Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy olyan kapcsolat,...

Működhet egy olyan kapcsolat, amelyikben az egyik fél már nem szűz, a másik viszont a házasságig várni szeretne?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha ezt tudják egymásról, és a „nem szűz fél” elfogadja h a másik így gondolkodik. Vajon tényleg belenyugszik ebbe? Lehet ebből szép kapcsolat? Húsz évesekről van szó

(köszönöm, h a kérdésre válaszoltok, és nem a ragadtok le ott, h szerintetek hülyeség a szüzen házasodás)


2011. ápr. 14. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Sztem nem nagyon működhet, ha csak a házasság nem esik meg pár hónap múlva.
2011. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem maximum fél-egy évig működhet, utána nem nagyon. Minden egészséges felnőtt embernek szüksége van a szexualitásra.
2011. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem, de nem is értem, miért akarna a házasságig várni.

Mondjuk, hogy hozzámenjen, majd pár hónap múlva rájöjjön, nem működik vele a szex, és elváljanak. Vagy a legjobb, hogy végigszenvedi mellette az életét.

Esetleg ha évekig kell várni a lagzira, tűri a megcsalást.

2011. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

nem hiszem, hogy működhet. lehet mondani, hogy a szex nem a legfontosabb egy kapcsolatban, ami igaz is, de... ez az egész olyan, mint egy torta, aminek a szex az egyik szelete, azzal egész. ahhoz, hogy egy kapcsolat igazán jól működjön, működnie kell az ágyban is. honnan tudod, hogy nincs-e teljesen más szexuális igényed, mint a másik félnek? ha így van, az problémák forrása lehet, ami rányomja a bélyegét a kapcsolat többi részére is.

buta közhely, de szerintem nem jó zsákbamacskát venni.


27/L (aki, amúgy szűz)

2011. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
nem hiszem, hogy működhetne, maximum akkor, ha pár hónap múlva esküdnek. de kétlem, hogy egy nem szűz kibírna több hónapot/évet szex nélkül.
2011. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem működhet így egészséges párkapcsolat több éven át. Én is úgy gondolom, maximum akkor, ha legkésőbb egy év múlva már házasodtok.


Azt nem tudom elképzelni, hogy jól működjön, ha mondjuk mindketten 20 évesek, és 25 évesen lesz házasság. Akkor sem, ha a nem szűz fél szerelmes. Lehet, hogy addig nem lesz gond, míg a szerelem-gőz tart, de ha az elszáll,akkor lesz. Aki már élt nemi éltet, és tudja, milyen jó a szex, az utána nincsen el nélküle évekig, ha van párja, akivel átélhetné. Szerintem megromlik a párkapcsolat minősége, biztosan, akkor is, ha nincs kimondva, hogy ezért.

2011. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%

Több házaspárt is ismerek,akiknél nem volt szex a házasság előtt,és jól működik a házasság. Mind fiatalok pedig.

A szex ugyan természetes szükséglet,de nem olyan,mint az evés-ivás.

Ha a házasságban a szex a legfontosabb,akkor nagyon hamar tönkre mehet. A szexuális érdeklődés idővel csökken. Ha nincs önuralmuk,akkor betegség esetén elhagyják a párjukat vagy megcsalják? Azért mert nekik életszükséglet a szex?

Ezt csak ma hiszik a fiatalok. Még akkor is,ha nagyon sok házasság megy tönkre,ahol előtte jó volt a szex.

2011. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egy olyan ember aki nem szűz max pár hónapot tud elviselni szex nélkül,de azt is nehezen, mert ez is egy természetes dolog. Az a baj ezzel a dologgal hogy vagy 1-2 hónapon belül meglesz az esküvő , ehhez nagyrészt hozzá járul a szex utáni vágy is, vagy megcsalás lesz a vége.Mert az a férfi nem fog több évig szex nélkül élni, ami normális is. Ha meg túl korán összeházasodnak pár hónap után az meg kevés,mert általában 2-3 évnél esik le a rózsaszín szemüveg, akkor látjuk meg a másik hibáit, stb.. Szerintem nem fog működni a dolog.Ő nyúzni fog hogy csináljuk már, te nyúzni fogod az esküvővel.

Én soha nem voltam egy k.va típus, 6 éve egy pasi van az életemben , csak ő volt és ő is lesz, de most tudom hogy nem a szex miatt fog elvenni, rendesen kiismertem és boldogok vagyunk.

2011. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt mondtam 14 évesen, hogy a férjemmel fogok lefeküdni először. Ezt úgy értettem, hogy akár házasság előtt, de azzal, akivel az életem összekötöm. 16 évesen megismerkedtem egy sráccal, akivel 1 évig tudtam húzni a lefekvést, persze addig is volt szex, csak más formában. Aztán 17 évesen lefeküdtem vele, mert éreztem, hogy ő az igazi, vele szeretném leélni az életem. 22 évesen feleségül vett, most lesz a 17. házassági évfordulónk.:) Nem bántam meg. De ha nem történik meg a dolog, nem biztos, hogy sokáig bírta volna. A férfiaknak természetes igénye a szex, a mai világban meg pláne. Vannak párok, akik lelkileg teljesen passzolnak, a szexuális igényük, ízlésük, vagy akár étvágyuk teljesen eltérő és az is meg tud enni egy házasságot. Szerintem jobb ezt előre kipróbálni, hogy működik-e. Én türelmet kérnék tőle néhány hónapig, de aztán, amikor az érzelmeimben biztos vagyok, akkor nem várnék.
2011. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért szerintem ezek a párok a házasság előtt mindketten szüzek voltak, nem? Itt a kérdés nem is arról szól teljesen, hogy utána a házasság milyen lesz, hanem, hogy vajon eljut-e egyáltalán a kapcsolat a házasságig, ha a szűz fél odáig várni akar.
2011. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!