Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a családommal?...

Mit csináljak a családommal? A sírba visznek. Sok választ!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és anyám napok óta dilis. Nem lehet hozzászólni,ma is filmet akartam nézni,erre nemhogy csend lett volna,hanem beszél nekem. Ha mondom neki hogy maradjon csöndben mert nem hallok semmit,elkezd nekem ordítani,egész nap beszél,senki nem figyel rá,csak mondja. Apa nincs itthon,ő sem bírja már nagyon sztem. Be nem áll a szája,ha sóhajtok már üvölt hogy ne jajjgass,a hugom is bolond,de anyám meg csak teszi alá a lovat. Nagyon hangosan is beszélnek,reggel rájuk kelek,a napaliban van a gép,gépezni nem tudok tőlük,csak ha kinyomom a monitort,mert lesik hogy mit csinálok. Külön szobám sincs,mert a szüleim külön alszanak,ráadásul anyám tisztaságmániás is. Naponta többször van hogy felmos,törölgeti a padlót,nem lehet pohár a gépnél,még ha üres akkor sem,k*rvának hív,stb.. Agyilag nem tiszta az biztos,de egy nyugodt percem nincsen egyedül,talán évente 1x 2x. Soha nincsen csend,egész nap beszél!! Megőrülök tőle. Hétvégén se hagy aludni,már 8 körül bejön hogy keljek,mert akkor este sokáig fent leszek. És hát nem vagyok amúgy se vmi jól,és egy kanál levestől hányingerem lett,erre ő meg azonnal: Remélem nem vagy terhes hogy hányingered van. Olyan szinten gyűlöl,hogy az vmi hihtetlen,a tesóm 12 éves,őt nagyon szereti,csak így meg úgy telefon,stb.. Nagyon különc vagyok ebben a családban,csendes,visszahúzódó,tesóm meg nagydarab(50 kg körül van),nagyszájú,el akarok innen tűnni. A keresztszüleimhez nem tudok menni,a nagyszüleim eggyik sem él,csak itt tudok lenni,de már sírhatnékom van. Egy kis nyugi nincs,egy perc csönd sincs,még saját szobám se hogy nyugton legyek.

Bocsi hogy hosszú.


2011. ápr. 17. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
egyszer istenigazából fakadj ki magadból...persze anyád előtt...
2011. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Nézd..Írhatnám,hogy te szerencsésebb vagy mint én,mert nálunk az anyám és az apám is állandóan részeg,és ilyenkor úgy verekszenek egymással mintha pankrátorok lennének..Anyám sosem főz,vagy takarít.Ha mi nem takarítanánk a csótányok zabálnának fel minket..

Így én még irigylem is egy kicsit a helyzetedet,hiszen neked csak az a gond,hogy anyud beszél és beszél..

2 dolgot tehetsz.

Az egyik,hogy érdeklődve figyeled,hogy miről beszél,és mivel úgy csinálod mintha érdekelne,tegyél fel kérdéseket,vagy válaszolj a mondandójára (tényleg?--nem mondod....ez most komoly? és mi lett Kati nénivel?bla.bla.bla)

Vagy fogod magad felöltözöl,és elmész egy jó nagyot sétálni,az agyad kitisztul,és legalább nem hallod anyudat sem..

2011. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
72%
ez egy ilyen korszak... próbálj meg figyelni rá... lehet hogy csak te látod így hogy csaka hugodat szereti... biztos ghogy téged is csak a hugod még nincs olyan korszakba hogy visszafeleseljen gonoszkodjon és ezért vele nem veszekszik... próbálj meg beszélni vele hogy neked ez így nem jó egy kicsit próbáld meg a helyébe képzelni magad
2011. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Szegénykém, én is így nőttem fel sajnos csak az én tesom meg apa leléptek egy idő után,és így rajtam töltötte ki az összes bosszuját anya. s már nem fognak megváltozni sajnos ugy hiszem. nekem barátok segítettek tulélni azt a korszakot. aztán megtapasztaltam hogyha én változok vele szemben akkor ő is másabb, de ezt 14 évesen nem voltam hajlandó belátni, már 21 vagyok és elég jó a kapcsolatunk. tőled függ hogy hajlandó vagye erőfeszitést tenni és másképp állni hozzá a dolgokhoz. tisztában vagyok vele milyen az amikor ártatlannak érzem magam de valaki ordít torkaszakadtából nekem, sírnék de nem merek mert akkor azért ordítanak, elmennék de nincs hová....így csak barátokhoz fordulhattam és naplót írtam.
2011. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Reggel óta mást se hallok,csak hogy engem kritizálnak,és a tesóm 12 éves létére nagyon bunkó. Visszaszól,ordít,egy perc nyugi sincs. :'(

Idegileg már kész vagyok,már mióta azt hallgatom,hogy: Jajj xy így meg úgy,ideges kis g*ci",ilyenek. :|

Ha naplót írok elolvassák,akárhova dugom,megtalálják. A cuccaim is elveszik,tesóm is ellopja a ruháim,én meg azon agyalok mit vegyek föl. Elegem van már nagyon. A saját pénzemből veszek ruhákat, mindent,de mindent ellop.

