Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legtöbb nő miért a férfiakat...

A legtöbb nő miért a férfiakat okolja a saját boldogtalanságaként? Miért egy férfitől várják a boldogságot miközben magukat sem szeretik?

Figyelt kérdés

A legtöbb nő azzal jön hogy boldogtalan vagyok ez az ember melett,miközben saját magát sem szereti és nem tartja magát szépnek miközben a párja a tenyerén hordozza és minden megtesz érte.Én azt veszem észre hogy ha egy nő boldogtalan akkor a férfit hibáztatja és ő a mindennek az elrontoja.

Egy férfi miért nem nyavajog és miért nem szidja a nőt hogy márpedig mindennek te vagy az oka!?


2011. ápr. 19. 14:19
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Azt hozzá szeretném tenni hogy nem az én kapcsolatomról van szó,csak úgy általánoságban ezt látom a legtöbb helyen,bár régebben nekem is volt ilyenben részem sajnos...
2011. ápr. 19. 14:21
 2/33 anonim ***** válasza:
50%
Kérdésedben benne volt a válasz is, tehát hozzáfűznivalóm sincs. Abszolút egyetértek veled, én is ezt látom.
2011. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Ezt én sem értem.. a kapcsolatfüggéshez lehet némi köze. Az illető nem lép ki egy rossz kapcsolatból, ami nem teszi boldoggá, mert nem tudna utána mit kezdeni magával. És ezért igyekszik megváltoztatni a férfit, a kudarcokért pedig őt okolja.. Holott két felnőtt ember vagy összeillik, vagy nem, változni pedig egyik sem tud hosszú távon. Nem úgy megy, hogy "mától kezdve figyelmes/kedves/okos vagyok!"

Mindenki a maga boldogságáért felel, és csakis egyedül érheti el azt. Aki mástól várja, az érzelmileg függő, nem meri a saját kezébe venni az életét, mert nem bízik magában.

2011. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
28%

Nàlam pontosan az van, hogy a férjem egyàltalàn nem ismeri fel a hibàit. Bàr mi van csakis az én hibàm. Amiben neki kellene vàltoznia, azt ràm hàritja.

Ugyanakkor én tisztàban vagyok a sajàt hibàimmal, és azt hiszem sok mindent tettem a férjem érdekében, csakis az érdekelt, hogy neki nyugalma legyen. Magamra sohasem gondoltam.

2011. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
41%
Elõzõ vagyok, de nem hibàztatom a boldogtalansàgomért.
2011. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%
Mert egy kislany ugy van nevelve, hogy majd jon a lovag a feher paripan, es majd mindened meglesz, mindentol megved. Mire felebred a no hogy ilyen lovag nincs, akkor mar csak a kopaszodo, hasas parjat tudja hibaztatni mert almai nem jottek be. Ne varjuk el mastol a boldogsagot, keressuk/teremtsuk meg magunknak.
2011. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor én tisztàban vagyok a sajàt hibàimmal, és azt hiszem sok mindent tettem a férjem érdekében, csakis az érdekelt, hogy neki nyugalma legyen. Magamra sohasem gondoltam.



Nem lehet hogy ez a probléma a legtöbb esetben??

Nekem soha nem voltak nagy elvárásaim a barátnőimmel szemben,mert úgy szerettem őket amilyenek és nem szeretem ha valaki megakar felelni a másiknak,mert ezzel csak a saját helyzetén ront és önértékelési zavarai lesznek,ha úgy érzi hogy ő neki nem az ideális akkor tovább kell állni és nem a másikat hibáztatni.....mert ugye millio féle ember van és senkinek nincs joga ahhoz hogy a másik szemére hánnya hogy miattad vagyok boldogtalan....

2011. ápr. 19. 14:35
 8/33 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:32


Hát te lehet hogy nem,de nagyon sok ember ezt teszi a másikkal,miközben ő választotta párjául!

2011. ápr. 19. 14:37
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Férfi vagyok, de mégsem gondolom, hogy ezt így bármelyik félre rá lehetne fogni. Láttam már férfiben s nőben is nagyon sok ilyet. Az tény, hogy egy idő után valamelyik fél elcsúszik ebbe az irányba. Én kétszer voltam olyan kapcsolatban, ahol mindenért én voltam a hibás egy idő után. Nem vagyok önző, de azt állítom, hogy mindent megtettem értük. Egy ideig jó volt, élvezték, aztán az is kevés lett, és egyre több dologért lettem én a hibás.
2011. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem csak nők csinálják ezt, de általános az biztos.

De a nők azok nyafogósabbak, és jobban szeretnek panaszkodni.


Meg úgy látom, divat is panaszkodni.

Már köztünk fiatalok között is, "sokat kell tanulnom, pocsék a munkám, bunkó a főnököm", és a többi...

Mindig azon gondolkodom, hogy ha most ez van, milyenek lesznek 20 év múlva.


Szerintem ez egy rossz beidegződés, de furcsa, mert, ha jól vagy, és mondod is, meg látszik is, akkor sokan belekötnek, és megpróbálnak lehúzni, pofákat vágnak stb...

Én mikor pár éve elkezdtem edzeni, tornázni, és látványosan csinosodtam nagyon sokan csak a szájukat húzták, és azt mondták fanyalogva "Neked erre van időd?"

És ez csak egy példa. Barátnőm imád festeni, gyönyörűek a képei, ez a hobbija. Mi a reakció? "Na, de ebből nem lehet megélni."


Szóval ez egy általános tünet manapság, hogy ha kell, ha nem mindenki csak a rosszat mondja.


Szerintem azért nyavajognak a nők, mert egyrész ez valahol divat is, ha megnézitek sok női társalgás ezen a vonalon épül fel: kinek mi a baja. Párjával, főnökével, munkájával stb...Panaszkodnak, nyafognak, aztán hazamennek.


Másrészt meg azért várják, hogy más tegye őket boldoggá, mert fogalmuk sincs róla, hogy ők kicsodák, vagy mit akarnak, vagy mi lenne, ami lelkesítené őket, és nincs is bátorságuk utána járni. Úgyhogy mástól várják azt, hogy őket boldoggá tegye.

Van egy jó mondás, nem tudom, hogy pontosan idézem-e: "Nem lehet szórakoztatni azokat, akik önmagukat unják."

2011. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!