Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék nyitottabb...

Hogyan tudnék nyitottabb lenni? Ti miről beszélgettek szívesen?

Figyelt kérdés
Sajnos kevés barátom van mert sokszor annyira zavarban vagyok ha idegen emberekkel találkozom de van h ismerősökkel is így vagyok h hiába szeretnék beszélgetni, semmi értelmes nem jut eszembe :S vagy legalábbis azt hiszem h az embereket nem érdekelné a mondani valóm :S
2011. ápr. 20. 17:31
 1/2 Darcy01 ***** válasza:

Ha új embereket ismersz meg, akkor elindulhat a beszélgetés arról a témáról, ami miatt megismerkedtetek. Pl. új iskolában, új munkahelyen. Megkérdezheted: te hogy kerültél ide? Mikor? Miért?


Ha pedig társaságban beszélgettek ismerőseiddel, akkor figyelmesen hallgasd meg akárkinek a mondanivalóját, közben mutasd is ki, hogy figyelsz: bólogass, mondd azt, hogy értem, tegyél fel kérdéseket nyugodtan.


Milyen szituációra gondoltál konkréten? Úgy lehet, hogy könnyeben tudnék segíteni.

2011. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, nincs beszédtémád, mert nem történik veled semmi, akkor érdeklődj a másikról, kérdezgesd, fűzd hozzá a véleményedet ("Mindig szerettem volna kipróbálni a paintballt! Vagy lányok nem szoktak ilyesmit játszani?" "Tényleg ott nyaraltál? Hallottam, hogy szép hely.. Mit érdemes megnézni?")

Nem kell folyton magadról beszélned, a társalgáson van a hangsúly. Olyat pedig ne mondj, hogy "nekem mindegy".. véleményed bármiről lehet:) De a semmiből nem lehet tovább szőni a beszélgetés fonalát..

A leghétköznapibb történetet is elő lehet adni érdekesen, viccesen, és a legjobb sztorikat is úgy, hogy a hallgató halálra unja magát közben.

Hogy miről beszélgetek szívesen? Bármiről..:) Csak egy dolog a fontos, hogy a másik jó partner legyen benne. Ne csak hümmögjön, fejtse ki az álláspontját, hallgassa meg az enyémet, meg ilyen apróságok:)

2011. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!