Meg akarok halni,és ez nem csak ilyen korszak.

2011. ápr. 17. 17:05
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

ismeros,csak nalam az apam dilis.es fogalmamsincs nekemse, h mit kene tegyek (enis 14 vagyok) es a f*szom kivan az egeszbol.ha nem izlik a hal leves akkor egybol ordit h ehen fogok dogleni meg ilyenek, amikor tudja, h mindig is utaltam a halat....csak annyit tudunk tenni, h elengedjuk a fulunk mellet.mert azzal, h rajtunk vezetni le a feszultseget,es latja h kikeszulunk, o megnyugszik.nem biztos h direkt csinalja ezt,szerintem ez egy betegseg.csak elfelejtettem mi a neve.vannak hibai amit masra vetit ki es ra benne latja oket,es ezert szidja mindig a masik embert es ordibal vele.csak annyit tudok mondani h kitartas.nemtudom h az ido valtoztat e a dolgon, de tanulj, es akkor tudsz menni kulfoldre egyetemre es akkor nem kell hallgatnod az anyad dumajat.enis ezt teszem :)

14/L

2011. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
am miaz h a tesod nagy darab 50kgal?:OO nemar,az nem is sok,bar a magaddagtol fugg (elozo)
2011. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
magassag*
2011. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem olvasom el. És tudod miért nem? Mert olvasatlanul is tudom, hogy a pubertás korban vagy, és amiket leírsz, annak a töredékse sem úgy van. Csak te így állítod be. Van ám másik szemszög is. Majd 20onévesen felfogod...
2011. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak az tudom mondani, hogy a legjobb amit tehetsz, hogy megpróbálsz teljesen másképp viselkedni, legalábbis kipróbálni. Nem mintha veled lenne baj, de megváltoztatni őket úgysem lehet.

Valószínűleg halálra idegesítenek és ez látszik is rajtad. De vajon mi lenne, ha halálnyugodt maradnál? Tudom, nagyon nehéz, de egyszer legalább próbáld ki, hogy úgy teszel. Ha anyud végeláthatatlanul beszél hozzád, figyelj oda érdeklődőn és néha reagálj valami semlegeset. Ha kritizál, akkor bensőséges hangnemben kérdezd meg, hogy mi a probléma, te annyira igyekszel, hogy nyugodt legyen a légkör, hogy midnen rendben legyen, mondja el, mi a baj, beszélgssetek róla. Ha elkezd szidni mint a bokrot, akkor is maradj higgadt, és tégy fel kérdéseket csöndes, nyugodt hangnemben. Ha leg*ciz, lek*rváz, kérdezd meg, ugyan miből látja ezt, hisz te úgy érzed, igényes vagy, érzékeny és felelősségteljes.

A lényeg, hogy akárhogy viselkednek, te sose veszekedj, mindig csak beszélgess, válaszolj csöndesen. Hátha anyukád is átll erre, ha másért nem, akkor azért, hogy hallja, mit motyogsz. (Erről jut eszembe egy tipp a következő helyzetre: "Mi a f@szt motyogsz kislányom a bajszod alatt, há nem hallom amit mondasz g*cci!" -"anyu drága, ne haragudj, de én teljesen hétköznapi hangerővel beszélek, te kiabálsz. De miért vagy ilyen frusztrált? Ez nem tesz jót az egészségednek..")

Három veszélye van ennek. Az első nyilvánvaló – hogy nem bírnád ezt idegileg. Nem csodálom. De legalább a kíváncsiság erőt adhat, hogy vajon miféle változásokat idézne elő mindez..

A második veszély a változások, amiket előidézhet:) – amennyiben átesel a ló túloldalára. Mert ha sikerül pl. minden anyukád/tesód minden alpári, közönséges kirohanására higgadtan, kimérten, kifinomult iróniával, felülemelkedettséggel és választékosan reagálni, az ugyan nagy eredmény, de jó eséllyel megkapod majd, hogy "fennhordod az orrod" meg "lenézed őket" meg "sznob burzsoá kishercegnő" stb fordulatokat. (Ezt azért történne, mert ez a viselkedésbeli kontraszt kiemeli az ő viselkedésük primitív közönségességét (már ne haragudj, hogy ilyeneket mondok, de a leírásból ez jön le). Szóval elszégyellnék magukat, de nem tudatosan, ugyanakkor a reakciód megalázó – ezért áll fenn ez a veszély.)

Szóval valahogy meg kéne találni az egyensúlyt a "kis ideges g*ci" és a "fennhordja az orrát" között.

A harmadik veszély szintén abból fakadna, ha eltúloznád. Pl. ha egy változatlanul távolba révedő, felülemelkedett Buddha-mosollyal "reagálnál" (=nem reagálnál), az ugyan szintén nagy eredmény lenne, de lehet, hogy azt hinnék, valami drog okozta ezt az állapotot, és elkezdenének vadul kutakodni a cuccaid között két üvöltözés között.

Úgyhogy csak okosan! De a lényeg, hogy maradj nyugodt, és ebben az intelligens, higgdat stílusban kutasd mindig az adott konfliktus valódi okát. Ne veszekedj, beszélgess!

2011. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!