Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire okolható azért egy...

Mennyire okolható azért egy nő, ha anyaként, feleségként nem kap elismerést, ezért egy másik férfi mellett keresi a boldogságot?

Figyelt kérdés
Van egy 31 éves nő, 10 évnyi házassággal, 2 kislánnyal (12 és 6 évesek), munkamániás férjjel, viszonylag jó karrierrel. A férj többre tartja a futópadját, mint a feleséget, a nagylány kamaszodik és utálkozik, a kicsi meg második dackorszakát éli. A feleség megismer munkája révén egy nála 2 évvel fiatalabb férfit, akivel csak baráti kapcsolatot ápol, de egyértelmű, hogy több van közöttük. A férfi ostromolja, a nőt látja benne, nem a cselédet, de a nő nem viszonozza, mert attól fél, hogy széthullik a családja. Mennyire okolható a nő azért, mert többet érez a férfi iránt barátságnál? Jogosan van lelkiismeretfurdalása?
2011. márc. 26. 23:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Az érzelmeiről nem tehet az ember, de ha döntésre kerül a sor, előbb váljon, aztán keresgéljen másfelé.
2011. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%

Azzal, amit érez nem lehet mit csinálni, azzal, amit csinálna annál inkább. Egyszerű persze szétteni a lábunkat az első pasinak, aki olyan szépen udvarol és "törődik" velünk, csak nem mindig az egyszerű út a jó.


Ha úgy érzi, hogy neki nem jó a férje, és rendbe sem lehet hozni, akkor váljon el MAJD mikor már túl van a tíz éves házasságon, akkor kezdjen el pasizni, legyen VÁLASZTÉK stb. mert így fennál a veszélye, hogy olyannal is képes lefeküdni, akivel normális állapotában, ha van miből választani eszébe sem jutna, most is csak azért mert nincs más, de persze erre nem gondol a begőzölt agyával, és hát elég ciki pedig.

2011. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
70%
Azért okolható mert buta. Ha a házasságot megpróbálta megoldani és nem ment akkor el kell válni. Utána meg összejöhet a másik férfival és boldog lehet bűntudat nélkül. Mert mit kell szenvedni ha nem jó? A gyereknek ezerszer rosszabb a rossz házasság mint a válás. Vagy csak nekem ilyen egyszerű a lelkivilágom?
2011. márc. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
Amíg nem megy túl a barátságon a dolog, addig nincsen gond. Minden házasságban vannak hullámvölgyek. Ha a nő nem tud túllépni ezen az érzésen, akkor csak a válás marad. Ez egyáltalán nem egyedi eset és nincs is vele gond egészen addig, amíg a férjével szemben nyílt kártyákkal játszik. Vagy el kell tehát fojtani ezt az érzést vagy el kell válni és belemenni az új kapcsolatba. A megcsalástól óva inteném a hölgyet, nem csak azért mert gerinctelen dolog, hanem azért is, mert ezáltal a gyerekeit is el fogja veszíteni. Őt fogják okolni ugyanis a család széthullásáért.
2011. márc. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
46%

Semennyire sem okolható.

Az ilyen férj magára vessen.

2011. márc. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
63%

Jogosan van lelkiismeretfurdalása ! Ő is tudja.

Attól hogy nem mindig mennek a dolgok símán egy családban, attól még nem szabadna bármilyen úton kifelé kacsintgatni abból, hanem inkább összeszedni azt kell megpróbálni. Elhiszem, hogy jólesik, ha tetszik valakinek, és a saját kis családjába kicsit belevan fáradva. Mégis, házasságot fogadott, az ezzel jár. Egyszer lent, egyszer fent, jóban, rosszban !

Mindenki vagyis többség szerintem érez így időnként, de mi értelme van akkor a házasságnak ? Épp ez a lényeg benne, hogy sejtettük lesznek lentek, mégis kibírjuk, megmaradunk a választottunknál. No persze vannak tönkrement házasságok, mert nincsnek ápolva. A tiedben semmi durvaság nincs úgy tűnik, csak el van laposodva. Beszélj a férjeddel, nyugodt körülmények között, kezdj el olyan dolgokat mutatni neki, csinálni vele, és megértetni közben vele, hogy márpedig ma te és én kimegyünk vacsizni, mert nekem kell a családom, nem akarom, hogy totál tönkremenjen, és kezdjük el ápolni, hogy boldogok lehessünk, ne csak megszokottak. A gyerekekhez való hozzáállás is könnyedébben megy, ha a házaspár kitart egymás mellett. Ezen már ilyenkor ami nálatok van dolgozni kell, nem cask jön magától ami volt régen. Most más van, most ez van, ezen kell túlesni a lehető legnormálisabban.

Nálunk is vannak lentek, és akkor ezen filózok, bármilyen nehezemre esik, de belátom, ha én elkezdek próbálkozni, akkor Ő is. Mi beszélünk is ezekről.

