Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet még egyáltalán reménykedni?

Lehet még egyáltalán reménykedni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 2 éves házasság, de 7 éves kapcsolat, 10 hónapos gyerek, közös lakás hitellel.

A férj az a típus, akit megkeserített a pénz hiánya, sok munka, és nem tud semminek huzamosabb ideig örülni, mindig morog, csak az a kikapcsolódás ha fekszik vagy tv-t néz.

Minden ünnepet elront azzal hogy vagy elfelejti, vagy morog hogy drága venni valamit. A gyerekkel annyit törődik hogy játszik vele ha mindketten jókedvűek és nem fáradt éppen.


Igazából átlag háromnaponta van vita (általában pénz miatt), és mindig ugyanaz: bocsánatot kér bociszemekkel, de a lényegen ez SEMMIT nem változtat. A baj az hogy az apja egy mogorva, lusta fráter, mintha férjemet látnám 20 év múlva és lassan már beleőrülök a gondolatban hogy jaj pont olyan lesz ő is, apja és anyja gyakorlatilag már alig szólnak egymáshoz, drága apja csak a fekvéshez ért ha épp nem melózik, vagy az akciósorozatokhoz.


Mit tennétek? Javítható ez? Barátok tanácsolták, kapcsolódjunk ki együtt. Na persze próbáltam, de sétálni nem akar mert ahhoz fáradt, vacsorázni nem akar mert az pénzbe kerül. Az örök ellenségek: a fáradtsága és a pénzhiány.


Mit csinálnátok? Mert hát persze a legeslegfontosabb tényező: a gyerek, akit imádok és akinek a legjobbat akarom. Tényleg csak az érdekelne, ki mit tenne ha így élne.


2011. ápr. 17. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
így élek. néha sikítanék legszívesebben. hátha tud vki. valamit. én se így képzeltem el. :-(
2011. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Rossz párt választottál. Mi lesz később?
2011. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( Én is azt érzem legtöbbször hogy könnyebb lenne ha inkább színét sem látnám többet, de ki tudja, talán hiányozna mert ennyi év, közös gyermek, stb. Hihetetlen tanácstalan vagyok, sosem tudom mi lenne jó, nem látok a jövőbe pedig néha olyan jó lenne!
2011. ápr. 17. 13:53
 4/12 tetris ***** válasza:
75%

Én is így jártam. Sőt rosszabbul. Megoldás? Elválni!- mondják sokan. De ez azért nem olyan egyszerű.

Talán ha az anyóspajtással beszélnél erről, kitalálnátok valamit, hogy a "fiúkat" hogy lehetne felrázni.

2011. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Gyakorlatilag már most is egyedülállónak tűnsz.
2011. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:) Ő nem az a típus akivel ilyenről beszélnék, meg amúgysem olyan a viszonyunk. Nem vagyunk különösebben jóban, ezer okom van rá hogy haragudjak rá, de ez más tészta. Igazából akkor megyek hozzájuk ha nagyon de nagyon muszáj, a fiukkal sem olyan a kapcsolatuk mint egy normális családban. Pont emiatt félek mert a férjem katasztrofális családmodellben nőtt fel. Nincs sem piálás, sem verés, tehát semmi drasztikus, klasszikus bűm csak szimplán elélnek egymás mellett mint a növények a cserépben és nem nézik sem egymás érdekét, sem kedvét soha, semmiben.
2011. ápr. 17. 14:00
 7/12 A kérdező kommentje:
13.58. ezt hogy érted? Mármint milyen értelemben?
2011. ápr. 17. 14:01
 8/12 anonim ***** válasza:

hát nehéz kérdés...az a baj,hogy van közös gyerek(ne értsd félre,nem hibának tekintendő csak így nehezebb a helyzeted).Ha nem lenne,akkor hipp-hopp egy-két válási papír ha nem változtat magán.De gyerekkel ez nem tanácsos,mert apa nélkül szörnyű felnőni,én tudom,apámék elváltak 3 éves koromban :(

Szerintem beszélj vele hogy váltzotasson mert ha nem,elhagyod(persze ezt csak blöffből mondd mert gyerek miatt úgyse hagyod el ennyiért,bár én azt is megérteném és sztem a gyerek is).Légy meggyőző,ne látszódjon hogy csak blöffölsz.

Írd le hogy mi lett,remélem sikerrel jársz.

A pénz dolgot csak úgy tudjűtok megoldani hogy:más munka.

sok sikert!

2011. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Szia, az első vok, ugyanabban a cipőben járok. Még annyi, hogy én néha, nagy kínkeservesen elrángatom magammal kirándulni, és akkor ott nézem hogy nem érzi jól magát, hiába mondja hogy igen. Akkor már inkább ne is menjünk. Én meg bekattanok ilyen életbe, egész nap próbálom körüludvarolni, hátha felrázom egy kicsit... aztán én érzem magam rosszul. Egyszer hajtott rám egy másik pasi, na akor hetekre képes volt összeszedni magát! Érdekes.
2011. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Én pont az ellenkezője vagyok a párodnak. Imádom a munkámat, biológus, kutató vagyok, minden újabb felfedezésnek örülök, a pénz sem gond, bár nem ez motivál igazán, hanem az újabb sikerek elérése, és ha mondjuk segítek valakiken a munkámmal. Akkor is játszok a gyerekemmel ha hulla vagyok, mindenem a család. Nem tudsz mit csinálni, valószínű hogy alapból ilyen a természete. El kell döntened hogy tudsz e így vele élni, vagy nem. A gyereknek semmiképp nem jó, ha feszültséget lát köztetek, ez biztos.
2011. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!