Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha rettentő féltékeny tudok...

Néha rettentő féltékeny tudok lenni mindenkire. Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ez csúnya dolog,mivel olyan emberekre is féltékeny vagyok,akiknek nagyon sok problémájuk van,és azt kívánom,hogy legyen nekik mégrosszabb:rontsanak el dolgokat,és hogy ne sikerüljön nekik elérni amit akarnak.Én akarok lenni az egyetlen aki jól táncol,és jár táncra,azt akarom,hogy csak engem dícsérjen meg a tanárnő a jó logikámért,stb..

Tudom,hogy ez nagyon-nagyon szemét dolog,és arra utal,hogy a szüleim elrontottak valamit a nevelésemben,vgy hogy én vagyok túl elkényeztetett,de szerintem valami másról van szó.Valahogy különleges szeretnék lenni a magam műfajában(azokban a dolgokban,amiket én tudok,a többi nem érdekel).Rossz érzés az álandó féltékenykedés és a rosszakarás.Hogy múlasszam el az érzést?


2011. ápr. 16. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz a tükörbe,mérd fel a képességeidet!Rájössz,hogy te igenis jó vagy,növeld az önbizalmad.. akkor sugárzod a környezeted felé,hogy boldog vagy,ha belül is az vagy,és akkor szeretnek..:D
2011. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én ezt nem úgy fognám fel, hogy most te mekkora szemét vagy hogy ilyeneket gondolsz. Szerintem te nagy önbizalomhiánnyal küszködsz. Nyugodj meg, ez azért nem olyan különös és szörnyű dolog, véleményem szerint rajtad kívül még rengeteg ember gondol ilyeneket. Akkor érezd magad emiatt rosszul, ha ténylegesen teszel is az ügy érdekében, hogy másnak rossz legyen. Az érzést úgy tudnád elmúlasztani, ha találnál vmit amiben nagyon jó vagy, és önbizalommal töltődnél fel! :)
2011. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia:)

ez egy nagyon jó lépést, hogy tudod min kéne változtatnod:)

figyu...ugye írtad, hogy szeretnéd ha csak téged dicsérnének meg, ha csak te lennél a legjobb...ezek szerint elismertek már néha...ami azt jelenti, hogy jó vagy abban, amit csinálsz, pl. tánc...:) kell ennél több?ha annyira nem lennél jó, nem is dicsértek volna meg...:)

az pedig, hogy más is jó vmiben, ne úgy gondolj rá, hogy akkor te már nem lehetsz jobb...:) ne legyél féltékeny, hanem próbálj meg együtt örülni mások sikerének is...:)

ha pedig tudod, hogy féltékeny vagy, és rossz gondolataid vannak, akkor gyorsan tereld el a gondolataidat, gondolj szép dolgokra, és mond azt magadnak, hogy ezt énis tudom, ebben énis jó vagyok, örülök, hogy vannak még rajtam kivül tehetségek:)

most gondolj bele, ha pl. te lennél az egyetlen, aki táncra jár, kivel tudnál a sikereidnek örülni?ki értene meg téged?mert ha más nem is ismerné azt a dolgot, amit te, akkor nem tudnának veled együtt örülni, nem tudnák értékelni azt, amit te csinálsz...lehet nem is érdekelné őket, mert nem tudják milyen egy jó táncos...:)

és ha úgy érzed vki jobb nálad, ne gondolj rá úgy, ahogyan írtad is, hanem inkább figyeld őt, hogy mit tanulhatnál még tőle, esetleg ismerkedj meg vele, kérj tőle tanácsot, beszélgessetek a közös témákról:)

mert aki egy vmiben ugyanolyan jó, az nem jelenti azt, hogy akkor az egyik elsöpri a másikat, hanem éppen hogy kiegészítheti egymást, és lehet, hogy csoportjátékosként nagyobb sikereket érhetnek el...emelett egy olyan kapcs. lehet közöttük, ami szintén remek:)

fel a fejjel csajszi:)

remélem segítettem:)

2011. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam évekkel ezelőtt. A kezembe került Dale Carnegie, Sikerkalauz 1. és 2. kötete. A hülye címmel ellentétben nagyon jó dolgokat ír le a könyvben és nekem is sok dolgoban megváltoztatta a hozzáállásomat.

Az első kötet inkább a "hogyan bánjunk másokkal", a második a "hogyan dolgozzuk fel a minket érő külső behatásokat" témakörrel foglalkozik.

A két kötet tanácsai együtt komoly fegyverarzenált jelentenek egy ilyen helyzetben.

Nagyon ajánlom őket, nekem egyedül nem ment volna.

2011. ápr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!