Sok sikert !

2011. márc. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

En csak ket dolgot mondanek.


Nem elitelendo, ha elvalik es utana keresgel. Igy tiszta a dolog.


Ne ringassa magat abban a tudatban, hogy majd mas sokkal jobb lesz. Egy uj kapcsolat mindig izgalmas. 10 ev hazassag utan lehet, hogy ugyanez lesz vagy meg rosszabb.


Miert erzi magat cselednek? Miert nem beszel a ferjevel, ha igy erez? Egyebkent annyit megkerdezhetek, hogy a nagyobbik gyerek is a ferjtol van? Mert ha nem, talan ezzel kapcsolatos a gond?

2011. márc. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%
Ha szertünk,és tisztelünk minden ok,ha már nem szeretünk,és undorodunk akkor meg már az egésznek semmi értelme,le kell zárnunk azt a fejezetet az életünkben,és újrakezdeni fel emelt fejjel,és tenni valamit azért hogy boldogok legyünk.így helyesen fogunk cselekedni,senkinek nem okozunk fájdalmat,senkit nem szarvazunk fel,bármilyen is. A nönek sokszor nehéz újrakezdeni mert milyen könnyü is mikor apuka "eltartja" a családot,de ez már más fejezet,itt már a kényelem és a lustaság játszik föszerepet.Tehát....a nönek lépnie kell,ami elmult azt lezárni,és mindent ujrakezdeni,ez igy tiszta út,és nem lesz lelkiiismeret furdalása!
2011. márc. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
71%

Az érzelmeket nem lehet befolyásolni. Azt megteheted, hogy nem engedsz nekik szabad utat tehát nem kezdesz viszonyba azzal a férfival. De így nyilván nem vagy boldog, ami érthető is ha a férjed nem értékel eléggé. Ez nem feltétlenül a te hibád, egyszerűen így alakult. Vagy nem vetted észre az elején, hogy ez a férfi (a férjed) ilyen vagy később vált ilyenné és most ez van.

Próbáld meg helyrehozni a férjeddel a kapcsolatot. Ha nem lehet válj el és ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Az én anyám együtt maradt apámmal így most is mindketten boldogtalanok én meg azt kívánom bár elváltak volna. Ez sokkal jobban megviselt.


Nem minden fekete és fehér, ezt kellene megértened. Azért, mert néha vágysz arra a férfira még nem vagy rossz ember, sem rossz anya.

A gyerekek sem emiatt viselkednek így. 12 évesen én is szörnyen viselkedtem. Sokszor anyámon vezettem ezt le pedig igazából ez egy belső dolog volt. Lehet a kamaszsággal áll kapcsolatban, de egyszerűen nem bírtam magammal pár évig. A kicsit lehet az viseli meg, hogy érzi rajtad, hogy nem érzed jól magad.


Mindenképp próbáld meg helyrehozni a férjeddel, esetleg terápia is szóba jöhet mert ott legalább beszélgetnétek de ha sehogy sem megy akkor ne félj lépni.

2011. márc. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nem olyan könnyű harcolni egy olyan kapcsolatért, amiben az egyik fél úgy érzi, hogy nem romlott meg semmi. A holtomiglan-holtodiglan egy dolog, de nem mindenáron, nem úgy, hogy az egyik ember kiszolgáltatottnak és értéktelennek érzi magát. Kb 1,5 éve érzem úgy, hogy már nem szeretem szerelemmel, csak próbálom úgy feltüntetni magunkat, mintha egy tök normális család lennénk, ahol a béke, meg a szeretet a meghatározó. A gyerekeket mindennél jobban imádom, és az ő érdekeiket tartom elsődlegesnek, de a férjem..mintha egy felszínes, hanyag, megkeseredett ember lett volna belőle. Az új férfi nem a gyér választék miatt van (ugyanis a munkám során nagyon sok emberrel találkozom nap mint nap), hanem mert egyszerűen vonz a személyisége, a külseje, a felfogása. Ha ránézek, nem egy fanatikus munkamániás embert látok, hanem egy 29 éves fiatalt, aki még tele van tervekkel, szeret sportolni, utazni, fontos neki, hogy külsőleg-belsőleg rendben legyen, sokat mosolyog, van egy értékrendje, amiben nem a munka áll az első helyen. És nem azért tetszik, mert én tetszem neki, hanem mert érdekli a véleményem, rengeteg energiát fektet abba, hogy a bizalmamba tudjon férkőzni, tisztel. Ezek önmagában is elég fontos dolgok, de akárkinél emiatt nem olvadnék el (férjemnek volt néhány munkatársa, akik ki akartak velem kezdeni, nekem is volt több olyan kollégám), egyszerűen ismét olyat érzek, amit 13 éve nem éreztem és nagyon jó érzés.
2011. márc. 27. 00:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!