Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megházasodom, miért jobb...

Ha megházasodom, miért jobb szülőktől külön élni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 21:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Nézz körül a gyakorin,hány házasság,kapcsolat ment,megy tönkre a kedves szülők miatt,főleg az együtt lakás miatt...
2011. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Mert jobb!!!

Mi is a férjem szüleinél akartunk lakni!

De szerencsére nem így lett!A rokonok,ismerősök,barátok

mind azt mondták nekem,hogy ne tegyük!

A generációk közötti külömbség!

Ami teljesen normális!

2011. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Bár nem vagyok házas, de szerintem azért hogy el tudd kezdeni a saját független életedet a pároddal és nem pedig egy közöset a szüleiddel.
2011. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Mert a szülőknek ugyanúgy gyerek maradsz, és ugyanúgy irányítani, terelgetni akarnak.

Ha nem a te szüleidről van szó akkor még ráadásul idegen emberekhez (mert ugye azok maradnak akármit csinálsz) kell alkalmazkodni, ami nem minden esetben szerencsés. Pl te épp valamit máshogy szoktál, de beleszólnak "csupán jóindulatból."


Na ekkor szoktak elmérgesedni a helyzetek. Jobb külön a saját kis életeteket kialakítani. NEKTEK hogy jó.

2011. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%
És még annyi,hogy nem könnyű úgy a pároddal nemi életet élni,hogy a szüleitek egy fallal arébb fülelnek.
2011. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Tinker Bell ***** válasza:
64%

Mert a család nagyon okos tud lenni! Osszák az észt, holott az ő házasságukban kellene először rendet rakni!


Sokkal jobb! Önálló életet kell kezdeni!

2011. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
Mert külön család lesztek, mások a generációs problémáitok. A normális az, kirepülni a fészekből, és élni a saját életeteket.
2011. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Képzeld el pl hogy összevesztek vmin. Tegyük fel, hogy az ő szüleinél laktok, összevesztek, a család az ő pártján áll majd, mert az ő pici fiuk, anyós neki ad majd igazat, apósnak meg anyós miatt tuti a fiának kell igazat adnia, szal 3-an 1 ellen lesztek a kapcsolatban. És ez igaz minden egyes döntésre is. Még, ha nem is nyíltan, de ilyen kis fülbesusogós módon elmondja anyuka a véleményét a fiának egy egy döntés kapcsán és befolyásolja a véleményét. de ugyanez lehet ha a te szüleidnél laktok is. Tök mindegy, lényeg hogy a lehető legrosszabb helyzet. esetleg úgy mennék bele, ha mondjuk ikerház, közös telken, de 2 külön lakrésszel.

Amúgy a kérdést se értem, az én köreimben mindenki az önállósodásra törekszik, az elköltözésre, akire nagyon rátelepszenek a szülei azok azt gondolják, hogy a megházasodással tudnak véglegesen függetlenedni a szülőktől. Egyébként én is minél hamarabb szeretnék lelépni itthonról, pedig jó a kapcsolatom velük, de megfojtanak az állandó számonkérésekkel, hogy hol voltam, hova megyek, mit csinálok stb...

2011. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%

Olyan csaladoknal valoban jobb kulon, amikor osszeferhetetlen emberekrol van szo, amikor a csaladtagok nem tudjak egymast tisztelni, s nem tudnak egymashoz alkalmazkodni.

De van amikor nincs ertelme kulon koltozni, hiszen a Szuloi haznal is biztositott a kulon lakresz, es a csaladi beke, s nem beszelve arrol, hogy akkor mar a megelhetes is kedvezobb, hiszen nem lesz annyi kiadasod pl.

2011. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

Mert a mai fiatalaok,küoöünösen a nők nem képesek a kompőromissumra! Okosabbak mindenkinbél, csak nekik lehet igazuk. A szülők,ha mondanak valamit,azt csak rosszindulatból teszik!

Érdekes,hogy azelőtt a legtöbb fiatal otthon kezdte az életét,és nem voltak komoly problémáik a szülőkkel. Anyagilag jobban jártak,tudtak pénzt félretenni saját otthonra.

Igaz,mindkét félnek kellett alkalmazkodni a család többi tagjához,de ez nem okozott gondot.

2011. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!