálnak vele
2011. ápr. 12. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szólj rá az illetőre... ha tovább csinálja állj fel, mondd azt neki hogy "oké, most ebből elég"...és vedd el tőle a gyereket...ennyi...ha valaki szép szóból nem ért...
2011. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Kisfiam ugyanilyen kis vigyori baba volt, nagyon jól tűrte,amikor a nénikék zaklatták,meg idősebb rokonok csipkedték,ahogyan írtad. azt is remekül viselte,amikor a rokonságban kézről-kézre járt,és mindenki úgy gagyogott neki,mintha értelmi sérült lenne és nem 8 hónapos...aztán egy idő után elegem lett,és közöltem,hogy lehet ahhoz a babához emberi hangon is beszélni,és nem feltétlenül kell összefogdozni meg puszilgatni,pláne nem mindenféle jöttmentnek... és megértették! :D
2011. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
fél éves gyerekkel általában úgy szoktak bánni, mint a hímestojással. én biztosan szóvá tenném, ha valaki "nyúzná" a babámat. pl, kérlek, tartsd a fejét, mert még nem elég erős a nyaka. ha ez nem volna elég akkor: átveszem, mert ez a póz nem tesz jót a hátának - közben nyúlsz felé és elveszed. normális hangnemben, de határozottan tudtára adnám mindenkinek, hogy ezt nem hagyom
2011. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű vedd ki a kezéből, ha úgy érzed és szépen mond meg (indulatoktól mentesen lehetőleg), hogy ő hogy érezné magát, ha állandóan pisztergálnák.

A csipkedésre...anyós csinálta nálunk (férjem anyja) elvettem a gyereket, majd jó alaposan megcsipkedtem és még csavartam is rajta ahogy ő, hogy érezze "milyen jól esik". Na azóta nem csinálja :)


Amúgy szerintem nem szoknak le róla, csak akkor, ha szóvá teszed...lehet többször.

2011. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A csipkedés szerintem tipikus öreg dolog,na de a nyúzás...

Én vissza nyúznám.

Vagy ha nagyobb lesz a gyerkőc,mondd el neki mit csinált vele az illető,aztán rúgja bokán:)

2011. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem.De mikor gyerek voltam emlékszem rá,hogy mennire utáltam ha maceráltak,nyúztak-húztak,puszilgattak.Ha a szóra nem hallgatnak,akkor szerintem egész egyszerűen vegyétek el a kezükből.Ezt a csipkedést meg határozottan tiltsátok meg!!!Kicsi ehez még,hogy ennyire összefogdossák!
2011. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A te gyereked ne hagyd!Ezzel nem azt akarom mondani hogy az egész családdal össze kéne vesszél de határozottan jelentsd ki hogy te ezt nem szeretnéd és hogy elég a jobból is megárt a sok akinek nem tetszik és megsértődik az egy idő után úgy is megbékél.De ez meg a gyerek idegrendszerére is rámehet nem hiszem hogy a családtagok azt szeretnék hogy idegbeteg legyen a gyereked!Sajnos én ezt tapasztalatból írom,nálunk is hasonló volt a helyzet és idegroncs lett a fiam.Legyél határozott mert ennek később te iszod meg a levét.Ha nyúzhatnékjuk van vegyenek nyulat és nyúzzák azt de azt se kínozzák!Krisztina
2011. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ki kell venni a kezéből a gyereket és kész. Én megtettem, anyós megsértődött, de nem érdekelt. Mindennek van határa. Neki az volt a mániája, hogy az arcát piszkálta a lányomnak...hadd ne mondjam, hogy rögtön cicizhetnékje támadt...szóltam többször is, hogy ezt ne csinálja, nem értette meg, kivettem a kezéből. Következő mánia: a síró csecsemőt majd ő megnyugtatja, mindegy miért sír. Kivettem a kezéből, megsértődött. Persze elötte szóltam, hogy éhes csecsemőt cici nélkül a büdös életben nem fog ő megnyugtatni, de azt hitte ő az okosabb....tévedett. Aztán a szeparációs szorongás kellős közepén, mikor hozzám akart jönni a lányom, nem engedte...megint kivettem a kezéből, hogy hagyja abba, megint megsértődött. Most négy éves a kislány, és még mindíg ezt játszuk :D Én szólok, ő hülyének néz, aztán többet nem szólok, hanem nem hagyom, ő meg megsértődik, de nem tud meghatni. Mostanában az étkezések elött adagolt édességen megy a harc, de nem érdekel, ha nem akarok neki ebéd elött csokit adni, akkor nem kap, akkor sem ha ránkszakad az ég :D Ebéd után felőlem egy szatyorral is ehet, de elötte nem, és kész. Most ez sem tetszik a mamáknak, de nem is kell hogy tetszen...amúgy sem az én anyukám, sem a férjem anyukája nem adott soha főétkezés elött cukorkákat, meg csokit egyikünknek sem...ezt a szokást csak most vették fel, a mi gyerekünknél. Nem tudom mi ez náluk, de kár volt ennyi idősen már ezt elkezdeni :DD


Nyugodtan szóljatok, ha a szép szó nem ér semmit, akkor meg egyszerűen kiveszitek a kezéből, vagy nem hagyjátok. Ennyi, ti gyereketek.

2011. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Off bocsi


De amúgy érdekelne, hogy ki vadászik rám. Ugyanazt írtam, mint a többiek hogy ne hagyd. Nem is voltam bunkó, mint jópáran a gyk-n.


Az én válaszom mégis le van húzva, míg a többieké magasan van...hát szép.

2011. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!