Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nője mindig mindent mond...

Apám nője mindig mindent mond rám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elmegyek valahova, rögtön azt mondja, hogy csavargós vagyok, mikor nem is megyek gyakran bulizni, csak néha hétvégén valami házibuliba. Meg mikor anyutól kapok valami ruhát, akkor elkezdi, hogy el vagyok kapatva nagyon..pedig szerintem semmi köze hozzá, hogy a saját anyám mit vesz nekem a saját keresetéből. Mindig mindenbe beleszól, meg tökre utál. Apám előtt persze nem mer ilyeneket mondani, csak akkor, mikor éppen mosogatok náluk vagy akármit csinálok. Ja meg olyanokat mond, hogy válasszak ilyen vagy olyan okj-s képzést, mikor tudja, hogy egyetemre akarok menni, világéletemben jó tanuló voltam. Nagy a tűrőképességem, de már kicsit idegesít, mert én sosem szólhatok neki vissza. Ha anyám megtudná, hogy miket mond rám, biztos elküldené az anyjába. Szerintetek mit tegyek? Szálljak vele szembe?

17/L


2011. ápr. 18. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, nem akarok agresszív vadállalot "csinálni" belőled, de attól még h gyerek vagy és h az apukád BARÁTNŐJE (nem is a rokonod meg semmi) senki nem beszélhet így egy másik emberrel főleg nem veled. Szerintem ideje lenne szembeszálnod vele, ha szép szavakkal nem megy. Nehogy tönkretegye már az életed..azonnal szólj anyukádnak, vagy ha úgy érzed old meg a dolgot, de ne hagyd h rád szálljon.
2011. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Egyet értek.Semmi joga hozzá hogy így viselkedjen.Szépen üvöltsd le a fejét hogy állítsa le magát!
2011. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
*Egyetértek
2011. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Valoszinuleg feltekeny rad, arra a figyelemre, amit apukadtol kapsz es rosszindulatbol mondja, hogy menj OKJ-ra meg a tobbit csak, hogy beled kosson meg ne tudj elerni annyit az eletben, mint o, hogy o ettol is tobbnek erezze magat. Apukaddal mar beszeltel errol? Ugyanazt kellene elmondanod neki, amit ide leirtal. Vedd meg magad, nincs joga igy beszelni! Az is lehet, hogy ilyen a termeszete. Massal is ilyen vagy csak veled? Mert ha mindenkivel ilyen, valtozasra nagyon kicsi az esely es akkor az a legjobb, ha a leheto legkevesebbet talalkozol vele. Nem lehet apukaddal ugy csinalni programot, hogy csak ti ketten mentek el valahova?
2011. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Szólj neki vissza nyugodtan. Vagy vedd fel a telefonodra amit beraksz a zsebedbe és játszd le apádnak.

és kérdezd meg tőle, hogy neked kell visszaszólni legközelebb, vagy ő leállítja.

2011. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
72%
Akármit is mondasz a nevelőanyucinak az legyen határozott és ellent nem tűrő, hogy ezt Te nem vagy hajlandó elviselni a bunkóságait!
2011. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyrészt szólj először Te vissza neki. Ha nem hagyja abba, akkor apudnak szólj előbb. Így nagyobb az esélye, hogy ő végighallgat. Mert ha anyukádnak szólnál és ő valszeg apádhoz menne ezzel, akkor rosszabbul venné ki magát a helyzet és még anyud és te lennél a rossz. Hogy mondjuk anyukád csak féltékenykedik, sz*rkavaró, stb. Ezért a legegyenesebb, ha előbb a nővel tárgyalsz, aztán ha nem partner, akkor apáddal.
2011. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek az utolsóval.
2011. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Hmm.. nem ismerem az apádat, de ha olyan típus, akkor talán állj elé, és kérdezd meg:

"Apu, szerinted megbízhatatlan vagyok? Szerinted sokat csavargok? Szerinted követelőző vagyok? El vagyok kényeztetve? Nem vagyok elég okos ahhoz, hogy syzdf-nek tanuljak tovább?" Ha mindezekre a válasz nem, akkor folytathatod: "Akkor miért mond nekem mindig ilyeneket a Bözsi? Teljesen lerombolja az önbizalmamat.. Nekem ez nagyon rosszul esik! Tudom, hogy nem bír különösebben, de azért ezt már túlzásnak érzem.. Eddig nem szóltam sem neked, sem anyunak, mert nem akartam hogy miattam legyen harag, de szeretném, ha beszélnél vele erről.." Ha ki akar maradni a nők civakodásából, akkor viszont mondd meg neki, hogy valamit tenni fogsz ellene: vagy te véded meg magad, vagy az anyukád, mindenesetre ne lepődjön meg, ha harc lesz otthon, legalább ismeri az előzményeket..

Tényleg semmi köze annak a nőnek hozzád, biztos féltékeny, mert szép jövő áll előtted és tényleg mintacsaj vagy, vagy egyszerűen csak mihamarabb meg akar szabadulni tőled.. De mindenképpen intézd el valahogy! Szerencsére nem ő az anyád, hogy bármiben is adnod kelljen a szavára!

2011. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Figyu, nekem anyósom ilyen és megtaláltam a megoldást:


Tegyél úgy, mintha nem is mondott volna semmit.

Vagy mintha süket lennél. És csak mosolyogj.


Ez fogja a legjobban felbosszantani.

:-)

2011. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!