Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvastátok, hallottatok már...

Olvastátok, hallottatok már Dr. Susan Forward: Mérgező szülők c. könyvéről?

Figyelt kérdés

Nap mint nap több kérdés kerül ki ezen az oldalon azzal kapcsolatban, hogy a szülők mennyire abnormálisan bánnak a gyerekeikkel (sokszor még felnőtt korban is), és azok mennyire nehezen tudnak ez alól menekülni, ebből kilépni.


Ez a könyv ezekről a "mérgező" szülőkről szól. Az első része bemutatja a szülőtípusokat, pszichológiailag elemzi őket, majd a második részben megoldást kínál arra, hogyan lehet ezt kezelni, megszabadulni a sérelmektől.


Szerintem nagyon hasznos könyv, és minden hasonló kérdést feltevő kérdezőnek (és másoknak is, akik ezekkel a gondokkal küszködnek) ajánlom elolvasásra!


Nekem sokat segített.


2011. ápr. 17. 12:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A "Nézet" menüben van Elforgatás opció, az segít!
2011. ápr. 17. 13:09
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos amikor megnyitom a letöltött dokumentumot ott a panel angol, tehát fogalmam sincs melyik a nézet stb, nézegettem de nem megy, majd a férjem megcsinálja ha hazajön, köszi
2011. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
"View" / "Rotate view" / ott már látod az irányokat.
2011. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Dr. Ross Campbell Nehéz Évek című könyve is nagyon jó!"Az egész életem benne van."
2011. ápr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, nekem is sok gondom van a szüleimmel, remélem tényleg segíteni fog a könyv. :)
2011. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%
12:42 vagyok. Én a könyvben most végeztem az első felével. Tehát a beszámolókkal. Most jönnek a módszertani részek. Tehát nem tudom, hogy ez szerepel-e a könyvben, de az az egy dolog izgatja a fantáziámat, hogy oké, a szülők mérgezőek, sokmindent rosszul csinálnak, ők idézik elő a legtöbb, még felnőttkorra is kiterjedő ártalmat. Node: a szülők, akik ilyenek, sajnos nem veszik észre magukat. Ők belülről a lehető leghelyesebbnek érzik tetteiket! A húgommal is ez az örök vitánk, hogy apánk, akire többé-kevésbé illik a könyv, tudatosan bánt-e bennünket, vagy sem. A tesóm szerint tisztában van vele, hogy árt és mégis teszi, én mindig onnan közelítek, hogy nem látok indítékot arra, hogy egy szülő szándékosan, tudatosan ártson. Sokkal inkább az lehet, hogy a rossz beidegződés felülírja a szülői szeretet azon részét, hogy a gyerekét emberszámba véve, tisztelje is emberként. Ami továbbra is nyitott kérdés, hogyha a szülő nem egy szándékolt galád, (márpedig miért lenne az) akkor hogyan lehet őt átvezetni, a hozzáállását megváltoztatni? Hiszen "nem veszi észre magát".
2011. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"ma 18:29"


Tökéletesen egyetértek! Szerintem is az a helyzet, hogy a szülők többsége nem kezeli különálló emberként a gyerekét. Azt gondolják, hogy a biztosan hatalmas szeretetérzésük, az érzelmi kötődésük miatt nem lehet a gyerekükben olyan, amire nincs rálátásuk, ami tőlük független. Pl. nem bánthatják meg akaratuk ellenére a gyereküket, nem hiszik, hogy a gyerek lelkivilága nem azonos azzal, amit ők arról elképzelnek. A gyerekük egyértelmű visszajelzéseihez pedig egy jó esetben türelmes, de kicsit lesajnáló mosollyal állnak hozzá, mintha tudnák, az csak a felszín, ami kritikát mond róluk, de a mélyben úgyis az van, amit ők gondolnak, és arról a kritizáló gyerek sem tud annyit, mint ők. Hányszor láttam ezt anyám arcán...

Az ilyen szülők talán maguk is elfelejtenek "felnőtt emberek" lenni, mert annyira azonosulnak a "szülő" szerepükkel, amikben ők az anyák és az apák, és egy gyerekkel való viszonyban érzik jól magukat, hogy nem lehet őket kizökkenteni. Sajnos, attól félek, igazán drasztikus dolognak kell történni, hogy ez megváltozzon, a gyerek szavakkal képtelen ezt előidézni. Talán az öregedés, a halál közelsége magukhoz téríti őket, de pl. én a szüleimnél erre semmi esélyt nem látok. Szokták mondani, hogy majd amikor a gyerekek kirepülnek, saját családjuk lesz... Hát, nem tudom. Nekem az anyám már unokát akar, nagymama szeretne lenni, szeretne megint babázni, pedig barátnőm sincs a láthatáron se. Itt látszik, hogy nem az a lényeg, hogy milyen emberekkel van kapcsolatban, van-e ott tényleg egy baba vagy nincs, csak az, hogy ő hadd babázhasson, hadd érezze magát (nagy-)szülőnek.

:(

2011. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Ezt a könyvet a mérgező szülőknek is el kellene olvasni, de sajnos ha a figyelmükbe ajánlaná valaki ezt számukra,az lenne a leggaládabb ember a földön. Már a könyv címén felháborodnának.

Mit képzel bárki ők a mártírok. A legkisebb segítségüket is felemlegetik évek múltán is. Manipulálnak a segítségükkel,pénz ajándékozással. Ha visszautasítod akkor azon vesznek össze veled, ha elfogadod azt a zsarolás céljára használják. Lényeg, hogy bűntudatod legyen és a gyereküknek van kötelessége bocsánatot kérni egy vita után - mert hát igazuk csak neki lehet.

Elkeserítő élethelyzet, családommal együtt menekülnék el minél messzebb, de sajnos nem ilyen egyszerű.

2012. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 BlackDahlia válasza:
Közzétennéd kérlek még egyszer a linket? Én már nem tudom elérni!
2014. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én megvettem magamnak a könyvet, és bár még nagyon az elején járok, de már most úgy tartom, hogy nagyon hasznos.

Saját családomon belül én úgy tapasztalom, hogy a mérgező szülők is tulajdonképpen mérgező szülők (esetleg nagyszülők) megmérgezett áldozatai, és ezt a mintát másolták le. Anyámmal a nagyanyám bánt úgy, nagyanyám nagyon korán kellett, hogy felnőjön, mert korán meghalt az apja, dédmamám meg nem ment újból férjhez. Ki tudja, hány generáción keresztül hordozzák az emberek ezt a mérget, és régen nem volt ennyi szakirodalom, önismereti könyvek, nem volt "divat" elmeorvoshoz járni stb.

2014. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!