Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SZÜLŐK! Ti mit szeretnétek,...

SZÜLŐK! Ti mit szeretnétek, milyen élete legyen a gyereketeknek/gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem, kérlek kedves szülők, válaszoljatok!


1. Ha szomorú a gyereketek, megkérdezitek Tőle mi a baj, miért szomorú, mi nyomja a lelkét? Vagy inkább kihasználjátok és még tesztek rá egy lapáttal?


2. Ha kijárta az iskolát és nem tud elhelyezkedni, mert egyszerűen nincs munka, akkor bántjátok ezért vagy inkább mellé álltok és bíztatnátok, hogy ne keseredjen el?


3. Ha a gyereketek összejön valakivel, akkor örültök neki vagy minden áron keresztbe tesztek, hogy szakítsanak? Normális párkapcsolatra gondolok (fiú-lány).


4. Ha új (normális) barátot szerez a gyermeketek, akkor örültök neki, hogy még több barátja lett vagy bántjátok ezért?


5. A gyermeteknek boldog, normális életet szeretnétek vagy hogy szenvedjen élete végégig?


2011. ápr. 18. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez milyen hülye kérdés, már bocs..???

Ki akar a gyerekének rosszat? Melyik szülő nem próbál megtenni mindent azért, hogy kiegyensúlyozott felnőtt váljon belőle?? Az nem is szülő, és az nem foglalkozik azzal, hogy van gyereke... SZERINTEM.

2011. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
1. tudod, hány ilyen szülő van? Szociális intézményben dolgozom, el nem tudod képzelni, milyen családi drámák vannak abból, hogy a szülő (is) frusztrált, ideges, feszült, és a gyerekein csapódik le az egész. Akárcsak a kérdezőnél... Sajnálom Kérdező, ha Te is ilyen helyzetben vagy. Én is szülő vagyok, még kicsi a lányom, de el nem tudom képzelni, hogy ne őt helyezzem előtérbe magammal szemben. Normális és boldog életre szeretnénk nevelni Őt.
2011. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos elhiszem, és nem megtagadtam az egészet, csak próbáltam rávilágítani, hogy aki "kedves szülő", annak nem kell ilyen kérdést feltenni, mert szerintem azok a szülők foglalkoznak vele, hogy igenis született egy gyerekük, és hogy milyen felnőtt lesz belőle.

Akire meg a kérdező által feltett kérdések inkább negatív része vonatkozik, az az én szememben nem is Szülő.. hiába fizikailag igen... az nem foglalkozik olyannal sem pl, hogy ilyen oldalt, főleg ezen részét pláne ilyen kérdést elolvasson.. :(

Remélem így már érthető vagyok.. :)

2011. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérdező miért így kell feltenni a kérdést a saját problémáddal kapcsolatban? Nyilvánvaló, hogy mindenki azt fogja írni, hogy meg kell adni a gyereknek mindent stb. Értelmetlen...
2011. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
A második hozzászólónak igaza van. 2 gyermekes, évek óta munkanélküli anya vagyok, és nincs türelmem a gyerekeimhez. Frusztrált vagyok nem is kicsit, mert sok helyre pont a gyermekek miatt nem vesznek fel. Néha bánom, hogy megszülettek, mert nem tudok boldog kiegyensúlyozott mintát nyújtani nekik, sőt azt is bánom már, hogy én megszülettem.
2011. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Normális ,bold....???!!!.

Hol van mikor lesz?!

Mi szülők tehetünk erről sokat pátyolgatjuk a gyerekeinket

az életre kell nevelni!

De sajnos ez a mostani politika ,a választások nem sikerültek a munkahelyteremtésről csak szövegel a kis királyunk.1-2 diplomával sem tudnak elhelyezkedni a fiatalok!!!

A 70éves bírók,tanárok,szaktanácsadók stb,.. meg dolgoznak ???Erkölcstelen!!!

A becsületes munka mindennek az alapja.

2011. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

van egy ősi szanszkrit mondás.

Ha szereted a gyeremeked, engedd a saját útját járni


(svadharma=sajátút)

*

“Gyermekeitek nem a ti gyermekeitek. Ők az élet önmaga iránti vágyakozásának fiai és leányai. Általatok érkeznek, de nem belőletek. És bár veletek vannak, nem birtokaitok. Adhattok nékik szeretetet, de gondolataitokat nem adhatjátok. Mert nekik saját gondolataik vannak. Testüknek adhattok otthont, de lelküknek nem. Mert az ő lelkük a holnap házában lakik, ahová ti nem látogathattok el, még álmaitokban sem. Próbálhattok olyanná lenni, mint ők, de ne próbáljátok őket olyanná tenni, mint ti vagytok. Mert az élet sem visszafelé nem halad, sem meg nem reked a tegnapban.


Ti vagytok az íj, melyről gyermekeitek eleven nyílként röppennek el.


Az íjász látja a célt a végtelenség útján, és ő feszít meg benneteket minden erejével, hogy nyilai sebesen és messzire szálljanak. Legyen az íjász kezének hajlítása a ti örömetek forrása: Mert ő egyként szereti a repülő nyilat és az íjat, amely mozdulatlan.”


Kahlil Gibran

2011. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1.Mindig megkérdezem mi a baja, ha látom, hogy szomorkodik és örülök, ha segíthetek megoldani a gondját.

Olyan viszont elő szokott fordulni, hogy mikor rosszkedvű, morcosan szól hozzám és ha épp én is rossz passzban vagyok, akkor azt hiszem , velem van baja és én is morcosan reagálok, de aztán hamar észreveszem, mi a helyzet és szépen megbeszéljük a dolgokat.


2.Még nem járta ki az iskolát.Ha ha majd nem fog tudni elhelyezkedni , akkor nem fogom bántani érte.Hiszen látom, milyen rossz a helyzet az országban munka szempontjából, nekem is volt ilyen gondom.Tehát inkább segíteni próbálnék neki.


3.Ha nem lenne szimpatikus számomra a gyermekem párja, akkor sem tennék keresztbe a kapcsolatuknak.De a véleményemet, észrevételeimet őszintén megosztanám a gyerekemmel, még ha tudnám is, hogy nem fog tetszeni neki.


4.Eszembe sem jutna, hogy bántsam azért, mert egy aranyos, új barátja van.


5.Egyértelmű, hogy boldog, szép életet szeretnék neki.Aki nem ezt akarja a gyerekének, azt nem is lehet szülőnek nevezni.Ez egyértelmű.

2011. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért így tetted fel a kérdéseket? Szerinted ki vallaná be magáról, hogy "keresztbe teszek a gyerekemnek és borzasztó szülő vagyok"???
2011. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért a család témakörben feltett kérdések némelyikéből kiderül, vannak azért olyan szülők, akikbe nem sok megértés és gyerekszeretet szorult.
2011. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!