Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a nagymamának,...

Mit mondjak a nagymamának, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Nagymamám másfél hónapja szervezett nekem egy programot, amire nekem semmi kedvem sem volt elmenni, de megígértem. Közben elfelejtettem, és ma jutott eszembe, amikor hívott, de holnapra már szerveztem egy lemondhatatlan programot.

Szerintetek mit mondjak neki, hogy ne bántsam meg?


2011. ápr. 16. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Inkább azon gondolkozz, hogy hogyan tudod lemondani a másik programot.
2011. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Így van. Ő jó előre szólt, te megígérted neki, nem kellett volna rászervezni valami mást. Azt kell lemondanod, nem a nagyit.
2011. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy a másik programot én szerveztem, ezért 20 ember programját mondanám le.
2011. ápr. 16. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Ne a nagymamádat mondd le, hanem a másik programot!
2011. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyere el előbb a nagyi programjáról, és érkezz később a másik programra. Megoldható?
2011. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a 20 ember elmegy arra a programra, te pedig bocsánatot kérsz, hogy nem lehetsz ott, de érezzék jól magukat.
2011. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Annak hogy semmi kedved nem volt elmenni lehetett valami szerepe abban, hogy így elfelejtettted. 2 dolgot nem szokás elfelejteni a nagyon jót és a nagyon kellemetlent. Akinek először megígérted, azt illeti az elsőbbség!
2011. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem bántanám meg a nagymamámat azzal, hogy megszegem az ígéretemet.. Ha kórházban lennél, szerintem csak az lenne megfelelő kifogás.

A másik programot majd nélküled "elkezdik" a többiek, vagy átteheted máskorra, vagy bármi.. Igazából ez tényleg a te hibád, úgyhogy mindenképpen rosszabbul fogsz járni. Nem tudom, milyen jellegű a nagymamád programja, de lehet előbb el tudsz jönni, vagy mittudomén..

A lényeg, hogy a nagymamád élvez elsőbbséget. Ha gond nélkül át tudod vele tenni azt a programot későbbre, akkor megpróbálhatod, de lemondani hatalmas bunkóság lenne!

2011. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért attól is függ mi a nagyi programja.

ha meghívott kávézni,akkor szerintem mondd elneki a szitut és elhalasztjátok egy héttel.

ha valami komoly (együtt mentek egy másik rokonhoz és te viszed őt kocsival) akkor mondd meg a haveroknak,hogy ők huszan nélküled buliznak,akkor is, ha te szervezted.

2011. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!