Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a családommal?...

Mit csináljak a családommal? A sírba visznek. Sok választ!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és anyám napok óta dilis. Nem lehet hozzászólni,ma is filmet akartam nézni,erre nemhogy csend lett volna,hanem beszél nekem. Ha mondom neki hogy maradjon csöndben mert nem hallok semmit,elkezd nekem ordítani,egész nap beszél,senki nem figyel rá,csak mondja. Apa nincs itthon,ő sem bírja már nagyon sztem. Be nem áll a szája,ha sóhajtok már üvölt hogy ne jajjgass,a hugom is bolond,de anyám meg csak teszi alá a lovat. Nagyon hangosan is beszélnek,reggel rájuk kelek,a napaliban van a gép,gépezni nem tudok tőlük,csak ha kinyomom a monitort,mert lesik hogy mit csinálok. Külön szobám sincs,mert a szüleim külön alszanak,ráadásul anyám tisztaságmániás is. Naponta többször van hogy felmos,törölgeti a padlót,nem lehet pohár a gépnél,még ha üres akkor sem,k*rvának hív,stb.. Agyilag nem tiszta az biztos,de egy nyugodt percem nincsen egyedül,talán évente 1x 2x. Soha nincsen csend,egész nap beszél!! Megőrülök tőle. Hétvégén se hagy aludni,már 8 körül bejön hogy keljek,mert akkor este sokáig fent leszek. És hát nem vagyok amúgy se vmi jól,és egy kanál levestől hányingerem lett,erre ő meg azonnal: Remélem nem vagy terhes hogy hányingered van. Olyan szinten gyűlöl,hogy az vmi hihtetlen,a tesóm 12 éves,őt nagyon szereti,csak így meg úgy telefon,stb.. Nagyon különc vagyok ebben a családban,csendes,visszahúzódó,tesóm meg nagydarab(50 kg körül van),nagyszájú,el akarok innen tűnni. A keresztszüleimhez nem tudok menni,a nagyszüleim eggyik sem él,csak itt tudok lenni,de már sírhatnékom van. Egy kis nyugi nincs,egy perc csönd sincs,még saját szobám se hogy nyugton legyek.

Bocsi hogy hosszú.


2011. ápr. 17. 16:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jaj meg mégegy ötletem van!

Ha elolvassák a naplódat, hát használd ki! Írj bele olyanokat, hogy jaj milyen szomorú vagy, hogy anyu folyton mérges rád, bármit csinálsz, nem tudsz neki megfelelni, és ez neked úgy fáj, pedig kiskorodban még úgy szeretett, és az is milyen rossz, hogy mindig feszült a légkör, és nem tudod, mit tegyél ez ellen.

Azt ne írd bele, hogy a hülye anyu folyton beszél, és ettől te falramászol. Érted, szóval olyanokat ne, ami támadási felületet biztosítana nekik, csak olyat, amitől megsajnálnának.

Aztán dugd el a naplót ugyanúgy ahogy szoktad. Nem kell olyan furmányosan elzárni, de azért ne is hagyd kinn az asztalon, mert még megsejtik a "hátsó" szándékod.


A kistesóddal meg ne foglalkozz. Majd ő is tini lesz, és tuti lesznek majd konfliktsai, de addigra te meg meg is tanulhatod kezelni.

Ha keresztbetesz, elszei a cuccaid, oltsd le valahogy, pl. "bocsánat, hogy ilyen pofátlan vagyok, de kölcsönkérhetem holnapra az új pulcsimat?"

(Ha úgy érzed, ahhoz túl buta, hogy érezze az iróniát, próbáld meg ugyanezt vaalmelyik szülő előtt.)

És nyúlogasd be te is az ő cuccait! (nem muszáj emiatt helókittis pizsipólóban menni a suliba, elég ha benyúlod).

2011. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azért az elég durva ha édesanyád lek*rváz!Bakker egy szülő , ne mondjon már iylet a gyerekére. Nekem apám iszik, és bizony volt néhány elég kemény évem itthon . A 11-18 éves koromig apám gyakran jött haza kotta részegen és üvöltözött velem is tesómmal is anyámmal is.A 18. szülinapomat pl egy kocsmában tölötte, akkor döntöttem úgy hogy elég volt és leszarom amit mond.

Most 22 éves vagyok egyetemista és mondhatni hogy boldog vagyok így hogy nem kell otthon élnem.

Ami nagyon fontos hogy a suliba próbálja meg megbízható barátokat találni akik átsegíthetnek ezen az időszakon.

2011. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Üdv!

Én is ilyen cipőben járok csak nálam az a gond, hogy anyám két éve összeveszett a nagy anyámmal azóta egyre rosszabb.

Van saját szobám de semmit nem csinálhatok mert ö délben hazajön kemény4 óra munka után és egész nap alszik és hát igen csak nem menne fel az emeletre apám mellé aludni inkább az én szobaajtóm előtti ágyon alszik (Az én szobám elött van egy nappali oda berakott egy ágyat...)és én még gépezni se nagyon tudok csak ha nincs itthon mert aszongya hogy zavarja a gép zúgása. De ez csak egy példa volt semmit nem csinálhatok.

És ennek tetejében sehova sem enged el.

Egész nap kénytelen vok szó szerint semmit se csinálni.

(Egy dolgot mondjuk nem értek ha fülesen zenét hallgatok bejön üvöltve hogy vegyem le a zenét mert hangos és hjuszt is addig csinálja amíg ki nem kapcsolom mert már 0%-on van a hang. Bezzeg a nővérem azt csinál amit akar mert az emeleten van a szobája apámat meg nem érdekli nap közben mit csinál de este is csak a zenehallgatást nem engedi neki hogy tudjon aludni de ebben meg igaza van...

És mellete meg ha iszik még rosszabb...)

Te még jó helyzetben vagy használd ki legyél minél kevesebbet otthon.

2011. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!