Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, mi számít gyerekes...

Fiúk, mi számít gyerekes viselkedésnek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 11:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
gondolom összevesztél egy fiuval és az közölte veled, ebben az esetben csak ezért mondta, mert nem tudott visszavágni... különben nálam ha vki gyerekes akko az ugy viselkedik mint egy dedós: "ragaszkodik a játékához" nem tudja felülről nézni a dolgokat stb.
2011. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hisztis, akaratos, önző...
2011. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan eset, amikor egy felnőttet egy konkrét döntéshozásnál egy gyerekkori traumája vezérel, azon nem lesz tudatosan úrrá, hogy a lehető legjobb döntést hozza meg.


Tehát nem számít annak:

- Ha valaki felnőtt létére játszik, hülyéskedik.

- Ha valaki érzelmi alapon hoz döntést, és nem logikai alapon.


Ezeket felnőttek is "művelhetik". Aki viszont a következőket teszi annál alapos a gyanú, hogy regresszál:


- Nem akar meghozni egy időszerű döntést, mert fél a lehetséges következményektől.

- Nem vállalja a tettei következményeit, megpróbálja elsunnyogni, miközben mindenkinek világos, hogy ez nem fog menni, csak neki nem. (Tipikus: "NEM ÉN VOLTAM!")

- Tagadja a valóságot. ("Nem, ez nem velem történik, velem nem történhet semmi rossz." vagy "Láthatatlan vagyok!" stb.)


- ezeknek is sokféle alfaja, változata van, a lényeg mindegyikben az, hogy az illető olyan helyzetbe kerül, amit anno gyerekkorában nem sikerült megoldania, és amikor a hasonlóság megüt egy mértéket, visszamegy gyerekbe, oda, ahol eredetileg nem sikerült. És megpróbál azon a gyermeki szinten választ adni a felmerülő kérdésekre. Ami egy felnőttnél nem adekvát viselkedést eredményez.

2011. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
utolsóval egyetértek+a sértődözés áhh.. az nagyon gáz!
2011. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez különböző minden egyes embernél.

Nálam például az expasim akkor mondta hogy gyerekes vagyok, amikor azt mondtam neki, hogy nem fogok hozzáköltözni és nem leszek a bejárónője.


Ki a gyerekes? Aki felnőtt férfi létére azért akar nőt magának mert nem tudja kimosni a gatyáját és nem tud összedobni egy pörköltet vacsorára?


Nem tudjuk, hogy nálad mi volt a szitu. Mire mondta ezt?

2011. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sértődés, nyafogás, hisztizés, nemakarom szindróma, túlzott önbizalomhiány, ezek mind kiábrándítóak, még egyesével is. Nem ám, ha mind megvan!
2011. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én lány vagyok, de elmondom a véleményem-először is, simáén nemcsak lányok viselkedhetnek gyerekesen... de gondolom, téged azért érdekel a fiúk véleménye, mert a pasid hozzádvágta ezt egy vita hevében, vagy szakított... figyelj, ha nem akarja megindokolni, vagy nem tudja, akkor csak azért mondta, mert mással nem tudott visszavágni.


De ami nálam a gyerekes viselkedés kategória:

-ha vki hisztizik, amikor vmi nem úgy történik, ahogy ő akarja/nem körülötte forog a világ (volt egy ismerősöm, aki azért kezdett el nyafogni, mert autogramot kért egy színésztől, és az nem írta rá, hogy sok szeretettel XY-nak... és a csaj elmúlt 18 ekkor...)

-nem képes felfogni a pénz értékét, és nyafog, ha vmit nem kap meg, mert túl drága

-azt várja el, hogy más tartsa el, más csináljon meg helyette mindent... mert nem képes magát fenntartani

-jogtalanul duzzog

-arra használja a sírást (bár ez inkább bömbölés), hogy a másik beadja a derekát vmiben

-nem képes felelősségteljesen dönteni (pl. megvesz egy rosszabb minőségű cuccot akár drágábban is, csak mert cukin néz ki vagy mert XY-nak is olyan van... pendrive-ben, mobilban, akármiben)


(és vannak, amiket egyes emberek gyerekesnek tartanak, de én inkább gyermekinek-tehát én ezeket nem feltétlenül tartom rossz tulajdonságnak, csak annak, hogy vkiben megvan még a gyermeki lelkesedés meg fantázia: meséket/rajzfilmeket néz, iszonyat mód tud lelkesedni vmiért, színes/mintás (akár rajzfilmfigurés, állatos stb.) ruhákat és ékszereket hord, elvan a gyerekekkel stb.)

2011. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hááát előttem mindent elmondtak... :D Annyit tennék hozzá,hogy szinte mindenen röhög, az is gyerekes. Komoly, természetes dolgokon, mindenből viccet csinál...
2011. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk például a "családi kapcsolatok" témakört választani ennek a kérdésnek, ez elég gyerekes. Lehetsz vagy 14-16 éves, hol vagy te még a saját családtól...
2011. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, 22 éves vagyok. Egy kérdést tettem fel, és te nagyon okosnak képzeled magad ha ilyen bátran állítasz rólam akármit is úgy hogy nem is ismersz..
2011. ápr. 20. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!