Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Én vagyok...

Mi a véleményetek? Én vagyok a hibás valamiért?

Figyelt kérdés

A párommal elmentünk haza a születésnapomra a szüleimhez,és aznap vissza is jöttünk.

Találkoztunk a párom nagyanyjával,aki megkérdezte hogy mit kaptam a kedves szüleimtől?

Én mondtam neki hogy 5ezer forintot,tortát,és egy dzsekit.

Erre azt mondta a mama hogy szép szüleim vannak,verje meg az isten tetűvel őket!Csak ennyit kapok tőlük!

Tudom hogy azért mondta hogy fájjon.

A párom mellettem volt,de nem szólt egy szót sem az érdekemben,amikor mondogattam neki hogy hogyan lehet ilyen a nagyanyja,csak hallgatott,de nem szólt akkor sem hogy megnyugtasson,vagy érzékeltetné hogy mellettem van,pedig azt mondta hogy ő mindig mindenkitől megvédene.A szó elszáll ezek szerint?Mit kéne csinálnom?

Szerintetek jogos ha a páromra is haragszok,hiszen csak azért nem szóltam semmit a nagyinak,mert tudom hogy őt védené,de ha valakinek a szüleit bántják,akkor azt hiszem az mindenkinek rossz!

Kiben van a hiba?Nem ez az első h hasonló megnyilvánulásai voltak a nagyinak.Ráadásul a párom anyaként tekint rá,mert azt mondja mindig hogy őt a nagyanyja nevelte fel.

Jó!Vele lehet hogy rendes,de másokat folyamatosan bánt.

A párom azt mondja hogy túlságosan érzékeny vagyok,és hogy miért nem védem meg magam,mikor tudom hogy ha visszaszólnék a nagyinak,én lennék a szar.

Őt védené,merthogy ő idős,meg beteg.

És a rosszindulatúságra nem beteg?

Ti mit tanácsolnátok nekem?


2011. ápr. 18. 15:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Akárhányszor találkozok vele,biztos hogy mindig megbánt!

Most akkor tényleg én vagyok érzékeny.

Sokat veszekedtünk emiatt,mert sokat bántott ok nélkül a mama,de semmi sem változott.Tudom hogy nem is fog.

Pedig udvarias vagyok vele,ha átmegyek és nagy ritkán eszek nála,akkor eltakarítok magam után,elmosogatok magam után,néha még más után is.

Komolyan mondom ha így folytatódik ne fogom tovább bírni.

2011. ápr. 18. 15:12
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Hát tudod, ha az én szüleimről mondott volna ilyet a kedves mama, biztos csináltam volna olyan hepajt, hogy legközelebb 1000× meggondolja, hogy az én családomat a szájára veszi-e. Engem nem érdekel, ha engem bántanak. lepereg rólam. De a családomat ne bántsa senki.

Igen, a párodnak is figyelmeztetnie kellett volna a nagyit, hogy fejezze be mert ez nem szép dolog. Ott előtted.

2011. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 yuda ***** válasza:
100%

Én a passzív ellenállás híve vagyok, nem hiszem sokan gyakorolják ezt a műfajt, pedig működik és nem sértessz meg vele senkit, ráadásul roppant mód egészséges, mert nem érzed utána azt a kellemetlenséget, hogy alulmaradtál volna... összefoglalva te sem sértesz senkit, téged sem tudnak...szóval egy példa:


ha azt mondja valaki neked hülye vagy, akkor mindig minden rosszat cáfolsz, tehát így válaszolsz: nem vagyok hülye.


ha pl. azt mondja anyukádékra amit mondott, akkor te dacosan és határozottan azt mondod, hogy akkor se verje meg Isten őket tetűvel, vagy mondhatod azt is, Isten úgysem veri meg őket tetűvel... hasonlókat... siten nem fogja megverni őket..stb.

Legyél határozott, ne hagyd magad!


nekem bevállt a módszer mert legtöbbször erre nem tudnak lépni, ugyanis nem sérted meg őket, hanem csak nem hagyod magad és az nem ugyanaz.

2011. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

" verje meg az isten tetűvel őket!" (ilyet sem hallottam még) Én egy kicsit téged is hibáztatlak..Meg is mondom miért..Mert csendben maradtál,és most a párodat hibáztatod a fájdalomért amit érzel..

Egy ilyen beszólás után bizony én kulturáltan,szépen,emberi hangnemben megkérdeztem volna a mamát.

-Nagymama,és maga mit is adott nekem a születésnapomra? Semmit???Nos akkor mégis ki az annyi "csak ennyivel szúrja ki a szemem,kit is verjen meg a tetű??"és szépen otthagytam volna őket..

VAgy ha állandóan bánt és piszkál akkor a lehető legkevesebb időt tölteném vele..Nem járnék át hozzá nemhogy enni,de beszélgetni sem..Ha a párod akar akkor menjen,de megmondanám hogy én nem vagyok kapható arra,hogy állandóan megalázzon..

VAgy egy csúnya beszólásnál megkérdezném a mamát,hogy végül is mi a baja veled??Miért csinálja ezt?? Nyugodtan meglehet mondani,hogy "Köszönöm,de addig nem fogsz átjárni amíg a mamika nem fogja vissza magát,és nem beszél veled normálisan"

Ha hagyod magad,ha nem mersz véleményt nyilvánítani mindig ezt fogod kapni..De ezért nem a párod a hibás..

Ő csak annyiban hibás,hogy ő sem mer szólni a mamának ,,ahogy te sem...

2011. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Atya ég,hogy lehet ilyen egy idős néni?Megáll az ész.A párodnak nem így kellett volna viselkednie.
2011. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én sem tűrném szó nélkül. A párod meg finoman is megmondhatná a nagyijának, hogy ne bántson meg téged, mert fontos vagy neki, nem feltétlen kell ehhez családi botrány.
2011. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én is ezért haragudtam rá,és tudom hogy nem így kelett volna viselkednie.

Nagyon sok mindent lenyelek,de régebben rengeteget vitáztunk miatta,és ezért nem akarom újra a veszekedéseket generálni,de ez sem megy így sokáig.

És tudom ha visszaszólnék neki,akkor képes lenne az utcán veszekedni velem,mert a párom apjának a barátnőjével is ugyanezt csinálja,aki mára már nyugtatókat szed.

Őt is folyamatosan átkozza,és szapulja.

Én lennék gyáva?Most mit lehet egy ilyennel kezdeni?

Én nem akarok ordibálni,és veszekedni vele,mert különbnek tartom magam ennél.

Ha tehetem kerülöm a konfliktusokat.

2011. ápr. 18. 15:26
 8/24 A kérdező kommentje:

"A párod meg finoman is megmondhatná a nagyijának, hogy ne bántson meg téged, mert fontos vagy neki, nem feltétlen kell ehhez családi botrány."


Akkor lehet hogy arról van szó hogy nem vagyok neki elég fontos.Át kéne gondolnom a helyzetet,mert a páromat is megbántották a nagyszüleim, ezért én el sem mentem hozzájuk még a saját szülinapomra,inkább hazajöttem vele.

2011. ápr. 18. 15:28
 9/24 anonim ***** válasza:
Ne járj át hozzá, magára marad a vénasszony, úgy kell neki.
2011. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Megmondom neked őszintén hogy eddig se nagyon jártam át hozzá,csak a párom miatt,de megbántam.

Egyszerűen nem lehet vele jóban lenni.

2011. ápr. 18. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!