Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvesztettem az irányítást és...

Elvesztettem az irányítást és megbántottam, van értelme harcolni?

Figyelt kérdés
7 éves kapcsolatról van szó. Páromnak egy hete motorbalesete volt, ki van idegileg. Akik barátnak tartják magukat, meg sem keresték, én 24 órában mellette vagyok/voltam máig. Ma viszont összevesztünk. Kiborult,hogy akit eddig a legjobb és egyetlen barátjának (nem haverjának) hitt, és mindent megtett érte, most leszarja, ezt pedig rajtam töltötte le. Én is elfáradtam az állandó utazásba a kórházba, etetésbe, fürdetésbe, stb..., de ma nem bírtam, hogy ne akarjam leállítani, hogy ne engem hibáztasson. Szó szót követett,és fejéhez vágtam olyan dolgokat, amit tudom, hogy nem kellett volna, és meg is bántam rögtön, de nem tudom visszaszívni. Az egész úgy kezdődött, hogy bejelentette, hogy takarodjak el. Nem mentem, de amikor harmadszorra, akkor felálltam. Nem akartam elmenni, csak a folyosóra mentem ki, és felhívott, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy csak úgy otthagytam. Visszamentem, de újra kezdte, hogy takarodjak. És itt odavágtam a fejéhez, hogy a kurv@ ...dal szórakozz. Ahogy elkezdtem, már tudtam, hogy nem kell, de nem tudtam visszafogni magam. Erre bejelentette, hogy vége mindennek. Semmi mentség nincs számomra, mert é vállaltam el anyja helyett az ápolást. Idős, beteg nő, nem akartam, hogy kiboruljon a fia miatt, aki a mindene. Van értelme megkeresni, vagy várjak, amíg ő keres. Utána felhívtam és bocsánatot kértem, de rögtön e is rakta a telefont. Nagyon bánt és ezen őrlődök folyamatosan.
2011. szept. 29. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megbántottad, de a fiatalember is jó nagy paraszt
2011. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előbb félbeszakadtam írás közben. Nahát!

Szóval, a fiatalember is jó nagy paraszt volt. Nincs itt veszve semmi, max pár nap és szerintem csörögni fog. Főleg, ha nem lesz aki ellássa.

2011. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A "takarodj" háromszori felszólításra nem csoda, hogy kifakadtál. Azzal, amit mondtál "a kuv@...dal szórakozz" - nem mondtál rá semmi rosszat, csak kikérted magadnak. Most akkor elmentél tőle? Ez nem derül ki. A helyedben én várnék, nem mennék vissza, amíg ő nem hív. Ő van rád utalva és nem fordítva. És ha nem mész ki még a folyosóra sem, akkor azért lettél volna bunkó, mert nem mozdulsz? nem értem. Ha ellátod, köszönettel tartozik neked, nem hisztis, meggondolatlan kirohanásokkal.
2011. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Menj keress mást magadnak ne foglalkozz ezzel a paraszttal.Küldj neki egy sms-t hogy vége.Had fájjon neki,de ne hagyd hogy visszakuncsorogja magát....Akkor majd elgondolkozik...
2011. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem máson kéne levernie hogy a barátai leszarják,most csak takarodjál van,legközelebb meg majd pofon is lesz.Jól tetted,nem a kapcája vagy,ne akarj idegbeteggel élni.
2011. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem tudom, mit kellene csinálnod. Talán várj holnapig, hátha akkorra lehiggad, aztán hívd fel, mondd meg neki, hogy mindketten idegesek voltatok, már megbántad amit mondtál, ne haragudjon, de neked is rosszulesett, amiket ő mondott, hogy te is fáradt vagy és feszült, de nem gondoltad komolyan, amiket a fejéhez vágtál, reméled ő sem, amiket ő mondott. Vagy valami ilyesmi.

De tényleg nem tudom. Ha hasonló helyzetben lennénk a párommal én azt hiszem, valami ilyesmit tennék. Ha továbbra is elutasító veled, akkor ne erőltesd, várd meg, amíg ő keres.

2011. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Bizony, bizony, a legjobb védekezés itt szerintem is a támadás. Ha nekem valaki hét év után azt mondja hogy takarodjak, akkor én bizony szakítanék.

Előzőekkel ellentétben van az az eset, amikor engedném visszakuncsorogni magát (motorbaleset, tehetetlennek érzi magát, stb, ilyenkor sajnos azon csattan az ostor aki a legközelebb van), de azt te tudod, előtte milyen volt a kapcsolat.

Ne harcolj, írj neki egy sms-t, hogy te is úgy látod jónak, hogy hagyjátok az egészet egy időre, és várj.

2011. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Végül igen, eljöttem. Kint álltam pár percet, de nem láttam értelmét. Tudom, hogy ez mindennél jobban fájt neki, de az elmúlt egy hétben egy köszönömöt nem kaptam. Nem várom el, mert alap, hogy vele vagyok. Ha nincs kórházban, akkor is kinyalom a fenekét, most persze, hogy mindent megteszek érte, hiszen mozdulni sem tud. Ha el is küldöm nem egy sms-sel, ennyi év után nem ennyit érdemel. De ha ő nem kér bocsánatot, miután én rögtön, nem lesz folytatás.
2011. szept. 29. 22:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majd ha kitisztul a feje akkor majd bocsánatot fog kérni. Mellesleg szerintem ő sokkal jobban megbántott téged.

Én nagyon megsértődnek ha párom azt mondaná takarodjak.

2011. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Soha semmi probléma nem volt. Kisebb viták voltak, de 5 perces haraggal és kész. Hangját sem emelte fel sosem. Ma, mintha egy idegennel lettem volna. Szombatig várok, ha addig nem keres, bemegyek hozzá. Ha esélytelen, nincs értelme folytatni.
2011. szept. 29. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!