Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvesztettem a bizalmat?! Mit...

Elvesztettem a bizalmat?! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Van barátom lassan 9 hónapja. Szoktam bulizni járni, általában csak házibuliba.

Ma reggel ahogy felkeltem anyum ezzel fogadott: Ideje lesz elbeszélgetnünk, mert folyamatosan hazudsz nekem. Nekem tátva maradt a szám nem értettem mi van. Később jött és mondta h hallotta hogy lefeküdtem a barátommal, meg hogy a bulikban iszogatunk, plusz hogy sokszor a barátomnál vagyok, és nem a haverjaimmal,és ez 100%-ig biztos. Nem értettem az egészet, rákérdeztem hogy ezeket ki mondta? Nem mondta el. Megbeszéltük a dolgot, hogy ezek nem igazak. De úgy érzem többé nem bízik bennem. :( Mit lehet ilyenkor tenni? Nem értem ki akar nekem rosszat, vagy kinek nincs jobb dolga.. Tény hogy voltam már a barátomnál nem egyszer. De szerintem ez nem bűn. Ő is szokott hozzám járni. Meg anyum elkezdett úgy beszélni barátomról mintha csalódott volna benne is. Szerintetek elvesztettem a bizalmat ezzel? Mit csináljak? El vagyok keseredve. Bocsi ha értelmetlenül írtam.


2011. ápr. 16. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Semmit sem hallott,így akarta kiszedni belőled,amit tudni akar.Ennyi.
2011. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg hallott valamit lehet, hogy valamelyik baràtnõdtõl vagy, akikkel tanulsz.
2011. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Engem egy közeli felnőtt ismerős próbált lejáratni azzal a szöveggel, hogy látott engem a lakótelepen fiúkkal, mert én egy csókért szopok...

Alig bírtam elmagyarázni a szüleimnek, hogy ez nem igaz. (tegyük hozzá, hogy 13-14 éves lehettem...)

Gondolkozz, ki lehetett, aki ilyet adagol anyudnak: tesó, ismerős, szomszéd, bárki.

De az is lehet, hogy nem mondott neki senki semmit, csak így akar belőled kiszedni dolgokat. Nem változtál meg esetleg? Lehet kevesebbet törődsz anyuddal, másképp állsz hozzá, bármi piszkálhatja, amiért rosszat feltételez rólad.

21/L

2011. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Anyummal inkább azt mondanám h javult a viszonyunk, segítek neki itthon, beszélgetünk minden. Régebben ez nem volt igaz.

Gondolkoztam ki lehet.. de sok lehetőség van sajnos :( Képtelenség lenne kitalálni..

De nagyon köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 16. 23:45
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg az van hogy a barátod dicsekedett a haverjainak, vagy ilyesmi azok meg elmondták az anyjuknak, az anyukák meg szoktak beszélgetni egymással hébe hóba.


Többnyire kicsi a világ. Főleg itt!


Én első körben a pasira kérdeznék rá, hogy kinek pofázott?

2011. ápr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, de ő nem mondta senkinek. Ismerem barátom, tudom mikor mondd igazat.

Az zavar az egészbe hogy ezt a kapcsolatunk bánja anyummal :(

2011. ápr. 16. 23:56
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Hát akkor talán el kéne gondolkodnod azon, hogy miféle kapcsolat az anyáddal amikor ő másoknak hisz és nem neked..


Szerintem képmutató egy anyád van már bocsi..


Ha másoknak hisz, akkor nyilván mások véleményére ad, ergo téged nem vesz komolyan csak megjátsza magát neked, közben meg lehet nem is ismered emberileg.


Én detto hasonlóan jártam az anyámmal csak aztán apám halála után elég rendesen elszabadult a pokol, még pereskedés is lett belőle...

2011. ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Ki akart rakatni a házból, mert nem tűrtem meg a pasiját akit 2 hónap után vitt a hálószobába 30 év házasság után.
2011. ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Először is a problémád összetett, és rengeteg olyan kérdés van benne, ami nem látszik így kívülről. Például anyukád szándékai sem nyilvánvalóak. Lehet, hogy be akar keményíteni. Lehet, hogy jobban bele szeretne szólni az életedbe. Az is lehet, hogy csak észrevette, hogy eltávolodtatok egymástól, és most megpróbálja újraépíteni veled a kapcsolatot. Még az is elképzelhető, hogy semmi mást nem akar, mint tudni, hogy mi a helyzet.

Másfelől viszont ha a barátodnál voltál, de közben mást mondtál neki, akkor valóban hazudtál (viszont ez nem feltétlenül baj). Kérdés, hogy miért nem mondod el neki. Ha nem bűn, akkor elvileg titkolnod sem kéne. Naná, hogy nem bűn, ha két szerelmes együtt van. Bűn az lenne, ha pl. ellopnál valamit a barátod szüleitől, vagy megfojtanád a szomszéd macskáját. Ha ezt nem osztod meg anyáddal az vagy azért van, mert szeretnél magadnak egy privát szférát, vagy azért, mert tartasz a reakciójától. Utóbbi esetben, pláne ha alapja is van, nem te vagy a hunyó, hanem anyád. "Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz". Ha ez a helyzet, ő már korábban elvesztette a te bizalmad, mint te az övét.


Szerintem tisztázd magadban ezeket a kérdéseket:

Ő miért akar mindezekről tudni?

Te miért nem vagy vele őszinte?

Ha ezen változtatnál, azzal mit nyernél, és mit veszítenél?

Az, hogy mit érdemes tenned nagyjából az ezekre a kérdésekre adott válaszaidtól függ. Meg még egy csomó másik kérdéstől, amit te teszel fel saját magadnak. Ha megtalálod a jó kérdéseket és a válaszokat, te magad is fogod tudni, mit tegyél.

2011. ápr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem pár dolgot megtehetnél, hogy anyukád megbízzon benned, ha most kétségek merültek fel benne.


- Előszőr is légy vele őszinte! Ez a legfontosabb. Ne másoktól kelljen megtudnia, hogy éppen merre vagy és kivel. Ha nem szigorú, és nem szól bele a magánéletedbe, akkor úgyis azt fogja mondani, hogy persze, menj csak, de időre gyere haza. Ha mégis szigorú lenne veled, akkor van oka rá. Ha nem enged el, ne kezdj el vele vitatkozni, hanem kérdezd meg, hogy akkor áthívhatod e a párodat. A szülők többsége azért szigorú a gyerekkel, mert félti. Ha nálatok lesz a párod, akkor nem fog annyira aggódni, mivel szem előtt lesztek. Ha pedig egyiket sem engedi meg, akkor felmerül a dolog, hogy esetleg nem kedveli. Akkor le kell ülnetek, és meg kell beszélnetek a dolgot.


A következő:


Nem derült ki, hogy volt e már testi kapcsolatod a pároddal, de ha lenne, akkor még ELŐTTE anyuddal beszéld meg a dolgot! Jobban meg fog benned bízni, mivel ha egy ilyen intim témát elmondasz neki, akkor nyilvánvaló, hogy adsz a véleményére. Persze ne ugorj egyből fejest a mélyvízbe, ne rögtön azzal menj neki, hogy anyu, mi ma csináljuk. Finoman célozgass rá, mintha csak véletlenül jönne fel a téma.


Én ennyit tudok javasolni.

2011. ápr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!